FK Poprad


Oficiálna stránka

Na 38. ročníku tohto nitrianskeho mládežníckeho turnaja (5. 8. 2017), ktorý je venovaný nitrianskému futbalovému zaslúžilcovi, p. Balážovi, v minulosti pôsobiacom aj pri reprezentačnej mládeži ČSSR, sa predstavilo aj družstvo FK POPRAD.

Turnaj sprostredkoval meranie síl medzi kolektívmi kategórie U19 a zúčastnili sa ho prvoligové celky Trnavy, Dunajskej Stredy a Nitry. Pozvaní boli aj naši dorastenci so svojím kormidelníkom Jánom Blaháčom.

Memorial L. Baláža v Nitre
Memorial L. Baláža v Nitre – FK POPRAD – FC NITRA (FOTO: Miroslav Slávik)

Naši odohrali v prvoligovej konkurencii slušné stretnutia, no do záverečného zúčtovania sa nám nepodarilo ukoristiť ani bod. Dunajskej Strede sme podľahli 4:1, Trnave 3:0 a domácej Nitre 5:0.

Viac nám o pôsobení našich chlapcov prezradil hlavný tréner Ján Blaháč:

„Sme veľmi vďační za konfrontáciu, ktorou bol sobotňajší turnaj v Nitre. Hrať proti trom prvoligovým tímom za jeden deň – to sa nekoná často. Chlapci mali možnosť si otestovať svoju výkonnosť s hráčmi, ktorí reprezentujú svoje regióny a niektorí sú aj reprezentantmi Slovenska. Prvý zápas, proti Dunajskej Strede bol obojstranne vyrovnaný. Chalani mali spočiatku zbytočný rešpekt, ale s pribúdajúcim časom sme boli sebavedomejší a ukázali sme aj niekoľko pekných kombinačných akcií. Výsledok stretnutia ovplyvnili hrubé individuálne chyby. V druhom stretnutí, proti celkovému víťazovi – Trnave, sme podali najlepší výkon na turnaji. Dovolíme si povedať, že sme boli minimálne vyrovnaným súperom. Hralo sa vo vysokom tempe, v umornej horúčave. Chlapci nešetrili krokmi, dobre kombinovali, mali vyváženú útočnú i obrannú činnosť. Rozhodla naša impotencia v zakončení a súperová efektivita. V treťom stretnutí, proti Nitre, sme už nepodali očakávaný výkon. Keďže sme hrali hneď po zápase s Trnavou, pôsobili sme unavene a neucelene. Naša organizácia hry trpela a súper bol jednoznačne lepší. Nedokázali sme nadviazať na predchádzajúce dva zápasy. Samotný turnaj nám dal odpoveď na viaceré otázky, týkajúce sa hlavne individuálnej výkonnosti a celkovej  tímovej hernej kvality. Vieme o našich nedostatkoch a vieme aj o našich prednostiach. Celkovou analýzou turnaja a následným videovýstupom chceme dosiahnuť požadovanú kvalitu herného prejavu v majstrovských zápasoch. Veríme, že sa nám to podarí a všetko negatívne odstránime a všetko pozitívne zúročíme v nasledujúcom hernom období.“