Hráči FK Železiarne Podbrezová sa stali víťazom 2. ročníka Memoriálu Františka Petráša, ktorý sa uskutočnil na umelej tráve futbalového štadióna v Poprade-Veľkej. Na dvojdňovom podujatí sa predstavili futbalisti vekovej kategórie mladších dorastencov do 17 rokov.

Pre bielo-modrých to bola výborná konfrontácia s prvoligovými celkami. Zverenci trénera Antona Kočiša síce na turnaji nezískali ani bod, ale napríklad s Prešovom odohrali vyrovnaný súboj, v ktorom prehrali len o jediný gól.

Memoriál Františka Petráša
Memoriál Františka Petráša sa stal korisťou Podbrezovej

Marcel Turňa (tréner FK Železiarne Podbrezová): „Turnaj mal veľmi dobrú úroveň. Prvý zápas sme odohrali s Ružomberkom. Po prvom polčase sme prehrávali 0:2, po zlepšenom výkone v druhom polčase sme dosiahli remízu 2:2, pričom sme mohli aj vyhrať. S prvým zápasom vládla spokojnosť tak na 50 percent. Druhý zápas, ktorý sme odohrali s domácim Popradom sa hral za neregulárnych podmienok. Nasnežilo a v druhom polčase to už nemalo nič spoločné s futbalom. Obe družstvá sa museli prispôsobiť poveternostným podmienkam. Chlapci si zahrali, zastrieľali a dôležité bolo, že sa nikto nezranil. S Popradom spolupracujeme už dlhé roky. Máme dobré vzťahy so športovým riaditeľom mládeže Martinom Pohlodom. Uvítali sme túto možnosť prísť si tu zahrať a preveriť si svoje natrénované veci v zimnej príprave. Je to veľmi dobrá previerka, sú tu veľmi dobré družstvá, rôzne futbalové štýly.“

Peter Tomko (tréner MFK Ružomberok): „Zápasy mali slušnú úroveň, bola to dobrá konfrontácia. Vítam túto myšlienku FK Poprad, bol to kvalitný turnaj. Dúfam, že aj do budúcna budeme mať možnosť sem prísť. Hlavným zámerom bolo vyskúšať si množstvo hráčov, aby sme sa dobre pripravili na súťaž. Účel to určite splnilo. Príležitosť dostali mladší, aj starší hráči.“

Róbert Lukáč (tréner 1. FC Tatran Prešov): „Prvý zápas s domácim Popradom sa hral v ideálnych podmienkach. Mali sme dosť veľa šancí, mohli sme rozhodnúť stretnutie už v prvom polčase. V druhom sme si to zbytočne skomplikovali vlastnými chybami a súperovi sme dovolili znížiť stav. Nakoniec sa zápas mohol otočiť aj na stranu domácich. Druhý zápas sa hral asi na desať centimetrovej vrstve snehu, takže ťažko rozprávať o futbale. Sklamalo ma to, že chlapci sa neprispôsobili podmienkam. Nehrali jednoducho a opäť sme doplatili na chyby, ktoré robíme často. Máme dosť veľa chorých, zranených hráčov. Ťažko sa mi hodnotí toto naše vystúpenie, lebo tých absencií bolo priveľa. Cez týždeň dokonca hrozilo, že kvôli tomu odmietneme pozvanie domácich. Určite zavážilo aj to, že s Martinom Pohlodom sa dobre poznám už od vysokej školy.“

Anton Kočiš (tréner FK Poprad): „Privítali sme tento turnaj, lebo hoci je to iba druhý ročník, má svoju kvalitu, úroveň. Myslím si, že nám veľa ukázal, nielen nám trénerom, ale aj chlapcom. Hrali sme s prvoligovými súpermi a tak sme videli, čo si futbal v tejto súťaži vyžaduje. S Prešovom sme odohrali celkom slušné stretnutie, proti Podbrezovej to bolo na ťažkom teréne. Proti Ružomberku tam boli aj dobré fázy, ale trošku som sklamaný z prístupu. Sú to veci, ktoré nám veľa ukázali, hlavne ten tretí zápas. V porovnaní s prvou ligou je najväčší rozdiel v rýchlosti a myslení. Spracovanie lopty, prihrávka je základ všetkého, tu máme najväčšie rezervy.“