FK Poprad


Oficiálna stránka

Boj o finále: FK PARDUBICE – FK POPRAD

Zimná Tipsport liga v susedných Čechách nám priniesla viac stretnutí i radosti ako sme predpokladali. Rátali sme s tromi zápasmi, v ktorých sme chceli podať kvalitné výkony, no odhadovať víťazstvo v skupine sme si určite nedovolili. Dôkazom je aj plánované priateľské stretnutie s Martinom, ktoré sa malo odohrať 28. januára 2017 v Tatranskej Lomnici. V tom čase však nastúpime na duel, ktorý bude mať pre klub i fanúšikov výnimočnú príchuť. Budeme bojovať o finále rešpektovaného turnaja!

Zimná liga v Čechách má dlhoročnú tradíciu a triumfovali v nej doposiaľ prestížne futbalové značky. V roku 2010 sa podarilo Žiline, ako jedinému klubu zo Slovenska, vyhrať tento turnaj a zapísala sa tak do kolektívu devätnástich víťazov Zimnej ligy. 20. ročník stále čaká na svojho majstra, ktorý vzíde zo štvorice Bohemians Praha 1905, FK Mladá Boleslav, FK Pardubice a FK POPRAD.

Bez straty bodu pokračuje v turnaji dvojica Bohemians Praha 1905 a FK POPRAD. Pardubice a Mladá Boleslav majú na konte po sedem bodov, vďaka dvom výhram a jednej remíze. V semifinále na seba narazia dve prvoligové a dve druholigové mužstvá. Mladá Boleslav, piate družstvo priebežného poradia Českej najvyššej ligy, vyzve deviatu Prahu Bohemians. Pardubice sú druholigové mužstvo, ktorým patrí 14. priečka šestnásť člennej tabuľky. V semifinále s FK POPRAD tak budeme môcť porovnať body druhých líg štátov bývalej spoločnej Československej krajiny.

Futbalový klub Pardubice je akciovou spoločnosťou, ktorá v roku 2006 zjednotila viaceré družstvá v meste Pardubice, s motiváciou vybudovať spoločný silný futbalový klub. V meste žije deväťdesiat tisíc ľudí a má výhodnú polohu v strede krajiny. Prvé mužstvo mužov je druholigové, kým „B“ tím súťaží v Divízii C, ktorá patrí medzi štvrté najvyššie súťaže v krajine. V pôsobení mužstiev dospelých, Popradu a Pardubíc, sa teda dá nachádzať istá podobnosť. Dorastenci pracujú rovnako ako Poprad, v kategóriách U19, U17 a U16. Starší dorastenci pôsobia v najvyššej lige a majú zároveň aj „B“ tím, hrajúci Východočeskú súťaž dorastu, v ktorej mu zatiaľ patrí druhé miesto.

FK POPRAD narazí na súpera, ktorý je určite váženým pojmom na českej futbalovej mape a medzištátne semifinále bude veľmi zaujímavým futbalovým podujatím, ktoré sa uskutoční v meste Mladá Boleslav, 28. 1. 2017 o 13:30. Do duelu budeme určite vstupovať s pokornými očakávaniami, no s vierou v úspech.

V Čechách nás čakajú cez víkend dva posledné turnajové duely, bolo by fanstastické priviezť domov čo i len jedno víťazstvo!

Zaujímavú štatistiku pred duelom s Pardubicami nájdete na nasledovnej stránke:

http://annabet.com/sk/soccerstats/h2h.php?team1=8938&team2=4595