FK Poprad


Oficiálna stránka

24 hodín pred zápasom sezóny

Minulý rok, presne o takomto čase, sme to už nemali vo svojich rukách a čakali sme na to, ako sa bude dariť Bardejovčanom, pretože práve s nimi sme zvádzali boj o šieste miesto v skupine boja o prvú ligu. Vzájomné zápasy nás však odsunuli na siedme miesto. A aj napriek totožnému počtu bodov sme museli ostať porazenými.

26. 3. 2016 sa o 16:00 začal posledný duel základnej časti II. ligy, skupiny východ medzi FK POPRAD a MFK Lokomotíva Zvolen. 

Dnes znovu bojujeme a hoci máme pred posledným zápasom o dva body viac, ako náš súčasný tabuľkový sok zo Zvolena a stále máme všetko vo svojich rukách, deň pred zápasom si niekoľkokrát formulujeme možné závery, ktoré však majú pre Poprad len jediný variant – víťazstvo!

V prvom rade je nevyhnutné rešpektovať silu Bardejova, pretože už stabilne patria medzi najlepšie tímy druhej ligy, či už východnej alebo západnej časti. Medzi rešpektované mužstvá bez debát patrí aj Zvolen, ktorý minulý rok vybojoval miestenku do súťaže o najvyššiu ligu a tento rok má o ňu rovnako eminentný záujem. Súčasná cena vstupenky medzi najlepšiu východnú i západnú šesticu je však omnoho vyššia ako tá minuloročná a preto prinesie zajtrajšok veľmi zaujímavé rozuzlenie. Ide totiž nielen o barážovú partiu s adeptmi na postup, ale v prvom rade o celoštátnu druhú ligu. Ak v nej chcete byť – musíte patriť do „šestky“ – taká je realita pre Poprad aj Zvolen.

FK POPRAD zajtra nastúpi na zápas, ktorého víťazstvo bude mať pre klub hodnotu snáď ešte väčšiu ako skvelá jazda v pohári. Pretože pohár je prekvapenie a senzačná udalosť, ale celoštátna druhá liga akousi povinnosťou klubu, ktorý má jednoznačné ambície pre svoju budúcnosť. V tíme je však výborná partia, ktorá ťahá za jeden povraz. Chalani sú vďaka skvelej zimnej príprave a posledným víťazným zápasom správne naladení a mužstvo tak má srdce, ktoré dokáže vyhrávať dôležité duely.

Základná zostava zo zápasu proti DAC Dunajská Streda.

Poprad má aktuálne v tabuľke 25 bodov a patrí mu 6. priečka. Zvolen má o dva body menej a je na siedmom mieste. Len výhra znamená pre nás istotu bez obzerania sa na výsledok Zvolena v Lipanoch. V prípade, že sa so Zvolenom stretneme s rovnakým počtom bodov, hore putuje MFK Lokomotíva. Vzájomné zápasy máme síce remízové, ale ďalej určuje víťaza počet gólov na pôde súpera. Doma sme so Zvolenom remizovali 2:2 a u nich zase 0:0. V tomto rozuzlení sme teda proti nim horší v pomere 0:2 – Zvolen dokázal u nás streliť dva góly a my u nich žiaden. Aj napriek dvom bodom k dobru tak musíme získať plný počet na pôde Bardejova a o to sa zajtra bude partia pod vedením Františka Šturmu snažiť zo všetkých síl. Chalanom držíme palce a dôverujeme im! Aktuálny mančaft už ukázal svoju silu a veríme, že práve zajtra nadviaže na úspešné ťaženie proti náročným súperom. Všetko sa začína už o 24 hodín, 26. 3. 2017 o 15:30.

Rudolf Bilas (v strede) presne pred rokom v poslednom zápase základnej časti. Vľavo Miro Daško, pred rokom ešte v službách MFK Lokomotíva Zvolen.