FK Poprad


Oficiálna stránka

Aj napriek tomu, že sa nám nepodarilo uspieť v semifinále Zimnej českej Tipsport ligy, či v boji o tretie miesto, môžeme hovoriť o úspechu. Podarilo sa nám vyhrať skupinu a proti kvalitným súperom sme vo „final four“ urobili solídne výsledky. Iste by sa tím, klub a fanúšik viac potešil z výhier aj v nadstavbovej časti, nepodarilo sa nám však nadviazať na úspechy v skupine, no zahrali sme si kvalitné duely, ktoré nás posúvajú vpred.

Jedno výrazné ocenenie však pod Tatry prinášame. Janko Malec podal počas turnaja fantastické výkony, dnes chytil niekoľko veľkých šancí súpera a dokonca vychytal penaltu a tak mu bol právom udelený titul „NAJLEPŠIEHO GÓLMANA TURNAJA.“

Dnešný duel proti klubu Bohemians Praha 1905 nás výborne preveril a ukázal nám, že sa ešte určite máme čo učiť. Praha bola rýchlejšia a futbalovejšia, Poprad však ukázal viac srdca a bojovnosti, za čo našim zverencom ďakujeme! Prvý polčas súper jasne dominoval a vypracoval si niekoľko dokonalých príležitostí, paradoxne však premenil len jedinú, na ostatné skvelo odpovedal pripravený Malec i obetavá obrana. Prvý gól nás však bude určite mrzieť najdlhšie. Došlo k „vlastencovi“, ktorý zapríčinila komunikačná chyba medzi Jánom Hatokom a Jánom Malecom. Hatok adresoval brankárovi prihrávku hlavou, no náš gólman nebol v pozícii, v ktorej by loptu dokázal spracovať. Žiaľ, patrí to k futbalu a ten prináša aj takého situácie. Malec však následne niekoľkokrát mužstvo parádne podržal a rovnako Hatok bojovne bránil počas celého pobytu na ihrisku.

V druhom polčase sme ukázali rozhodne viac futbalu a bránku sme v gólových situáciách vážne ohrozili dvakrát. Dostávali sme sa aj k štandardkám. Tie často vyvolával húževnatý šprint Maťaša, ktorého súper odstavil len nedovoleným zákrokom. Neporadilo sa nám však snaženie preladiť do korigovania výsledku. Praha zvíťazila zaslúžene a my sme absolvovali prípravu so súperom, s akým sa nehrá každý deň.

Zimnej TIPSPORT ligy sa zúčastnilo 16 mužstiev. Zaradili sme sa medzi najlepších štyroch a odviedli sme mnoho dobrej práce. To čo sa nevydarilo nás v príprave posúva ďalej a veríme, že práve takéto zápasy ako dnes, nám ponúknu dostatočnú školu, pre zvládanie kľúčových zápasov, ktoré nás čakajú.

Je každopádne na mieste, poďakovať chalanom a realizačnému tímu za dobrú reklamu, ktorú sme si v Čechách urobili. Tím zase ďakuje vedeniu klubu, ktoré počas celej prípravy vytvára fantastické podmienky pre komfort „realizáku“ i mužstva.

ZOSTAVA:

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Nitrianský (78. Dostál), Šmíd, Buchta, Krch (63. Blecha), Havel (46. Jindřišek) – Hubínek (63. Jirásek), Berger – Mašek (63. Vaníček), Bartek (63. Čížek), Hašek (82. Švec).

FK Poprad: Malec – Hatok (26. Maťaš), Šula, Hric, Kica (78. Ferenc) – Daško, Lupčo (46. Medak) – Ferenc (46. Kukoľ), Šesták (45. Poliaček), Gruca – Šašinka (67. Lukáč)