FK Poprad


Oficiálna stránka

Bielo-modrí vyzvú slávny Inter Bratislava

A je to tu. Do Popradu príde slávny Inter Bratislava. Po suverénnom triumfe v uplynulom kole v Podbrezovej B (0:6) vyzvú v sobotu o 19. hodine futbalisti druholigového FK Poprad v popradskom NTC súpera zvučného mena.

Pod Tatrami pôjde o súboj dvoch tímov z hornej polovice tabuľky. Popradčania sú na šiestom mieste, na svojom konte majú 14 bodov, čo je o päť menej ako vedúci FC Lokomotíva Košice. Nováčik súťaže, FK Inter Bratislava, je na ôsmej priečke so ziskom 12 bodov.

Ján Hatok - FK Poprad
Ján Hatok z FK Poprad v súboji proti Podbrezovej B

Konečne hrajú doma

„Inter bola vždy značka. Dlho nehrali prvú, ani druhú ligu, ale stále je to Inter. Má vo svojom strede šikovných futbalistov, musíme sa na to dobre pripraviť. Nesmieme nič podceniť, bude to určite úplne iný zápas ako ten posledný, ktorý sme odohrali v Podbrezovej. Tešíme sa na to, že konečne hráme doma,“ uviedol obranca FK Poprad Ján Hatok.

Novovytvorené mužstvo žlto-čiernych pod vedením skúseného kapitána Petra Petráša a trénera Jozefa Barmoša produkuje útočný herný štýl. Uvidíme, či to potvrdí aj v Poprade.

Vladimír Kukoľ - FK Poprad
Vladimír Kukoľ vie, že doma FK Poprad musí vyhrávať

„Verím tomu, že príde čo najviac ľudí. Potrebujeme domáce víťazstvo, lebo doma musíme vyhrávať s každým. Verím tomu, že diváci si prídu na svoje. Pre nás je najdôležitejšie, aby to bol trojbodový zápas. Inter má svoju históriu, teraz je to ale pre všetky kluby taká neznáma. Inter sa vracia na futbalovú scénu Slovenska. Je to také špecifické mužstvo. Je to síce nováčik, ktorý ale určite má svoju silu,“ poznamenal na adresu súpera útočník bielo-modrých Vladimír Kukoľ.

Stanislav Šesták - FK Poprad
Stanislav Šesták verí, že na Inter príde čo najviac divákov

Inter je pojem

Pre našich orlov to bude posledný majstrovský zápas jesennej časti, ktorý odohrajú večer o 19. hodine pri umelom osvetlení. Po tomto stretnutí sa doma predstavia najbližšie až 21. októbra, keď privítajú Skalicu. Aj preto všetci veríme, že do popradského NTC si v sobotu večer nájde cestu čo najviac priaznivcov kvalitného futbalu.

„Dúfam, že príde veľa divákov. Inter je pojem, je to tradičný klub, verím, že aj on pritiahne divákov. Budem veľmi rád, keď sa prídu pozrieť aj na nás, keďže potom máme sériu troch zápasov vonku a dlhšie nás doma neuvidia. Vypredané asi nebude, ale dúfam, že aspoň polovica štadióna tam bude,“ zaželal si hrajúci asistent trénera FK Poprad Stanislav Šesták. Osobne sa na tento atraktívny súboj teší. „Začínali v podstate od nuly, alebo až od mínusu. Je dobré, že sú v druhej lige. Všade, kde prídu, divákov to zaujíma. Preto verím, že to bude zaujímať aj našich popradských divákov. Dúfam, že si ten zápas spolu užijeme,“ dodal Šesták.