FK Poprad


Oficiálna stránka

FK POPRAD stojí pred dvojzápasom, ktorý bude mať cenu zlata. V sobotu, 3. 6. 2017, nastúpime do baráže proti béčku Spartaka Trnava. Prvý duel odohráme doma a hneď o týždeň sa predstavíme na západe Slovenska.

Dá sa hovoriť o tretej veľkej výzve tejto sezóny. Tou prvou bol postup medzi elitnú šesticu východnej časti druhej ligy, ktorý sa nám nepodarilo naplniť, hoci nám k tomu stačil jediný bod a koniec koncov aj jediný gól navyše. Bola to pre nás šanca definitívne postúpiť do celoštátnej druhej ligy, ktorá štartuje ročníkom 2017/2018. Nepodarilo sa to. Eufória však celkom neupadla, pretože naše pôsobenie v pohári bolo viac ako sľubné. Prebojovali sme sa do semifinále, kde sme mali dokonca matchball proti Skalici, ktorá pred odvetou prehrávala 1:0. Stačilo nám remizovať, ba aj prehrať priaznivým výsledkom. Súper nás však zdolal 2:0 a to znamenalo koniec v najprestížnejšom turnaji na Slovensku.

Tretia šanca na úspech pre FK POPRAD prichádza práve teraz. Ak dokážeme zdolať kvalitnú Trnavu, budeme účastníkmi ligy, ktorej cveng narastie vďaka celoštátnej konkurencii. II. liga sa tak už nebude štiepiť na východ a západ, ale cestovať sa bude od Tatier až k Dunaju.

V posledných zápasoch sme niekoľkokrát dokázali, že naše ambície sú podložené chuťou, kvalitou mužstva i výsledkami. V prípravnom zápase sa nám podarilo dominovať aj na pôde Michaloviec, a tak do baráže putujeme s jasným cieľom. Vybojovať pre Poprad a región najvyššiu celoštátnu súťaž.

Potrebujeme však dvanásteho hráča, ktorým môže byť fanúšik. Mimoriadne nás tešila účasť v zápase proti Skalici, keď ste sa na nás prišli pozrieť v počte viac ako 2000 divákov. Veríme, že sa na tribúnach budeme vidieť aj počuť, už 3. 6. 2017 o 17:00 v NTC POPRAD.

Príďte nás podporiť. Tešíme sa na Vás!

3. 6. 2017: FK POPRAD – FC SPARTAK TRNAVA B (17:00)

10. 6. 2017: FC SPARTAK TRNAVA B – FK POPRAD (17:00)