FK Poprad


Oficiálna stránka

Hráči sa zhodli, v Podbrezovej musia vyhrať

Po očakávanom postupe do 4. kola Slovnaft Cupu cez piatoligový klub TJ Spartak Vysoká nad Kysucou sa naše „áčko“ predstaví v nedeľu o 10.30 hod. v majstrovskom druholigovom dueli v Podbrezovej, kde sa o dôležité body pobije s domácou rezervou.

Po siedmich kolách majú Popradčania na svojom konte 11 bodov a zo siedmeho miesta strácajú na vedúce duo Žilina B, Lokomotíva Košice sedem bodov. Ich najbližší súper, Podbrezová B, je v tabuľke na 14. mieste so ziskom 4 bodov.

Vysoká nad Kysucou - FK Poprad
Mikuláš Dvorožňák v pohárovom zápase vo Vysokej nad Kysucou

Možno trochu zmenia taktiku

„Aj vo Zvolene sme mali počas celého zápasu hernú prevahu, no nakoniec sme vyšli bodovo naprázdno. Preto možno trochu zmeníme taktiku. Vieme, že musíme vyhrať. Máme široký káder, viacerí chlapci sú vo forme. Verím, že to bude ťah šťastnou rukou,“ zaželal si asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.

Po prehre vo Zvolene (2:3) si bielo-modrí chcú napraviť chuť i reputáciu a ich jediným cieľom je bodovať naplno.

„V Podbrezovej to nebude ľahké. Už to ale musí prísť. Musíme si odohrať pekný, pokojný zápas a ja som presvedčený, že tam jednoznačne vyhráme. Verím tomu, že nebude problém,“ presvedčivo uviedol popradský útočník Marko Lukáč, ktorého tréneri zaradili v ostatnom pohárovom stretnutí na kraj zálohy.

„Čaká nás ďalší zápas zo série vonku. Určite máme na to, aby sme juniorku Podbrezovej zdolali. Dobre sa na to pripravíme a určite tam chceme vyhrať,“ zdôraznil vysoký hrotový útočník Popradu Daniel Dubec.

Vysoká nad Kysucou - FK Poprad
Do Podbrezovej si ide FK Poprad po tri body

Daško: Máme čo naprávať

Spoľahlivý výkon podal v stredajšom pohárovom zápase vo Vysokej nad Kysucou skúsený Miro Daško.

„V tomto zápase určite potrebujeme tri body, nech tá hra je akákoľvek. Vo Zvolene sme tiež chceli zabodovať naplno, no nemáme ani jeden. Z Podbrezovej nič iné ako tri body neberieme. Máme čo naprávať. Čo som počul, sú tam mladí chalani. Hrajú možno trochu naivný treťoligový futbal, ale určite majú svoju kvalitu, keď postúpili do druhej ligy. Ich výsledky nie sú zatiaľ najlepšie. Dúfam, že sa nechytia na nás,“ uzavrel obranca FK Poprad Miroslav Daško.