FK Poprad


Oficiálna stránka

EURÓPSKA LIGA V POPRADE? – EŠTE JE VEĽMI ĎALEKO, ALE BLIŽŠIE NIKDY NEBOLA! ČAKÁ NÁS SKALICA!

                Stále musíme brať túto možnosť s rezervou, pretože zdolať tímy, ktoré nás čakajú, bude mimoriadne ťažké a musíme si zároveň priznať, že FK POPRAD je zo štvorice semifinalistov, svojím umiestnením v súťaži, určite najväčším prekvapením. Ak je však reč o semifinále Slovenského pohára, mali by sme si pripomenúť, o čo sa bude hrať! Predsa len, pomýšľanie na triumf je a do poslednej chvíle bude v rovine snívania, ale sen sa nám splnil v Prešove aj v Dunajskej Strede a patríme k štyrom pohárovým adeptom na zisk miestenky do európskej súťaže – a to je pre Poprad iná káva!

Znie to šialene aj fantasticky! Snívania však bolo pre túto chvíľu dosť, skúsme sa radšej pozrieť na samotný turnaj a na nášho súpera. Slovenský pohár sa hrá od roku 1994 a doposiaľ ho najčastejšie ovládla Bratislava. Slovan sa stal jeho víťazom až šesťkrát a Inter získal tri pohárové tituly. Po dvakrát sa podarilo získať druhú najcennejšiu slovenskú trofej mužstvám MFK Košice, Artmedia Petržalka a AS Trenčín. Jeden kúsok z koláča majstrov si uchmatli aj Ružomberok, Banská Bystrica, Púchov, Senec, Trnava, Humenné, Zlaté Moravce a Žilina. V aktuálnej štvorici, ktorá poškuľuje na víťazstvo, nájdeme tri celky, ktoré ešte nikdy pohár nevyhrali. Sú to Skalica, Poprad a Michalovce. Takže ak odhliadneme od papierových favorizovaní, máme tu veľkú pravdepodobnosť, že Slovnaft cupu sa môže zmocniť nováčik bez tohto titulu na konte.

Spomeňme si na jednu z najväčších udalostí klubovej futbalovej histórie pohárových víťazov. Matador Púchov vyhral trofej v roku 2003. V predkole Pohára UEFA následne porazil FC Sioni Bolnisi a na Slovensko pritiahli hneď v prvom kole súpera s najväčším možným futbalovým cvengom – FC BARCELONU. Áno, aj takéto príbehy píše turnaj s dvadsaťtriročnou históriou. Práve pre priblíženie sa k veľkému nebu futbalu, je zisk titulu takým veľkým lákadlom aj pre kluby z nižších líg. A tento rok bude mať pohár s istotou finalistu z druhej slovenskej ligy! Bude to Poprad alebo Skalica?

Skalica bude papierovým favoritom. Ešte minulú sezónu hrala najvyššiu slovenskú ligu a po zostupe jednoznačne dokazuje, že si Fortuna ligu pýtajú späť. Stala sa aktuálnym lídrom západnej skupiny a v zlúčenej tabuľke o postup jej patrí druhé miesto a teda veľká šanca na návrat k prvoligistom. Skalica je bohatšia o skúsenosti a v súťaži podáva stabilné výkony. V púti do semifinále sa jej do cesty postavili Podbrezová, Myjava aj Žilina – hoci tesne, no všetkých sa jej podarilo poraziť.

Skalica vybehne na popradský trávnik už v stredu, 5. apríla 2017. Semifinále sa hrá na dve kolá, čiže v Poprade aj v Skalici. V domácom zápase je vždy kľúčové neinkasovať gól, alebo ak vôbec, tak čo najmenej. V konečnom zúčtovaní môže mať presný zásah na ihrisku súpera cenu zlata. Popradská defenzíva je po posledných dueloch pripravená sľubne a ofenzíva na čele so Stanom Šestákom si rada čo najskôr napraví chuť po bardejovskom neúspechu. Kiežby sa tak udialo hneď doma!

Skalica je ďalším súperom z kategórie mimoriadne rešpektovaných a je pre nás cťou merať si s nimi sily v semifinále najvýznamnejšieho slovenského turnaja. Ak by náš celok dokázal zvládnuť túto obrovskú výzvu, zažili by sme domáce finále. S Dunajskou Stredou sme si želali uhrať kvalitný výsledok, no v semifinále túži bez ostychu triumfovať každý. Držme chlapcom palce, aby naplnili popradský sen skutočnosťou, príďme na tribúny a pomôžme fanklubu tlieskať a kričať! Kedy ak nie teraz? Vezmite so sebou prosím aj svojich priateľov a naplňme štadión. Chlapci nám priniesli pod Tatry semifinále, my im prinesme fantastickú domácu kulisu! Ak dáme sily dokopy, možno sa v Poprade stane pohárový zázrak a v tunajšom NTC budeme Popradu pohárovo fandiť tento rok ešte raz… Kto vie? 🙂