FK Poprad


Oficiálna stránka

Pán František Šturma končí na lavičke FK POPRAD. Včera, 22. 4. 2017 viedol posledný zápas „A“ mužstva v Lipanoch a následne sa po jeho skončení rozlúčil s mužstvom dospelých. Pán František Šturma tak odchádza po siedmych mesiacoch práce v popradskom klube. Svoje pôsobenie začal 26. 9. 2016, keď uskutočnil s áčkom svoj prvý tréning. Následne sa predstavil ako kouč, po prvýkrát v pohárovom zápase v Tisovci – 28. 9. 2016 a prvé ligové stretnutie absolvoval proti Bardejovu – 1. 10. 2016 na domácej pôde.

O odchode hlavného trénera mužstva dospelých, prezident klubu FK POPRAD, pán Roman Dvorčák: „V priebehu minulého týždňa sme spolu s trénerom analyzovali  doterajšie zápasy nášho A mužstva. Po vzájomnej výmene názorov som poprosil pána Šturmu, aby sme spoločne ukončili našu spoluprácu. Som rád, že pán František Šturma mojej prosbe vyhovel. Vážim si jeho postoj k celej situácii. Zároveň by som mu chcel poďakovať za prácu odvedenú v prospech klubu. Želám mu veľa úspechov v jeho ďalšej trénerskej kariére. My sa dnes chceme v kľude pripraviť na barážové stretnutie o zotrvanie v II. lige a postup nášho B mužstva do IV. ligy. To sú aktuálne priority klubu. Po pohárovej prehre sa prehĺbilo v našom klube sklamanie, negatívna nálada, ktorá sa niesla klubom po nezvládnutom zápase v Bardejove. Toto moje rozhodnutie je motivované cieľom ukľudniť situáciu v klube, eliminovať  tlak a  depresívne nálady, ktoré sa u nás objavili. Verím našim hráčom, kádru a preto ich takto chceme reštartovať. Tréningovým procesom A mužstva boli dočasne poverení Mikuláš Dvorožňák, Martin Lipčák a Stanislav Koch.“

Pán František Šturma aj napriek svojmu odchodu prejavil mnoho priateľstva a pochopenia aktuálnej situácie. Z FK POPRAD tak odchádza v atmosfére, ktorá je vzájomne veľmi zmierlivá a zavŕšená priateľským podaním rúk, vysvetlenia si postojov a akceptovania nálad, motivácií a pohnútok vedenia. Pán Šturma si za svoj postoj a doterajšiu prácu zaslúži poďakovanie a uznanie za jeho profesionálne postavenie sa k aktuálnej situácii. Klub aj tréner rozviazali vzájomnú spoluprácu vo férovom a priateľskom duchu a pánovi Šturmovi a zároveň pánovi Kopačovi želáme mnoho úspechov v súkromnom i profesionálnom živote.