FK Poprad


Oficiálna stránka

Až v zápase 10. kola druhej ligy mladšieho dorastu U17 skupiny Východ utŕžili prvú prehru v súťaži futbalisti FK Poprad. Pripravili im ju hráči MFK Vranov nad Topľou, ktorí vyhrali pod Vysokými Tatrami 5:4.

Stretnutie malo poriadne divoký priebeh. Úvodná polhodina vyšla hosťom ako z partesu. V 30. minúte viedli 4:0, navyše po vylúčení domáceho kapitána Chromého hrali 50 minút o jedného hráča viac.

„Snažil som sa tam hodiť, bola to situácia, pri ktorej by to už bol čistý gól súpera. Nechcel som to zahrať rukou, ale stalo sa,“ opísal situáciu, po ktorej videl v 30. minúte červenú kartu kapitán FK Poprad Michal Chromý. „Hostia boli maximálne efektívni. Pred našou bránou boli päťkrát a dali päť gólov. Dopredu sme hrali všetci, ale dozadu sa nikomu nechcelo a na to sme doplatili. Súper vypustil záver, asi si už myslel, že je to jasná výhra. Moji spoluhráči zabojovali, no na obrat to už nestačilo,“ doplnil Chromý.

U17 FK Poprad - Vranov
Domáci hrali 50 minút proti Vranovu o jedného menej

Napriek prehre spokojnosť

Ani štvorgólové manko a početné oslabenie modro-bielych nepoložilo. Práve naopak, zomkli sa a zo zápasu urobili ešte poriadnu drámu. V záverečnej štvrťhodine tromi gólmi znížili na konečných 4:5.

„Priebeh zápasu aj konečný výsledok dosť ovplyvnili okolnosti, ktoré sa udiali tesne pred duelom. Nevedeli sme, ktorí hráči nastúpia, lebo bolo málo hráčov U17 i U16. Nezachytili sme úvod a naraz sme prehrávali 0:4. Napriek tomu som veľmi hrdý na týchto chlapcov. Vyhrať sedem zápasom po sebe nie je náhoda. Až tak ma netrápi, že toto stretnutie dopadlo výsledkovo takto. Chlapcom slúži ku cti, že to nezabalili a hrali až do konca. Hrali sme na jednu bránu, hoci sme boli o jedného menej. Preto som spokojný,“ pochválil svojich zverencov napriek prehre tréner FK Poprad Anton Kočiš.

Napriek prvému zakopnutiu v súťaži ostávajú Popradčania na čele tabuľky. V sobotu cestujú do Lipian, ktoré sú na druhom mieste s rovnakým počtom bodov. „U nás sú tie ciele najvyššie. Bol by som zlý tréner, ak by som nepovedal, že túto súťaž chceme vyhrať. Myslím si, že na to máme. Ak budú chlapci zdraví a budú chcieť na sebe pracovať, nie je to nereálne,“ dodal Kočiš.

U17 FK Poprad - Vranov
Tréner FK Poprad Anton Kočiš má tie najvyššie ciele

Domáci ich v úvode podcenili

Vranovčania v Tatranskej Lomnici prekvapili, hoci v závere sa triasli o víťazstvo. „Myslím si, že súper nás na začiatku zápasu podcenil. Z toho pramenili šance a góly, ktoré sme dali. S prvým polčasom som bol spokojný. V kabíne sme si ohľadom hry niečo povedali. Hoci sme boli o jedného viac, nesplnili sme taktické pokyny. S druhým polčasom nie som spokojný. Vyústilo to do drámy, domáci hrali dobre, viac sa snažili. Nakoniec to bol dobrý zápas. Nemyslím si, že by sme to nezvládli kondične, skôr to bolo v hlavách a v prestriedaní. Prišli náhradníci a bolo to trošku vidieť,“ konštatoval tréner MFK Vranov nad Topľou Ján Porvazník.