FK Poprad


Oficiálna stránka

V stredu 27. septembra 2017 sa chalani z U12 FK Poprad zúčastnili regionálneho turnaja s názvom Mini Champions Liga Slovensko 2017 v Humennom. Za účasti siedmich družstiev z východného Slovenska (Humenné, Stropkov, Vranov, Snina, Kežmarok, Lendak a FK Poprad) obsadili bielo-modrí prvé miesto a zároveň si vybojovali postup na celoslovenské kolo, ktoré sa uskutoční 24. – 25. októbra 2017 v Nemšovej.

FK Poprad U12
FK Poprad U12 postúpil do celoslovenského kola

Domácich zdolali na jedenástky

V základnej skupine si popradskí mladíci poradili s družstvami zo Sniny (6:3) a Vranovom nad Topľou (5:1). Vo finále sa stretli s domácim družstvom z Humenného. Po remíze 5:5 nasledovali pokutové kopy, na ktoré vyhrali Popradčania 3:2 a zabezpečili si postup.

„Je potrebné povedať, že v každom zápase sme boli lepším družstvom a snažili sme sa hrať ofenzívne a aktívne. Ako jediný tím sme rotovali tri vyrovnané formácie. Hrali sme trpezlivo a disciplinovane. Chlapcov chválim za vynikajúci prístup, nasadenie a výkon,“ spokojne hodnotil tréner U12 FK Poprad Radovan Novák.

FK Poprad U12
Radosť našich chlapcov po triumfe v Humennom

Projekt Mini Champions Liga Slovensko je súčasťou Grassroots programu SFZ. Projekt je určený pre futbalové kluby 1., 2. a 3. žiackej ligy v sezóne 2017/18 v príslušnom RFZ bez účasti futbalových klubov so štatútom Futbalovej Akadémie (FA).

Projekt Mini Champions Liga Slovensko sa hrá na mini-ihriskách s umelou trávou a je určený pre chlapcov a dievčatá v kategóriách mladších žiakov U12 a žiačok U14.