FK POPRAD „B“ predviedol pred domácim publikom vo Veľkej futbalové divadlo, ktoré bolo okorenené šiestimi skvelými gólmi. Tých však mohlo byť pokojne viac. Kým prvý polčas bol strelecky rozpačitý a podarilo sa nám streliť jediný gól, počas toho druhého si divák prišiel na svoje. Aj napriek pohodovému priebehu zápasu však od jednotlivcov z publika dochádzalo k nechutným vulgárnym atakom voči dáme, ktorá bola v tomto dueli asistentkou rozhodcu. Mladá rozhodkyňa Timea Brutvanová si takéto prejavy rozhodne nazaslúžila a preto jej chceme vyjadriť naše ospravedlnenie a ďakujeme všetkým slušným divákom, ktorí nám chodia fandiť bez vulgárnych prejavov a urážiek. Fanúšik nemusí súhlasiť s verdiktom rozhodcu, ale mali by sme ostaň galantní, skutočne aspoň vtedy, keď ide o dámu.

FK Poprad B – TJ Slovan Nálepkovo 6:0 (1:0), Góly: J. Tropp, Lukáč, Ujčík, Šuľa, Gallovič, Mičko

Tréner Mikuláš Dvorožňák: Prvý polčas bol z našej strany slabší. Zle sme vstúpili do zápasu, bolo tam mnoho nepresností a tak viazla kombinácia. Cez prestávku padli v šatni aj trošku tvrdšie slová. Chlapci sa ukľudnili a vstúpili do druhého polčasu veľmi dobre. Vsietili sme aj ďalšie góly a tak diváci videli, že chlapci sa futbalom bavili a predviedli množstvo pekných akcií, ktoré boli zakončené gólmi.

Starší dorastenci U19 odohrali v poslednom týždni dva zápasy, ktoré priniesli do tabuľky plný bodový zisk. Spokojný bol aj tréner Ján Blaháč, ktorý sa vyjadril k obom stretnutiam. Šesť kôl do konca sezóny sme sa tak vďaka získaným bodom posunuli na tretie miesto druholigovej tabuľky.

MFK Snina – FK Poprad (U17) 0:1 (0:0), Góly: Škyrta, FK Košická Nová Ves – FK Poprad (U17) 0:2 (0:0), Góly: Kačmarčík, Šimonovič

Tréner Ján Blaháč:  V utorňajšom dohrávanom stretnutí proti Snine sa nám podarilo zvíťaziť aj vďaka ohromnej vôli a nepoddajnosti, pretože túžba dosiahnuť víťazný výsledok sa stupňovala s pribúdajúcim časom, čoho dôkazom je gól z 85. minúty stretnutia. Hráči podali snaživý výkon a naša kvalita sa zvýšila aj vďaka striedajúcim hráčom, ktorí priniesli nový, víťazný impulz. Sme presvedčení, že naša cesta je správna. Jediné čo je treba urobiť, je stále po nej ísť. Druhé stretnutie, proti Košickej Novej Vsi, sa nám vydarilo. Boli sme kompaktní, boli sme jednotní a hnala nás veľká túžba opäť dosiahnuť úspešný výsledok po dobrom výkone. Od začiatku až do konca sme hrali vo vysokom tempe, na čo súper dokázal reagovať iba v prvom polčase. Hra mala vzostupnú krivku a pochvalu si zaslúžia všetci hráči. Uznanie si zaslúžia aj domáci za korektnú hru, dobré prostredie a hlavne za výbornú hraciu plochu.

Mladší dorastenci U17 dokázali ako dvojička svojich starších kolegov poraziť súperov o čosi pohodlnejšie. Proti Snine sme skórovali štyrikrát a Košickú Novú Ves sme porazili tromi presnými zásahmi. Body, ktoré sme získali, nás podržali na špici tabuľky a máme tak päťbodový náskok pred druhými Lipanmi.

MFK Snina – FK Poprad (U17) 1:4 (1:1), Góly: Lapšanský, Banáš, Kromka, Telvák (vlastný gól), FK Košická Nová Ves – FK Poprad (U17) 0:3 (0:1), Góly: Lapšanský, Maliňák, Banáš

Tréner Anton Kočiš:  Z našej strany to bol v Snine celkom vydarený zápas. Počas celého zápasu sme sa snažili hrať kombinačný futbal, v prvom polčase sme si vytvorili päť šancí, ktoré sme nepremenili, ale v druhom polčase sme trpezlivou hrou dali tri góly a vytvorili si ďalšie šance. Boli sme aktívni, nebezpeční, ale hlavne sebavedomí smerom dopredu a zodpovední v bránení. Ďakujem chlapcom za  predvedené výkony, v zápase nebol slabý výkon. Náročný zápas bol v Košickej Novej Vsi, z dôvodu ťažkého hrboľatého terénu so súperom, ktorý hral tvrdo, s čím sa chlapci zo začiatku ťažko vyrovnávali. Prvý polčas bol vyrovnanejší, gól sme dostali po centrovanej lopte, ktorú brankár vyrazil do nášho hráča a super loptu dorazil do prázdnej brány. Som rád, že to chlapcov nezlomilo a snažili sa o vyrovnanie, čo sa nám za pár minút podarilo. V druhom polčase bolo vidno na chlapcoch veľkú túžbu po víťazstve, snažili sa aj napriek ťažkému terénu hrať kombinačnú hru. Každý hráč, ktorý dostal príležitosť, sa snažil odviesť maximum v prospech kolektívu .

U-šestnástka vyzvala susednú Hôrku a susedské derby prinieslo hokejový výsledok. Hoci TJ Baník dokázala vyhrať prvý polčas 1:0, ten druhý sme zvládli lepšie a pripísali sme si na konto víťazstvo. Výsledkovo zaujímavý duel sa konal aj na pôde Liptovskej Tepličky, kde rovnako, ako v prípade Hôrky, súper vyhral prvú polovicu, no druhý polčas bol v réžii našich chlapcov. Viac o zápasoch povedal kouč Juraj Kšenzakovič.

TJ Baník Hôrka – FK Poprad (U16) 3:5 (1:0), Góly: 3x Rákoci, Lopušek, Belica,TJ Tatran Liptovská Teplička – FK Poprad (U16) 3:9 (3:2), Góly: 2x Dragoš, 2x Štrbka, 2x Kožuch, Rečičár, Kušnirák

Tréner Juraj Kšenzakovič : Po nie veľmi vydarenom prvom polčase v Hôrke, keď sme prehrávali 0:1, sme dokonca na začiatku druhého prehrávali už 0:2. Potom sme ale zlepšenou hrou a pohybom dokázali otočiť na 4:2 v náš prospech, čo domáci niesli veľmi ťažko, čoho dôsledkom boli dve červené karty pre domácich. Našťastie rozhodca Ovšonka zvládol zápas exelentne. V závere, domáci zápas ešte zdramatizovali, no Rákoci v nastavenom čase dal piaty gól do prázdnej brány a zaslúžene sme vyhrali. V Liptovskej Tepličke sme sa v prvom polčase nevedeli prispôsobiť terénu a robili sme chyby v strede obrany pri rozohrávke. S troma staršími žiakmi v základnej zostave sme dokázali v druhom polčase otočiť skóre a nakoniec jednoznačne zvíťaziť.  Z našej strany bol druhý polčas kvalitnejší a jednoznačne sa ukázali futbalové kvality a trénovanosť.

Jednoznačný priebeh mali zápasy našich mladších žiakov v Trebišove. V týchto kategóriách je pravidlom, že vznikajú skutočne vysoké výsledky, no nás teší, že dvojciferný počet gólov je zapísaný na našom streleckom účte.

U13: Slavoj Trebišov  – FK Poprad 3:22 (0:9) Góly: 7x Novák, 5x Rybovič, 3x Dulák, 2x Rodák, Biskup, Tybor, Ďateľ, Juščák, Kučera

Tréner Peter Handzuš: Chlapci pokračujú vo výborných výkonoch a tentokrát si to odniesli chlapci z Trebišova, kde sme jednoznačne vysoko zvíťazili.

U12: Slavoj Trebišov  – FK Poprad 3:17 (3:6), Góly: 4x Orság, 3x Murín, 2x Voit, 2x Justh, 2x Kendra, Kuraj, Bukovinský, Budzák, Radaj

Tréner Boris Rigo: V Trebišove nás čakal prvý zápas na prírodnej tráve v tomto roku, takže úvod zápasu bol z našej strany opatrný. Chlapci si museli zvyknúť na terén, preto aj prvý polčas bol pomerne vyrovnaný. Mali sme trochu problém s presnosťou nahrávok a tým nám viazla kombinácia. V druhom polčase už to bol z našej strany  kvalitný výkon, domácich sme prevýšili po hernej, aj kondičnej stránke. Ďakujem chlapcom za výkon.

Naše dievčatá majú za sebou dva ťažké zápasy, v ktorých sme získali cenný bod za remízu s Prešovom. Bardejov nás doma zdolal 1:3 a ďalej tak pokračuje v snahe ovládnuť celkovú tabuľku. Vďaka remíze s Prešovčankami sa nám darí udržať si vzájomný odstup, keďže v osemčlennej tabuľke nám patrí piata priečka a 1. FC Tatran Prešov sa usadil tesne za nami.

FK Poprad (dievčatá) – Partizán Bardejov 1:3 (1:1), Góly: Barillová, 1. FC Tatran Prešov – FK Poprad (dievčatá) 1:1 (1:0), Góly: Pitoňáková

Tréner Slavomír Šoltýs: Aj keď sme proti Bardejovu prehrali, zápas hodnotím za najlepší v tejto našej prvej sezóne. Držali sme krok s favoritom počas celého stretnutia. Dievčatá dali do zápasu všetko. Snažili sme sa hlavne v prvom polčase hrať nátlakovú hru na polovici hostí, kde sme často získavali lopty a ohrozovali súperovu bránu. V druhom polčase nám dochádzali sily a tak súper využil chyby, ktoré vyplývali práve z náročného prvého polčasu. Gratulujem Partizánu Bardejov za získané tri body. Zápas proti Prešovu sa odohral na ťažkom premočenom teréne, ktorý nám od začiatku nesedel. Mali sme problém s rozohrávkou aj zakladaním útokov.  Nedokázali sme si vytvoriť žiadnu gólovú príležitosť. Domáci z ojedinelej príležitosti skórovali a tak skončil aj prvý polčas. V druhom polčase sme začali hrať o niečo aktívnejšie. Hralo sa prevažne na polovici súpera, kedy sa nám podarilo vyrovnať stav zápasu. Vytvorili sme si v samotnom zápase tlak, ktorý sme ale nedokázali pretaviť do víťazného konca.