Popradské béčko dohráva súťaž v konfortnej postupovej zóne a po víťazstve v Kravanoch, 0:6, potvrdzuje svoju skvelú formu aj bez početnej podpory kolegov z prvého mužstva dospelých. Za našu rezervu nastúpil v tomto stretnutí z kádru áčka, iba Marián Ferenc, ktorý sa rozohráva po dlhodobom zranení. V nedeľu, 18. 6. 2017, sa pre nás súťaž končí zápasom proti Helcmanovciam, no toto stretnutie už nič nezmení na tom, že FK POPRAD patrí od novej sezóny o súťaž vyššie!

B tím: OFK Kravany – FK Poprad B 0:6 (0:4), Góly: Diabelko 2x, Jozef Tropp, Michal Mičko, Apostoliuk, Chromčo

Tréneri mužstiev dospelých - M. Dvorožňák, J. Belejčák
Tréneri mužstiev dospelých – M. Dvorožňák, J. Belejčák

Priamy boj o druhé miesto v druhej lige sme zvládli a porazili sme susedov Spišiakov rozdielom triedy. Hneď zajtra, 14. 6. 2017, nás čaká posledný súboj, v ktorom musíme potvrdiť svoju tabuľkovú pozíciu. Hrať sa bude znovu derby stretnutie, proti ďalším susedom a to zo Svitu.

U19: FK Poprad – FK Spišská Nová Ves 4:0 (2:0), Góly: 3x Chromčo, Škyrta

Tréner Ján Blaháč:  Stretnutie ukázalo, kde sa herne nachádzame. Práve v tomto období sme chceli dosiahnuť takúto hernú kvalitu a takúto predvedenú hru. Na tomto základe chceme stavať a napredovať v budúcej sezóne. Hráči chceli, išli a dosiahli to, o čo sa snažíme od júla minulého roku. Patrí im za to uznanie a aj poďakovanie. Samotná hra spĺňala aj tie najprísnejšie kritériá, aj keď je stále na čom pracovať. Aj niektoré individuálne výkony boli nadpriemerné. Chlapci sa presvedčili, že futbal vedia hrať a je len na nich ako to zúročia v nasledujúcom období. Sme spokojní a to nám dáva veľkú chuť do ďalšej usilovnej práce.

Rovnako presvedčivo pôsobia naši mladší dorastenci a svoj úspech v podobe triumfu v druhej lige obohacujú ďalšími výbornými výsledkami. Rovnako, ako ich starší kolegovia, si poradili so Spišskou Novou Vsou.

U17: FK Poprad – FK Spišská Nová Ves 4:0 (2:0), Góly: 2x Maliňák, Kapsdorfer, Lapšanský

Tréner Anton Kočiš:  Z našej strany to bol veľmi dobrý výkon. Chlapci nenechali nič na náhodu a išli za víťazstvom v zápase a aj v celej súťaži. Každý hráč podal nadpriemerný výkon a toto je cesta, ktorou by sa mali chlapci uberať, t.j. ísť v zápase na maximum. K tomu ešte hráči prispeli svojou kreativitou, vypracovali si ďalšie šance, ktoré ostali nevyužité. Súper bol počas celého zápasu asi trikrát pri našej bráne a to hovorí za všetko.

Jednoznačný triumf U16 nad víťazom 4. ligy v konečnom zúčtovaní nestačí. Tatranci sa stali už pred týmto zápasom víťazným celkom ligy a postupujú tak do baráže o vyššiu súťaž. Postup nám mohlo zabezpečiť len zakopnutie súpera, ktorý si však postupovú priečku nenechal ujsť. Naši chlapci z U16, ktorí súperia v 4. lige kategórie U19, však odviedli dobrú prácu a vybojovali druhé miesto s len dvojbodovou stratou na víťaza tabuľky.

U16: FK Poprad – FK Vysoké Tatry 5:0 (1:0), Góly: 2x Abrahamovský, 2x Šimonovič, Škyrta

Tréner Juraj Kšenzakovič: Hrali sme proti prvému mužstvu tabuľky. V prvom polčase sme boli malo pohybliví proti súperovi, ktorý sa postavil na svoju polovicu a dokázal len odkopávať lopty. No v druhom polčase sme zrýchlili hru a zákonite prišli šance, ktoré sme začali premieňať. Súper nakoniec mohol byť rád ,že odišiel len s päťgólovou prehrou.

Dráma o zachovanie prvoligovej príslušnosti ešte stále nemá koniec i keď naši chlapci potrebujú získať v najbližších dvoch stretnutiach už len jeden bod. Posledný Trebišov stráca na FK POPRAD päť bodov a tak stále ostáva na zostupovej pozícii. Dve kolá do konca súťaže však musíme stále podávať skvelé výkony, aby sme si zabezpečili istotu zotrvania.

FK POPRAD - U15
FK POPRAD – U15

U15: MFK Zemplín Michalovce – FK Poprad 2:2 (0:0), Góly: Šarišský, Kollár

Tréner Jozef Vernarec:  Ďalší z dôležitých zápasov sme odohrali v Michalovciach. Prvý polčas bol vyrovnaný, spočiatku sme boli aktívnejší my, potom domáci. Úvod druhého polčasu sme mali výborný, dali sme dva pekne góly. Hrali sme aktívne, no súper vyrovnal. Mali sme na dosah tri body, ale bod je asi spravodlivejší.

Kategória U14 má už svoju pozíciu v tabuľke, aj napriek nasledujúcim dvom zápasom, istú. Neposunie sa už ani dopredu, ani dozadu a v nadstavbovej tabuľke patrí našim chlapcom štvrté miesto medzi šiestimi celkami.

U14: MFK Zemplín Michalovce – FK Poprad 6:2 (2:0), Góly: Šoltýs, Kuzár

Tréner Vladimír Rehák:  Dnešný zápas sme hrali v oklieštenej zostave. Prvý polčas sme odchodili bez väčšieho nasadenia. V druhom polčase sme boli aktívnejší, ale súper nás trestal gólom za každú chybu. Najlepším hráčom na ihrisku bol stopér Šoltýs.

FK POPRAD - U14
FK POPRAD – U14

U13-tka sa taktiež neposunie hore ani dole a konečné štvrté miesto v konkurencii desiatich súperov z východného Slovenska, môžeme vnímať určite pozitívne. Posledný zápas sme odohrali proti prvému mužstvu tabuľky, ktorým sú FC VSS KOŠICE.

U13: FK Poprad – FC VSS Košice 2:14 (1:7), Góly: Biskup, Tybor

Tréner Peter Handzuš: V zápase proti najlepšiemu mužstvu súťaže sme sa síce snažili a bojovali, ale to nestačilo. Súper bol lepší počas celého zápasu a bez problémov zvíťazil.

I keď dvanástka mala triumf nad Košicami na dosah, druhý polčas zvládol súper lepšie a naši chlapci tak v predposlednom stretnutí sezóny prehrali na pôde tretieho celku svojej súťaže.

U12: FK Poprad – FC VSS Košice 7:9 (6:4), Góly: 3x Kuraj, Justh, Murín, Jakubčo, Orság

Tréner Boris Rigo: Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme boli lepším tímom na ihrisku. Vysoko sme napádali súperových obrancov, v strede poľa sme mali veľmi dobrý pohyb, chlapci hrali s chuťou a mali dobrú ponukovú činnosť. Snažili sme sa hrať cez krídelné priestory s následnými centrovanými loptami a kvalitným zakončením. Dali sme 6 pekných gólov, len škoda koncentrácie v závere polčasu, kde súper dvakrát skóroval. Žiaľ, v druhom polčase sa nám nepodarilo zopakovať kvalitný výkon. Prestalo sa nám dariť v kombinácii, strácali sme veľa lôpt, tým pádom nám začali odchádzať fyzické sily. Aj v obrane sme boli nedôrazní a súper trestal každú chybu. Do konca sme už nenašli dostatok fyzických aj psychických síl a tak sme súperovi darovali víťazstvo. Za prvý polčas veľká pochvala, za druhý zdvihnutý prst, aby hráči nepodceňovali nič na ihrisku a učili sa hrať až do konca.