Päť kôl do konca jarnej časti piatej ligy ešte stále nemôže FK POPRAD „B“ hovoriť o istom postupe. Matematicky síce vedie tabuľku o desať bodov a môže ich získať ešte 15, stále by ho však v prípade niekoľko-zápasového zaváhania mohla dostihnúť Ľubica. Pri súčasnej forme a výsledkoch našej rezervy však nemusíme pochybovať o odhodlaní a pripravenosti tohto mužstva, naplniť postupové ciele. Dôkazom je aj posledný duel v Hranovnici.

B tím: FK 1931 Hranovnica – FK Poprad B 2:6 (2:3), Góly: 2x Mičko, 2x Maťaš, Lukáč, Vígľaš

Tréner Mikuláš Dvorožňák: Na výborne pripravenom ihrisku v Hranovnici sme nastúpili proti skúseným domácim hráčom. Od začiatku sme si vytvorili čisté gólové príležitosti, ktoré sme nepremenili a na našich kopačkách sa prejavila neistota a kopec technických nepresností. Aj keď sme počas zápasu stále viedli, domáci tím bol nepríjemný v brejkoch až do konca duelu. Góly, ktoré sme strelili, boli vyústením našej prevahy na ihrisku a celkovo sme zaslúžene vyhrali a pripísali si ďalšie body do tabuľky.

Naše ženy absolvovali za uplynulý týždeň dvojzápas, v ktorom hostili súpera z prvej priečky tabuľky – Prešov a o tri dni neskôr sa predstavili na pôde Lučenca. Do konca súťaže ostávajú tri kolá a zdá sa, že Popradčanky ukončia sezónu na treťom mieste šesťčlennej tabuľky druhej ligy.

Ženy: FK Poprad – 1. FC Tatran Prešov 0:5 (0:1), ŠK Novohrad Lučenec – FK Poprad 1:1 (1:1) Góly: Potengová

Tréner Slavomír Šoltýs: Na zápas proti Tatranu sme sa tešili už len z toho dôvodu, že sme chceli ukázať väčšiu kvalitu ako pred dvoma týždňami u tohto súpera. Prvý polčas aj tomu nasvedčoval. Hrali sme zodpovedne s väčším nasadením. Keď to už vyzeralo, že polčas bude bez gólov, po nedorozumení v obrane sme inkasovali. Druhý polčas sme pokračovali s nasadením, kým rozhodca neodpískal sporný pokutový kop. Od tej chvíle sme sa rozsypali a inkasovali sme ďalšie góly. Musím uznať kvalitu súpera a pogratulovať k zaslúženému víťazstvu. Druhý zápas, proti Lučencu, sme hrali v oklieštenej zostave. Chýbali viaceré hráčky základnej zostavy. Aj napriek tomu sme začali hrať útočnú hru s množstvom zahodených šancí. Po priamom kope sme inkasovali. Ako keby to bol impulz pre oboch rozhodcov. Nepustili nás do šance stálym prerušovaním hry. V druhom polčase sme pokračovali v nasadení, vytvorili sme si ďalšie šance, no opäť sme ich zahadzovali. V dnešnom zápase boli najslabším článkom rozhodcovia. V závere zápasu neodpískali dve vyložené jedenástky proti domácim. To, čo predvádzali, to sa len tak nevidí. Nestretol som sa s takým niečím počas mojej celej hráčskej kariéry. To, čo nasledovalo po zápase, tu radšej ani nepíšem. Bol by som veľmi neslušný, ako nazval hlavný rozhodca naše dievčatá a potom aj mňa. Keď som to chcel uviesť do zápisu, nedal mi možnosť a hrubými urážkami a vyhrážaním ma vyhodil z rozhodcovskej kabíny. Je na zamyslenie, či takýto rozhodcovia vôbec môžu posudzovať akýkoľvek zápas a už vôbec nie ženský…

Starší dorast pracuje veľmi cieľavedomo na svojom tabuľkovom napredovaní. Od konca ligy nás delí päť duelov, no strata na prvý Stropkov je 11 bodov. Stropkovu teda stačí vyhrať dva zápasy a víťazstvo v lige bude pripísané na ich konto. Poprad však veľmi sľubne atakuje druhú priečku, na ktorej je aktuálne Spišská Nová Ves. Onedlho nás však čaká vzájomný súboj a tak sa schyľuje k veľmi zaujímavému boju o titul vicemajstra druhej ligy skupiny východ.

U19: FK Poprad – TJ Sokol Ľubotice 7:0 (3:0), Góly: 3x Kačmarčík, Šimonovič, Škyrta, Apostoliuk, Chromčo

Tréner Ján Blaháč:  Všetci máme radosť z výsledku, z predvedeného kolektívneho výkonu, z celozápasovej dominancie a z presvedčenia, že na tréningoch pracujeme správne! Vášeň, ktorú máme, chceme vnímať čo najdlhšie!

Osud kategórie U17 majú v rukách vždy ich starší kolegovia. Systém dvojičiek je nastavený tak, že zostup, či vzostup diktuje starší mančaft. U17 však vedie aj tento rok svoju tabuľku a vzhľadom na aktuálnu náladu v mužstve, či formu, môžeme hovoriť o veľkej šanci získať titul víťaza druhej ligy už druhýkrát za sebou.

U17: FK Poprad – TJ Sokol Ľubotice 3:1 (0:0), Góly: 2x Kinský, Maliňák

Tréner Anton Kočiš:  Zápas veľmi dobrej úrovne z oboch strán. Myslím si, že sme boli jasne lepším mužstvom. Súper si nevypracoval šancu. Mal len dve, ktoré boli po našich chybách, ktoré patria k futbalu a dal jeden gól. My sme len v prvom polčase mali asi šesť šancí, ktoré sme nepremenili. Cez polčas sme chlapcom povedali aby ďalej hrali s nasadením a trpezlivo, že ten gól príde. Presadili sme sa po rohových kopoch gólmi Kinského a po peknej kolmej akcii Maliňákom. Hrali sme s chuťou a veľkou túžbou po víťazstve. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon.

Kategórii U16 sa podarilo v dvojzápase minulého týždňa husársky kúsok. Skórovali až dvadsaťkrát a neinkasovali žiaden gól. V 4. dorasteneckej lige je našim súperom o prvenstvo mužstvo Vysokých Tatier, ktoré vedie tabuľku o 5 bodov. My sa nachádzame na druhej priečke, no na krk nám dýcha práve Hranovnica, ktorú sa nám podarilo úspešne zdolať a preskočiť ju v tabuľke. Zaujímavosťou tejto súťaže môže byť posledný duel, v ktorom sa stretneme práve s Vysokými Tatrami.

U16: FK Poprad – FK 1931 Hranovnica 7:0 (3:0), Góly: 3x Štrbka, Belica, Joppa, Lapšanský, Pavličko (vlastný gól), FK Poprad – FK Bijacovce 13:0 (8:0), Góly: 3x Jalč, 2x Zbell, 2x Kušnirák, 2x Kromka, Lipošek, Rečičár, Dragoš, Semančík

Tréner Juraj Kšenzakovič : Zápas s druhým mužstvom tabuľky, Hranovnicou, sme zvládli veľmi dobre. Počas celého zápasu sme súperovi nedovolili vystreliť na našu bránu. Všetci chlapci si s chuťou zahrali a zastrieľali. Na druhý zápas s Bijacovcami pricestovali hostia len ôsmy. Z našej strany sme k zápasu pristúpili nezodpovedne, preto sme museli hneď na začiatku striedať hráčov, ktorí neboli ochotní prispôsobiť sa dianiu na ihrisku. Postupne sme sa dostali do tempa, no aj tak, takéto zápasy z praktického hľadiska nemajú význam pre týchto chlapcov. Plusom bolo, že v tomto zápase hrali veľmi dobre 3 starší žiaci – Grega, Jalč a Závacký Patrik.

Naši žiaci privítali tento týždeň Sninu. Aj tentokrát sme získali dve veľmi pekné víťazstvá s dvojciferným počtom gólov.

U13: FK Poprad – MFK Snina 11:1 (4:1), Góly: 2x Kučera, 2x Tybor, 2x Juščák, 2x Rodák, Biskup, Rybovič, Novák

Tréner Peter Handzuš: V sobotu sme nastúpili proti nepríjemnému súperovi zo Sniny, ktorý je známy svojím defenzívnym štýlom hry a mužstvám sa proti nemu ťažko hrá. Prvý polčas sme aj my s tým mali problém a veľmi ťažko sme sa presadzovali hlavne v predbránkovom priestore, kde hostia len stáli a bránili. V  druhom polčase veľkou snahou a hlavne zlepšeným pohybom sa nám podarilo streliť pekné góly a vysoko zvíťaziť.

U12: FK Poprad – MFK Snina 23:3 (13:0), Góly: 6x Justh, 4x Orság, 4x Rataj, 3x Kapsdorfer, 2x Maličký, Kuraj, Pirschel, Kendra, Murín

Tréner Boris Rigo: Od začiatku zápasu sme chceli súpera zatlačiť a dostať ho pod tlak. To sa nám aj darilo, súpera sme napádali vysoko na jeho polovici, čím sme získavali loptu pod svoju kontrolu. Darila sa nám kombinácia v strede poľa, hrali sme rýchlo cez krídelné priestory. V zápase sme si vytvorili množstvo šancí, každú akciu sme sa snažili zakončovať streľbou. V závere zápasu sme poľavili v koncentrácii a súperovi sa podarilo streliť 2 zbytočné góly.

Dievčatá zdolali v náročnom súboji suseda zo Spišskej Novej Vsi. Tesným víťazstvom si tak udržali pozíciu v hornej polovici tabuľky.

Dievčatá: FK Poprad – FK Spišská Nová Ves 3:2 (2:0), Góly: 2x Pitoňáková, Házyová

Tréner Slavomír Šoltýs: Dievčatá v dnešnom slnečnom počasí dali zo seba všetko. Vedeli sme, že dnes nás čaká ťažký súper, čo bolo potvrdené aj na ihrisku počas celého zápasu. V prvom polčase sa hralo viac v strede poľa a jedno či druhé družstvo sa ťažšie dostávali do šancí. Začali sme lepšie a úvodný gól zaznamenala Házyová po peknej akcii. Ďalej to bol bojovný súboj dvoch družstiev zo stredu tabuľky a opäť domáci zvýšili Pitoňákovou na polčasových 2:0. Druhý polčas sme začali s myšlienkou, že sa nám už nemôže nič stať a po zbytočných chybách nás súper dvakrát potrestal. Napokon sme strhli zápas na svoju stranu a po štandardnej situácii, krásne našla Luštiková Pitoňákovú a tá nekompromisne strelila víťazný gól.