Tím FK POPRAD dnes nastúpil na svoje druhé stretnutie v tabuľkovej fáze českej Zimnej Tipsport-ligy, v ktorom sa mu podarilo zdolať poľský druholigový celok, TS PODBESKIDZIE BIELSKO -BIALA, výsledkom 2:1.

Stretnutie sa nám podarilo otvoriť ideálne, a to gólom Rudolfa Bilasa v druhej minúte. Ako sám strelec Bilas uviedol, ocitol sa v situácii bez nápadu na ďalšiu rozohrávku, a tak zo vzdialenosti viac ako dvadsať metrov vyskúšal brankára súpera. Ten nedokázal odpovedať na skvelú loptu smerujúcu do ľavej šibenice a Poprad sa ujal vedenia 1:0. V prvom polčase sme mali nad poľským celkom prevahu a často sme operovali v obrannej zóne súpera. Vynútili sme si faul tesne pred „vápnom“ a Bilas si s chuťou postavil loptu na priamy kop. Rozhodol sa strieľať a poslať tak loptu po zemi ku vzdialenejšej žrdi, čo sa ukázalo ako skvelá myšlienka a Poprad bol vo vedení 2:0. Desať minút pred koncom prvého polčasu hrozil pred bránou Maleca aj súper, ktorý nakoniec dopravil loptu za chrbát popradského gólmana a do šatní sme šli s náskokom jedného gólu (35. minúta – Demjan).

Druhá polovica bola pre nás náročnejšia, keďže súper začal hrať dôraznejšie a útočne nás ohrozoval častejšie ako v prvom polčase. Organizovaná obrana však nepustila súpera k vyloženým šanciam, a tak sa gólový účet viac nemenil. Celé mužstvo dnes predviedlo bojovný výkon a videli sme mnoho skvelých a rýchlych kombinácií, nielen do krídelných priestorov, ale aj v strede ihriska.

Tím si tak ako celok zaslúži uznanie, nielen za predvedený výkon, ale aj za zisk plného bodového zisku, ktorý nás pred zajtrajším zápasom proti domácemu Frýdku – Místku stavia do pozície favorita na víťazstvo v skupine.

ZOSTAVY:

FK POPRAD: Malec, Kica, Palša, Kukoľ, Medak, Šašinka, Bilas, Daško, Hric, Hatok, Kapláň, NA STRIEDANIE: Ferenc, Maťaš, Lupčo, Vigláš, Lipták, Šula, Lukáč, Gruca

TS PODBESKIDZIE BIELSKO -BIALA: Lszyczyniski, Podgorski, Baran, Gumny, Sierpina, Janota, Sládek, Demjan, Piacek, Hanzel, Kolár, NA STRIEDANIE: Gutowski, Gibas, Busatto, Magiera, Felsch, Levicki, Jaroch