FK Poprad


Oficiálna stránka

Petržalku sme z pohára vyliali hlavou

Tri gólové hlavičky znamenali víťazstvo Popradu 3:0 v Petržalke v zápase 4. kola Slovnaft Cupu a postup do osemfinále. O našom ďalšom súperovi rozhodne budúcotýždňový žreb.

Po bezgólovom prvom polčase to bielo-modrí na ihrisku treťoligového lídra z Bratislavy naplno rozbalili po zmene strán. Postupne sa do čierneho triafali zakaždým hlavou Kukoľ, Holiš a Dubec.

Lukáš Urbanič - FK Poprad
Lukáš Urbanič sa predviedol parádnou individuálnou akciou

Hralo sa v tempe

„Prvý polčas bol z oboch strán dosť opatrný. Celý zápas sme ale hrali v tempe. V druhom polčase súper odišiel kondične. Ubehali sme ich, sme spokojní,“ uviedol obranca FK Poprad Lukáš Urbanič, ktorý tradične operoval na veľkom priestore. V 61. minúte unikol po pravom krídle, keď obišiel až troch domácich hráčov a po jeho presnom centri na hlavu Holiša bolo 0:2. „Snažil som sa z toho vyťažiť čo najviac. Som rád, že mi to vyšlo. Bol to dôležitý gól. Vedeli sme, že musíme hrať zodpovedne,“ doplnil Urbanič.

Michal Horodník - FK Poprad
Michal Horodník – FK Poprad

Prvým gólom to zlomili

V prvej polovici súboja bolo na hre Popradčanov vidieť, že umelá tráva, na ktorej sa hralo, predsa len viac vyhovuje domácemu tímu.

„Mne osobne sa hralo celkom fajn. Som na to zvyknutý, v doraste som pol roka trénoval a hral iba na umelej tráve. Bolo to ale iné, odskok lopty, aj všetko ostatné,“ podotkol Urbanič. „Splnili sme cieľ, vedeli sme, že to nebude jednoduchý zápas. Petržalka má nejakú kvalitu, silu. Dobre sme sa na to pripravili a ukontrolovali až do konca. Spoliehali sme sa na to, že v druhom polčase domáci odpadnú kondične. Prvým gólom sme to zlomili a potom to už išlo. V pohári je vždy dôležité prvýkrát skórovať. Umelá tráva nie je pre nás nič nové, takmer celú zimnú prípravu absolvujeme na nej,“ povedal stredopoliar Popradu Michal Horodník.

Štefan Holiš - FK Poprad
Štefan Holiš z FK Poprad zvyšoval na 2:0

Štyri zápasy neinkasovali

Bilancia Podtatrancov z ostatných štyroch stretnutí vzbudzuje rešpekt. V dvoch majstrovských i dvoch pohárových súbojoch naši zakaždým vyhrali, pričom ani raz neinkasovali pri skóre 15:0.

„Pohárové zápasy sú špecifické, niekedy zaváhajú aj favoriti. Pripravovali sme sa ako na každý majstrovský zápas, chceli sme hrať ofenzívne. Nespoliehali sme sa na pokutové kopy. Najväčším problémom bol tento povrch, keďže domáci hrávajú na umelej tráve. V prvom polčase sa chlapci museli adaptovať na tento terén. Pokiaľ s nami súper držal krok po kondičnej stránke, bol nepríjemný, nebezpečný. Prvým gólom sme zlomili jeho odpor. Ďalšie dva boli zaslúžené. Tešíme sa na ďalšie kolo,“ hodnotil asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.

Viktor Maťaš - FK Poprad
Popradčania domácim často zamotali hlavu

Ubúdali im sily

Domáci držali krok s favoritom iba v prvej polovici duelu. V ďalšom priebehu strácali najmä po kondičnej stránke.

„Videli sme kvalitný duel. V prvom polčase sme obstáli celkom slušne. Hra bola vyrovnaná, Poprad si nedokázal vytvoriť nejaké vyložené šance. Dobre sme bránili, boli sme kompaktní. Po perfektnom centri Turčáka sme mali aj šancu na skórovanie. V druhom polčase nám ubúdali sily. Nemáme až taký široký káder, aby sme proti druholigovému mužstvu mohli prehodiť zostavu. Po obrátke sa ukázala oveľa vyššia kvalita i skúsenosť hostí. Výsledok je zaslúžený, gratulujem Popradu,“ konštatoval tréner FC Petržalka Balázs Borbély.