FK Poprad


Oficiálna stránka

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov rozložila svoj stan v Poprade. Dnes sa sokolíci predstavia v NTC v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2019 proti favorizovanému Španielsku. Po štvrtkovej prehre s Islandom (0:2) si boli vyvetrať hlavy na základnej škole v Poprade-Veľkej na besede s mladými futbalistami.

Žiaci z FK Poprad svoje futbalové vzory vôbec nešetrili. Svojimi otázkami ich poriadne vyžmýkali a neraz aj dostali do úzkych. Pri zaujímavých dotazoch nádejných popradských futbalistov sa poriadne zapotili hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Pavel Hapal, jeho asistent Oto Brunegraf, technický vedúci mužstva Jakub Kojnok i trojica hráčov, kapitán Jakub Hromada, Michal Sipľak a Marek Rodák.

„Keďže môj otec bol futbalista, chodieval som s ním pravidelne na zápasy, vďaka čomu som mal možnosť byť v blízkosti hráčov. Mojím najväčším vzorom bol ale môj otec,“ prezradil brankár SR 21 Marek Rodák. „Niektoré otázky detí boli naozaj zaujímavé. Keď som bol v ich veku, tiež ma zaujímali podobné veci. Je to dobrá akcia, pre mladých futbalistov je to určite motivácia do ďalšej kariéry osobne sa porozprávať s reprezentantmi, ktorí hrávajú v zahraničných kluboch, aby vedeli, kde sa môžu dostať,“ zdôraznil Rodák. A čo hovorí na to, že proti Islandu ich povzbudzovalo na tribúne NTC okolo dvesto a proti Španielsku by to malo byť až štyristo žiakov z FK Poprad? „Každému sa hrá lepšie, keď je dobrá atmosféra. Sú úžasní, je ich vidieť aj s vlajkami. Bolo by super, ak by bolo proti Španielom vypredané,“ zaželal si gólman anglického Rotherham United FC.

beseda FK Poprad
Niektoré otázky detí hráčov a trénerov pobavili

Pri otázkach detí sa aj zasmiali

Besedu si spestrili aj súťažou, v ktorej si to žiaci rozdali s mladými reprezentantmi i hlavným trénerom. A veru, že ani v streľbe na presnosť do bránky sa chlapci nenechali zahanbiť. Po skončení besedy rozdali hráči i tréneri chlapcom podpis karty, o ktoré bol medzi deťmi obrovský záujem.

„Musím povedať, že po prehre s Islandom sa nám počas tejto akcie vrátil úsmev na tvár. Vidieť nadšenie detí je úžasné, sme radi, že sme tu mohli zavítať. Otázky žiakov boli zaujímavé, pri niektorých sme sa aj zasmiali. Deti sú spontánne, opýtajú sa aj na to, čo by si napr. novinári nedovolili,“ uviedol tréner Pavel Hapal. Podobných podujatí sa podľa vlastných slov zúčastňuje veľmi rád. „Pre deti je to inšpirácia vidieť hráčov a trénerov reprezentačných tímov. Určite si z toho zoberú nejaký príklad do budúcna. Verím, že sme im aj my dali nejaký ten námet do života,“ doplnil Hapal.

beseda FK Poprad
Beseda na ZŠ v Poprade-Veľkej sa vydarila

Rastie záujem o futbal v Poprade

„V úvode chcem povedať, že až dvesto mládežníckych hráčov, trénerov a rodičov nášho klubu podporilo našu 21–ku v zápase s Islandom. Zápasu so Španielskom sa plánuje zúčastniť vyše štyristo „mládežníkov“. Sú to úžasné čísla a potvrdenie toho, že medzi mladými ľuďmi v Poprade je záujem o futbal každým dňom väčší a väčší. Je skvelé, že traja významní hráči a členovia realizačného tímu zavítali k našim najmladším hráčom. Myslím, že takéto akcie vytvárajú u chlapcov ešte väčšiu túžbu presadiť sa vo futbalovom svete. V mene celého klubu ďakujem hosťom, ktorí vzorne reprezentujú našu republiku po celej Európe,“ povedal športový riaditeľ mládeže FK Poprad Martin Pohlod, ktorý túto milú akciu „spískal“.