O tretie miesto proti Bohemians Praha 1905

Semifinálový duel mužstiev druhých líg z Česka a Slovenska sa skončil úspešnejšie pre takmer domáce Pardubice. Porazili nás dvomi gólmi zo 60. a 61. minúty. Ku koncu stretnutia korigoval penaltou stav stretnutia Rudolf Bilas. Konečné skóre zostalo 2:1 v prospech súpera.

Duel začal sľubne a súpera sme vyskúšali zakončeniami i šancami z krídelných priestorov. Prvý polčas, v ktorom sme mali miernu prevahu, však skončil bezgólovo. Druhá polovica priniesla tri góly.

V bráne FK POPRAD stál dnes Pavel Rohel, ktorý v rámci zimnej prípravy prvýkrát odchytal celý zápas za mužstvo z pod Tatier. Od januára sa už predstavili Knurovský i Malec, a tak dnes putoval do brány český gólman so skúsenosťami z najvyššej českej ligy. Po dlhšom čase sme videli medzi stredopoliarmi FK POPRAD aj Mira Poliačeka, ktorý po liečbe zranenia odohral dnes prvých 45 minút. Neskôr ho striedal Rudolf Bilas. Na hrote bielych stál počas prvého polčasu aj Stano Šesták, ktorý po poslednom dueli v Podbrezovej pauzoval, pretože potreboval zregenerovať lýtkový sval. To, čo nás neteší, je zranenie Vlada Palšu, ktorý dnes musel po jednom z obranných zákrokov okamžite striedať. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde taktiež o problém so svalom. V úvode stretnutia ho tak nahradil Erik Šuľa.

Druhá polovica nám aj napriek vyrovnanému duelu odoprela nádeje na postup do finále. Dostali sme dva góly v priebehu dvoch minút a hoci sme poslednú desaťminútovku súpera vedeli zatlačiť, nedočkali sme sa radosti z vyrovnania. Skórovali sme len z penalty, ktorú premenil Rudolf Bilas. Jeho tri turnajové góly ho zatiaľ radia medzi najlepších strelcov Zimnej Tipsport ligy.

Aj napriek prehre nás môže tešiť možnosť konfrontácie s kvalitným súperom, ktorá nás posúva dopredu v náročnej príprave na súťažné duely. Hoci putujeme do boja o tretie miesto, odohrali sme bojovné semifinále a bez straty bodu sme sa zaradili medzi najlepšiu štvorku turnaja. Zajtra nás preverí slávny klub z Prahy – Bohemians 1905. Pre fanúšikov i samotných hráčov pôjde určite o zápas, ktorý sa zaradí medzi výnimočné. Držme si palce!

ZOSTAVY:

FK Pardubice: Knobloch – Přibyl, Piroch, Šejvl, Pospíšil (46. Čiernik) – Kudrna (46. Fousek) – Kayamba (62. Mužík), Řezníček (53. Fusek), Jeřábek, Shejbal (46. Petráň) – Ladra.

FK Poprad: Rohel – Kica, Palša, Šesták, Daško, Poliaček, Medak, Kúkoľ, Hric, Hatok, Kapláň. Striedali: Šuľa, Bilas, Ferenc, Maťaš, Gruca, Šašinka, Lukáč