Záver sezóny je blízko a niektoré z našich družstiev už poznajú pozíciu, na ktorej sa im podarí v ročníku 2016/2017 definitívne zakotviť. Jeden postup už máme istý, o ďalší ešte bojujeme a jeden zostup sa snažíme odvrátiť. Viac napovedia výsledky a komentáre za uplynulý týždeň.

Juniorka FK POPRAD B má síce všetko jasné a postupovú priečku má istú, ale chlapci si futbal užívajú bez ohľadu na tabuľkové umiestnenie. Budúci popradskí štvrtoligisti uštedrili Prakovciam osemgólovú nádielku. Do konca sezóny ostávajú tri zápasy.

Tomáš Gajan - FK POPRAD
Tomáš Gajan – FK POPRAD

B tím: FK Prakovce – FK Poprad B 0:8 (0:4), Góly: 2x Mičko, Šuľa, Tropp, Gallovič, Ujčík, Kobel, Mihalik (vlastný gól)

Tréner Mikuláš Dvorožňák:  Mužstvo od úvodných minút diktovalo priebeh zápasu. Domáci sa snažili zvýšenou bojovnosťou eliminovať naše herné prednosti. Vyšiel nám začiatok, keď sme zvládli prechodovú fázu a Mičko, po centri Gajana, otvoril skóre. Vzápätí sa pohotovou strelou presadil Lipták. Hráči kvalitnou kombináciou dostávali súpera pod tlak a zákonite prišli ďalšie góly. Kuriozitou zápasu bol aj gól nášho brankára Vlada Kobela, ktorý nastúpil na posledných 25 minút. Celkove hráči v tomto stretnutí odviedli poctivý výkon, ktorý bol podložený našou hernou kvalitou, takže výsledné skóre je zaslúžené.

Dámy z FK POPRAD nastúpili v dohrávke 16. kola proti Lokomotíve Košice, ktorú zvládli výsledkom 4:1. V predposlednom zápase sezóny si hladko poradili s posledným mužstvom tabuľky – Humenným a tak je pred posledným kolom II. ligy žien skupiny C jasné, že naše ženy ostávajú v pokojných vodách uprostred tabuľky, v ktorej obsadili tretie miesto. Za sebou nechali tri celky: Košice, Lučenec a Humenné.

Ženy: FK Poprad – TJ Lokomotíva Košice 4:1 (3:1), Góly: 2x Pajonková, Olekšáková, Potengová. ŠK Štich Humenné – FK Poprad 0:7 (0:2), Góly: 4x Kočišová, 3x Potengová

Tréner Slavomír Šoltýs:  Od začiatku zápasu proti Košiciam sme hrali útočný futbal a Kočišová si svojou aktivitou už v 5. minúte vypýtala faul v pokutovom území. Nariadenú jedenástku úspešne zrealizovala brankárka Pajonková. Na súpera sme aj naďalej vyvíjali tlak a po peknej kombinácii v 14. minúte pridala Potengová druhý gól.  Lokomotívu sme nepustili do vážnejšej príležitosti, kde zozadu veľmi dôrazne a s prehľadom hrala Sedláková. V 27. minúte sme urobili jedinú vážnu chybu, ktorú potrestala najlepšia hráčka hostí Wienerová. Na strane domáceho družstva strelila dôležitý gól Olekšáková a tak upokojila dievčatá. Po aktívnej hre našich dievčat sme sa v druhom polčase snažili zvýšiť náskok, ale nedarilo sa nám to až do 80. minúty. Po ruke súpera však opäť z pokutového kopu upravila Pajonková na konečných 4:1. Dievčatám chcem poďakovať za dobrý výkon. Ďalší zápas, proti Humennému, bol zápas dvoch strelkýň. Ľudka Kočišová sa konečne gólovo presadila a to hneď štyrikrát. Je to pre ňu o to cennejšie, že práve v deň zápasu oslavovala svoje narodeniny. Lívia Potengová sa svojimi troma gólmi dostala na druhé miesto v počte strelených gólov v celej súťaži. Zápas sme od prvej minúty mali pod kontrolou a dievčatá hrali dobre či v obrannej, tak aj útočnej činnosti. V prvom polčase sa snažil súper držať krok, ale v druhom ich naše dievčatá prevalcovali a po pekných kombináciách skórovali až na konečných 0:7.

U dorastu sa nič zásadné oproti minulému týždňu nezmenilo a kategória U19 naďalej bojuje o druhú priečku v konečnej tabuľke. Najbližšie k víťazstvu druhej ligy U17 majú naši mladší dorastenci, no tri kolá pred koncom sezóny ešte nemajú nič isté. Svoje vyhliadky si však obe mužstvá poistili tento týždeň víťazstvami.

Marek Herčut a Marián Jarabinský - FK POPRAD
Marek Herčut a Marián Jarabinský – FK POPRAD

U19: FK Poprad – MFK Slovan Giraltovce 11:0 (3:0), Góly: 4x Abrahamovský, 3x Škyrta, 2x Apostoliuk, Kačmarčík, Jurč

Tréner Ján Blaháč:  Výška skóre hovorí za všetko. Sme radi, že chlapci hrali celých 90 minút s chuťou, nasadením a túžbou dávať góly.

U17: FK Poprad – MFK Slovan Giraltovce 4:0 (1:0), Góly: 2x Kožuch, Štrbka, Maliňák

Tréner Anton Kočiš:  Do zápasu proti odovzdanému súperovi sme vstúpili nekoncentrovane, asi v domnení, že súper sa porazí sám, že zápas máme dopredu vyhratý. Hrali sme bez pohybu, boli sme ležérni a nedôslední v zakončení. Bol to náš asi najslabší výkon.

Šanca na postup stále žije v prípade našich hráčov do 16 rokov, ktorí pravidelne nastupujú do 4. ligy dorastu kategórie U19. Stretávajú sa tak so staršími rovesníkmi, s ktorými však neťahajú za kratší koniec. Ak by sa nám podarilo o týždeň zvíťaziť na pôde Družstevníka Dravce a Vysoké Tatry by zaváhali v Spišskom Bystrom, o prvenstve by rozhodlo posledné kolo ligy, ktoré by bolo zároveň finále medzi Vysokými Tatrami a FK POPRAD.

U16: FK Poprad – TJ Družstevník Spišské Bystré 8:2 (3:2), Góly: 4x Kušnirák, Trojčák, Lopušek, Rákoci, Zbel

Tréner Anton Kočiš:  Aj keď sme dosiahli vysoké víťazstvo, hra mužstva v prvom polčase bola veľmi rozháraná. Stredoví hráči vypúšťali bránenie a tým pádom hostia šli do prečíslenia a z toho sme dostali 2 góly. V druhom polčase sa prístup hráčov zlepšil a výsledok svedčí o prevahe, ktorú sme mali.

Anton Kočiš - FK POPRAD
Anton Kočiš – FK POPRAD

Náročné časy prežívajú najmä naši starší žiaci, ktorí v prvej lige bojujú o záchranu. Od nich závisí aj zaradenie ďalších troch mužstiev a to kategórií U14, U13 a U12. Smolný bol pre nás práve zápas s Michalovcami, pretože sme boli futbalovejší a mali sme rozhodne viac šancí ako súper. Na ihrisku sme dominovali, no lopta ostáva guľatá a šance na triumf majú vždy, za každých okolostí obe mužstvá rovnaké.

Starší dorast U15 - FK POPRAD
FK POPRAD – MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE

U15: FK Poprad – MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:1). FK Poprad – FK Spišská Nová Ves 1:1 (1:1), Góly: Horanský

Tréner Jozef Vernarec:  Preložený  zápas nadstavbovej časti v strede týždňa nám postavil do cesty súpera z Michaloviec. Taktickým zámerom bol dobrý aktívny vstup do zápasu s vysokým napadaním súpera už v jeho obrannej zóne.  Enormné nasadenie a  aktivita našich chlapcov zavreli súpera na svoju polovicu ihriska, kde čelili našim útočným akciám. Škoda, že spoločným menovateľom týchto šancí bolo ich nepremenenie. Nedokázali sme skórovať ani z vnútra pokutového územia, či dokonca ani z malého vápna. V týchto zakončeniach nám chýbal dôraz, možnosti riešenia, či potrebné šťastie. To sa od nás odklonilo v závere I. polčasu, kedy súper z ojedinelej akcie na našej polke skóroval. Tento gól nás psychicky vykoľajil. V polčasovej prestávke sme preskupili hráčov, prestriedali, ale znova dobrý aktívny vstup do deja II. polčasu gól nepriniesol. Naopak, znova sme inkasovali a tak dosiahli neželaný výsledok 0:2. Prílišné chcenie nám zväzovalo ruky, no  hlavne nohy. V sérii domácich zápasov sme nastúpili proti mužstvu zo Spišskej Novej Vsi. V pozmenenej zostave sme boli rozhodnutí a odhodlaní k aktívnej hre s cieľom už bodového zisku, čo sa nám v predošlom kole napriek dobrému výkonu nepodarilo. Stretnutie prinieslo veľmi vyrovnanú partiu, kde obe mužstvá hrali kombinačný futbal. Napriek stálej snahe o kombináciu, zápas nepriniesol veľa gólových šancí. Nám sa podarilo skórovať v 21. minúte, kedy sme dostali obranu hostí pod tlak a následné zaváhanie svojim dôrazom potrestal domáci Horanský. Naše vedenie a radosť trvalo približne minútu a pol, kedy sa hosťom po ukážkovom zakončení z dobrých 30. metrov podarilo skórovať. Prvý polčas sa skončil remízou, s ktorou sme sa nechceli zmieriť a v II. polčase sme to boli práve my, ktorí sme hrozili najviac po ŠS, ktoré naozaj volali po góle. Žiaľ ten sa nám nepodarilo dosiahnuť a súper ku konci kúskoval hru, zdržiaval a evidentne so ziskom bodu u nás bol viac spokojný ako my.

Jozef Vernarec - FK POPRAD
Jozef Vernarec – FK POPRAD

U14: FK Poprad – MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:0). FK Poprad – FK Spišská Nová Ves 0:0 (0:0)

Tréner Vladimír Rehák:  Prvý polčas bol súper zo začiatku aktívnejší, čo niektorých našich hráčov zaskočilo. Neplnili sme si úlohy, tak ako sme mali. Robili sme veľa individuálnych chýb, nedostávali sme sa do toľkých nebezpečných situácií ako posledné dva zápasy. Súper po zmene strán hneď v úvode využil našu nedôslednosť a otvoril skóre zápasu. Od tejto chvíle sme diktovali tempo hry, ale vždy chýbal detailík k dokonalosti a k streleniu gólu. Môže nás mrzieť výkon z prvého polčasu, z čoho sa treba poučiť. V druhom polčase bolo na ihrisku vidieť hru, akou sme sa prezentovali v minulých zápasoch. Žiaľ, dnes to na výhru nestačilo. Počas celého zápasu sa hra prelínala medzi 16-tkami. Obidve mužstvá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V obrane sme boli pozorní a dôslední. Dokázali sme si vytvoriť šance, ale vždy chýbal kúsok k ich úspešnému zakončeniu. O výsledku mohla rozhodnúť šanca z poslednej minúty, keď najskôr brankár hostí vychytal našu tutovku a z následnej dorážky sme trafili do brvna. Stále sa máme čo učiť a zlepšovať, takže makáme ďalej.

Kategória U14 - FK POPRAD
Kategória U14 – FK POPRAD

Naši mladší žiaci si držia pozíciu v hornej časti nadstavbových tabuliek a aj napriek neúspechu, ktorý sa dostavil tento týždeň, môžeme konštatovať zdrarné pôsobenie v prvej lige, ktorá sa končí už o tri týždne. Kým v posledných týždňoch sme rozdávali gólové nádielky my, tentokrát nám ich uštedril súper.

U13: FK Poprad – 1. FC Tatran Prešov 1:9 (1:3), Góly: Rodák

Tréner Peter Handzuš: Po výborných  výkonoch v predošlých zápasoch nám zápas nevyšiel podľa predstáv. V 1. polčase bola hra vyrovnaná, aj keď súper si vytvoril viac gólových príležitostí. V 2. polčase nás prehral po všetkých stránkach a jasne zvíťazil . Musíme sa z toho poučiť  a vyvarovať sa chýb v ďalších zápasoch.

U12: FK Poprad – 1. FC Tatran Prešov 4:14 (1:4), Góly: 2x Justh, Orság, Voit

Tréner Boris Rigo: V dnešnom zápase, proti kvalitnému súperovi z Prešova, sme sa chceli Prešovčanom vyrovnať hlavne v kombinačnej hre so zameraním na zakončenie našich útočných akcií. V prvom polčase sme sa súperovi vyrovnali vo väčšine herných činností, rozdiel bol v kvalite zakončenia, preto sa súper dostal do mierneho náskoku. Chlapci sa snažili, ale proti lepším súperom robíme často lacné individuálne chyby,  ktoré nás zložia po psychickej stránke. Aj v druhom polčase snahu uprieť nemôžem, ale už to bolo kŕčovité z našej strany. Ak chceme byť úspešní v takýchto zápasoch, musia všetci chlapci zabrať na sto percent a musíme sa vyvarovať lacných chýb. Za výkon chválim Thobiasa Justha a Alexa Rataja.

Žiačky U15 majú pôsobenie v prvej lige za sebou. Posledný zápas odohrali v sobotu na trávniku vedúceho mužstva tabuľky, ktorým je Humenné. Dievčatá ukončili sezónu na piatom mieste s bilanciou šiestich výťazstiev, jednej remízy a siedmych prehier. Osemčlennú tabuľku uzatvárajú Michalovce a Humenné víťazí.

Dievčatá: ŠK Štich Humenné – FK Poprad 4:1 (2:0), Góly: Házyová

Tréner Slavomír Šoltýs:  Pred dnešným zápasom už bolo jasné, že domáce družstvo je víťazom prvej ligy skupiny východ, k čomu im srdečne gratulujem. Dnešný zápas bol pre nás náročný, keďže sme cestovali bez našej brankárky. Do brány sa postavila hráčka z poľa Kamila Luštiková, ktorá riešila niektoré situácie ako skúsená brankárka, za čo ju chcem pochváliť. Domáci boli počas celého zápasu lepším družstvom, a tak zaslúžene zvíťazili. Bol to pre nás posledný zápas tejto sezóny, preto chcem poďakovať všetkým dievčatám za vzorné reprezentovanie počas celého súťažného ročníka.