Po dlhej zimnej prestávke sa pomaly rozbieha jarná časť súťažného ročníka úvodnými zápasmi aj v mládežníckych súťažiach. Ako prví boli z našich v akcii počas uplynulého víkendu mladší žiaci. Kategórie U13 a U12 sa predstavili v Snine a domácich vôbec nešetrili. „Rigovci“ vyhrali 5:1, „Novákovci“ si zastrieľali ako pri Verdune, keď Sninu vyprášili 19:2.

U13

Snina – FK Poprad 1:5 (0:3)

Góly: Justh 2, Orság 2, P. Rataj.

Tréner Boris Rigo: „Po zimnej prestávke sme sa tešili na prvé jarné kolo, na ktoré sme vycestovali do Sniny. Hrali sme na novovybudovanej umelej tráve. Na domácom tíme bolo vidieť zlepšenie oproti jeseni. Začiatok zápasu bol opatrný, Sninčania dobre bránili a my sme prvých 15 minút nedokázali nájsť spôsob ako prekonať ich obranu. Druhá polovica polčasu už sa niesla v našej réžii, keď po prvom góle Justha sme začali hrať aktívne po krídlach, zlepšili sme kombinácie a výsledkom toho boli ďalšie dva góly a viaceré nebezpečné akcie. V druhom polčase sme chceli pokračovať v aktívnom spôsobe hry, začiatok bol celkom v poriadku, ale neskôr po prestriedaní a rotácii postov viacerých hráčov už sme neboli dostatočne presní v kombinácii. Škoda viacerých akcií, kedy sme súpera prečíslili, ale chýbala presná finálna nahrávka a kvalitnejšie zakončenie. Súper mal tiež niekoľko nebezpečných akcií a v poslednej minúte strelil čestný gól a upravil na konečných 1:5. V slušnom prostredí sa hral celkom zaujímavý futbal po dlhšej prestávke.“

FK Poprad U12
FK Poprad U12 triumfoval v Snine 19:2

U12

Snina – FK Poprad 2:19 (1:6)

Góly: Lopušek 3, Žmijovský 3, Bielený 2, Fedorko 2, Kočiš 2, Vodehnal, Barla, Joštiak, Biro, Polakovič, Kroták, Laufik.

Tréner Radovan Novák: „Na prvý zápas po zimnej prestávke sme sa veľmi tešili. Do stretnutia sme vstúpili veľmi aktívne a sebavedomo. Hneď v úvode sme si vypracovali množstvo príležitostí, ale naše nedôrazné zakončenie a výborne chytajúci brankári nám nedovolili odkliať domácu bránu. Nás to však nezlomilo a chlapci v nasadení pokračovali ďalej a začali sme sa presadzovať. Dominovali sme počas celého zápasu. Čo nás teší je, že chlapci hrali s chuťou, vychádzalo im obchádzanie aj kombinácia. Chlapcov chválim za predvedený výkon.“