FK Poprad


Oficiálna stránka

Naši chlapci z kategórie U12 sa zúčastnili podujatia pod názvom PUCHAR HRABINY ZOFII 2017 v Krakove (20. – 21. máj 2017), ktorý bol plný zvučných futbalových značiek. Naši chlapci nielen vzorne reprezentovali, ale podaril sa im aj obdivuhodný skalp. Porazili totiž svojich rovesníkov zo slávneho veľkoklubu Legia Varšava.

Hodnotenie trénera Borisa Riga:

Vďaka pozvánke od APMT Krzeszowice sme sa mohli zúčastniť kvalitne obsadeného medzinárodného  turnaja.  Dva dni kvalitného futbalu v 11. dueloch pomohol chlapcom získať  ďalšie medzinárodné skúsenosti . Bolo zaujímavé sledovať  a porovnať rôzne futbalové školy a štýly. Chlapci si zaslúžia obdiv, že napriek vysokým teplotám počas prvého dňa, kedy sa hralo 7 zápasov si udržali vysoké tempo. Z výsledkového pohľadu to nebol celkom úspešný deň, lebo sme získali iba 3 body. Dôležité ale bolo, že v každom zápase sme boli viac ako vyrovnaným partnerom pre našich súperov (asi až na zápas so Szczecinom) a o výsledku rozhodli naše individuálne chyby v defenzíve. Zaujímavé bolo, že takmer každú našu chybu súperi dokázali využiť a my sme sa vo finalizácii útočných akcií nedokázali presadiť ani z vyložených šancí. V nedeľu naši chlapci už pomerne chladnom a mierne upršanom dni predviedli ďalšie kvalitné výkony okorenené aj výsledkovým rezultátom. Priam excelentný bol náš výkon proti Legii Warszawa , kde napriek jasnému výškovému deficitu sme sa futbalovými akciami, nasadením kreatívnymi gólovými nahrávkami a zakončením dokázali aj výsledkovo presadiť proti súperovi zvučného mena 2:0. Najdôležitejší bol hlavne futbalový prejav a herná dominancia, ktorá potešila aj divákov na tribúne a zápas končil za ich potlesku. Tie pocity sú neopakovateľné a sú základom pre ďalšiu chuť pracovať na svojom futbalovom raste v rámci nastúpenej cesty v FK Poprad.

V rámci spestrenia turnaja bol potešiteľný aj výkon našich dvoch chlapcov v rámci zápasu „hviezd“, ako to pracovne nazval organizátor, kde nominovali družstvá dvoch hráčov a hrali proti domácemu APMT. Hlavne v druhom polčase, keď boli obaja na ihrisku a hrali na svojich postoch. Podarilo sa im prispieť k vyrovnaniu, keď po vzájomnej kombinačnej výmene a zakončení Domina Orsága do žrde sa Donovi Ďurčovi podarilo vyrovnať.

Zostava: Sekáč, Svisták, Ďurčo, Murín, Orság, Kapsdorfer, Budzák, Kendra, Maličký, Kuraj, Justh, Cimerman

Trénerská dvojica: Boris Rigo, Dušan Renner

FK Poprad           –              Zawisza Bydgoszcz         0:1

FK Poprad           –              Pogoń Szczecin                0:2

FK Poprad           –              SFC Opava                        0:2

FK Poprad           –              Motor Lublin                    0:3

FK Poprad           –              Rozwój Katowice              0:3

FK Poprad           –              MFK Karvina                     2:1          (2x Kendra)

FK Poprad           –              Wisła Kraków                    0:1

FK Poprad           –              Meszoly Focisuli              0:0

FK Poprad           –              Legia Warszawa               2:0          (Justh, Kuraj)

FK Poprad           –              APMT Polska                    1:3          (Justh)

FK Poprad           –              MFK Stará Ľubovňa          1:0          (Justh)