Juniorka – FK POPRAD „B“

Náš druhý tím mužov odohral v uplynulom týždni dve stretnutia. Jedno v utorok, 29. 8. 2017, a to druhé hneď v nedeľu. Kým na domácej pôde jednoznačne už v prvom polčase s chuťou predčil súpera z Radváňa nad Laborcom, druhý zápas priniesol drámu, ktorú tesne pred koncom stiahli na svoju stranu pokutovým kopom domáci zo Spišského Podhradia.

Úspešný strelec Michal Mičko po zaváhaní v gólovej príležitosti.

FK Poprad B 3:2 – TJ Družstevník Radvaň nad Laborcom 5:1 (5:1), Góly: 2x Mičko, 2x Dubec, Gallovič

MŠK Spišské Podhradie – FK Poprad B 3:2 (1:0), Góly: Tropp, Dubec

Ženy

Prvý zápas majú za sebou aj naše futbalistky, ktoré vykročili do novej sezóny víťazstvom triedy a vďaka počtu nastrieľaných gólov sa po prvom zápase ocitli na čele tabuľky.

FK Poprad – FK Noves Spišská Nová Ves 4:0 (0:0)

Góly: 2x Potengová, Kočišová, Talarová

Tréner Slavomír Šoltýs: „Nastúpili sme na prvý majstrovský zápas aktuálnej sezóny 2017/2018 a ten nám vyšiel na výbornú. V derby nikdy nebolo jasné, kto vyhrá, pretože obe družstvá sú vyrovnané a tak to bolo aj dnes. Úvod zápasu bol opatrný a hralo sa viac v strede ihriska. Ako pribúdali minúty, dostávali sme sa čím ďalej tým viac do šancí, ale boli sme málo dôrazní v koncovke. Veril som, že tak ako sme si vytvorili šance v prvom polčase, tak si ich vytvoríme aj v druhom, a že ich využijeme, čo sa aj naplnilo. Dievčatá dnes ukázali silu kolektívu, dali do toho srdce a zaslúžene zvíťazili rozdielom, ktorému by pred zápasom nikto neveril.“

U19

Posledný duel našich dorastencov proti Vranovu nad Topľou na domácej pôde súpera bol najťažším sústom ich doterajšieho štvorzápasového pôsobenia v novej sezóne. Duel poznačilo množstvo žltých kariet a napokon aj vylúčenie nášho Alexa Kapsdorfera. Vyhrotené stretnutie sme však zvládli so ziskom plného počtu bodov.

MFK Vranov nad Topľou – FK Poprad 0:1 (0:1), Góly: Kožuch

Tréner Ján Blaháč:  „V stretnutí dvoch vyspelých tímov sa zrodil spravodlivý výsledok. Od začiatku sa hral agresívny, útočný a behavý futbal. V prvom polčase sme boli lepším tímom, mali sme viac z hry a boli sme futbalovejší ako súper. Za pestrú hru sme po peknej spolupráci Šimonoviča s Kožuchom boli odmenení gólom. Do druhého polčasu nastúpili domáci s ešte väčšou agresivitou ako v prvom polčase, s cieľom vyrovnať. Na prehnanú agresivitu sme nakoniec doplatili my, keď v 57. minúte videl Kapsdorfer červenú kartu. Chlapci sa však nevzdali a nepoložili. Hrali umne, odvážne a na prekvapenie aj o desiatich, sebavedomo. Podali sme veľmi kompaktný a sústredený výkon a zaslúžene sme zvíťazili.“

Tréner U19 - Ján Blaháč
Tréner U19 – Ján Blaháč
U17

Mladší dorast obhájil v minulom ročníku svoje prvenstvo v druhej lige a očakávania sú teda aj tento rok vysoké. Družstvo Antona Kočiša sa po úvodných troch výhrach muselo v poslednom stretnutí uspokojiť s remízou.

MFK Vranov nad Topľou – FK Poprad 1:1 (1:0), Góly: Pollák

Tréner Anton Kočiš:  „Po predchádzajúcich výborných výkonoch prišlo vytriezvenie, že ešte máme na čom pracovať. Prvý polčas bol z našej strany zbytočne nervózny, oproti predchádzajúcim zápasom nám viazla kombinácia, no aj napriek tomu sme si vytvorili šance, ktoré sme nepremenili a súper z jedinej strely strelil gól. V druhom polčase došlo k zmenám v našej zostave. Na začiatku druhého polčasu sme vyrovnali, hralo sa len na súperovej polovici, avšak gól sa nám už streliť nepodarilo.“

Bývalý reprezentant Anton Kočiš sa okrem trénovania stále stíha zapojiť aj do súťažného kolotoča ako hráč. Aktuálne v IV. lige s našim FK POPRAD "B"
Bývalý reprezentant Anton Kočiš sa okrem trénerských povinností stále venuje futbalu aj ako hráč. Aktuálne nastupuje v IV. lige za  FK POPRAD „B“
U15

Starší žiaci tento rok odštartovali pôsobenie v prvej lige veľmi sľubne a po troch stretnutiach sú so šiestimi bodmi na druhom mieste tabuľky. Súťaž sa však ešte len začína no veríme, že sľubný úvod naznačil možnosti a pripravenosť našich chlapcov.

FK Poprad – MFK Vranov nad Topľou 5:1 (3:0), Góly: Kuzár, 2x Šarišský, Bryndza , Šimon

Asistent trénera Peter Rataj: „Od začiatku zápasu sme chceli hrať ofenzívny, nátlakový presing, čo sa nám aj podarilo a po chybách súpera sme viedli do polčasu 3:0 a boli sme lepší po všetkých stránkach. Druhý polčas sme prestriedali, ale aj po prestriedaní sme kontrolovali priebeh stretnutia.  Pridali sme ešte 2 góly a vyhrali sme zaslúžene.“

MFK Snina – FK Poprad 0:2 (0:0), Góly: Kopač, Wikarsky

Asistent trénera Peter Rataj: „Prvý polčas sme podali zodpovedný a sústredený výkon. Druhý polčas sme náš výkon vystupňovali a dvoma gólmi sme rozhodli o našom zaslúženom víťazstve. Súper si počas celého zápasu nevypracoval žiadnu gólovú príležitosť.“

U14

FK Poprad – MFK Vranov nad Topľou 6:2 (2:0), Góly: 2x Rybovič, 2x Kučera

Tréner Tomáš Koterba:  „Vsunutým kolom do štátneho sviatku sme sa v stredu predstavili pred vlastným publikom na domácej pôde. Čo sa týka nasadenia, kombinácie, držania lopty, vytvárania si gólových šancí, patril úvod zápasu a pasáž do 15. minúty jednoznačne nám. Aktivitu sa nám podarilo pretaviť do úvodného gólu Ryboviča. Vzhľadom na vek a iba začínajúce skúsenosti týchto žiakov je z časti pochopiteľná strata koncentrácie a tým pádom aj dominancie nad súperom k záveru polčasu. Paradoxne v jeho samom závere sa nám podarilo znova skórovať. Priebeh celého druhého polčasu bol prevažne v našej réžii, i keď sme sa nevyhli lacným chybám, ktoré dávali možnosť útočiť súperovi. Polčas priniesol ešte dve gólové zakončenia našich hráčov a jeden zbytočne inkasovaný gól po chybe striedaného brankára. Na základe šírky kádra sme čakali väčšiu aktivitu striedajúcich hráčov do druhého polčasu. Sme však veľmi radi, že úspešnými dvoma vystúpeniami von a doma sme si urobili radosť.“

FK POPRAD U14

MFK Snina – FK Poprad 1:1 (1:0), Góly: Jina

Tréner Tomáš Koterba:  „Na ťažkom teréne sme odohrali majstrovský zápas proti domácej Snine. Nie príliš ideálny vstup do stretnutia, slabý pohyb, dôraz v osobných súbojoch a nepresná rozohrávka rozhodla o tom, že domáci sa dostali do vedenia. V prvom polčase sme sa len hľadali, striedali slabý nevýrazný výkon vo viacerých hráčskych postoch. Druhý polčas priniesol oživenie hry striedaním a výrazne zlepšenou našou aktivitou. Podarilo sa nám z nej iba raz skórovať, čo je pri našej zlepšenej hre a túžbe po víťazstve v druhom polčase málo. Zápas skončil nerozhodne.“

U13

MFK Vranov nad Topľou – FK Poprad 0:4 (0:1), Góly: Kuraj, Bukovinský, Justh, Kapsdorfer

FK Poprad – Partizán Bardejov 8:4 (7:2), Góly: 2x Kuraj, 2x Bukovinský, 2x Orság, Vrbjar, Maličký

Tréner Boris Rigo: „Na zápas proti Bardejovu sme sa tešili, lebo súper má svoju kvalitu a v minulosti zápasy proti nim mali veľmi dobrú úroveň. Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu a už v prvej minúte sme po peknej kolmej akcii vsietili úvodný gól. To  nás však trochu uspalo a po sérii individuálnych chýb súper otočil výsledok. Pomohla nám nacvičená akcia po štandardnej situácii, dali sme vyrovnávajúci gól a tento moment nás ukľudnil, spresnili sme kombináciu a začali sme využívať rýchly prechod cez krajné vertikály. Hrali sme s chuťou a nasadením, súpera sme napádali ihneď po strate lopty, čím sme získali územnú prevahu a výsledkom toho bolo ďalších 5 gólov ešte do polčasu. Aj po zmene strán sme pokračovali v aktivite, súpera sme prakticky nepustili do šancí, len škoda nevyužitých čistých šancí. Som spokojný s výkonom. Nie je dôležitý výsledok, ale spôsob hry, akým sme ho dosiahli. Pozor si musíme dať na koncentráciu v krátkych úsekoch polčasov, kedy nás súper potrestal gólmi za naše chyby.“

U12

MFK Vranov nad Topľou – FK Poprad 7:18 (4:7), Góly: 5x Kočiš, 3x Bukovinský, 2x Vodehnal, 2x  Schutz, 2x Štefaňák, 2x Piešťanský, Laufik, Bielený

Tréner Radovan Novák: „Prvé minúty patrili domácim, ktorí mali v úvode 2 vyložené šance, ktoré skvelými zákrokmi zneškodnili Pafko a Rigda. Od toho momentu sme zvýšili dôraz a prevzali sme iniciatívu. Po nedôraznom napádaní súpera sa nám poľahky darilo zakladať útok a tým získavať hernú prevahu. Veľmi dobre sme zvládali súboje 1 vs. 1.  Dokázali sme si vypracovať množstvo šancí, ktoré sme zväčša premenili. Potešujúce je, že sme sa pokúšali aj o streľbu zo stredných vzdialeností. V druhom polčase si chalani ešte viac verili, zrýchlili hru, spresnili kombináciu a celkovo ovládli hru.“

FK Poprad – Partizán Bardejov 17:13 (11:4), Góly: 3x Laufik, 3x Baláž, 2x Vodehnal, 2x Vitko, 2x Dovala, 2x Bukovinský, Kundis, Piešťanský, Hudák

Tréner Radovan Novák: „Chlapci nadviazali na výkon z Vranova a hneď na začiatku sme začali veľmi aktívne, kde sme Bardejov nepustili do hry. Boli sme rýchlejší, dôraznejší a nebezpeční. Veľmi dobre nám fungovalo držanie lopty, 1 vs. 1, zmena ťažiska hry. Chlapci sa pokúšali často o zakončenie nielen z pokutového územia, ale aj po strelách zo strednej vzdialenosti. V prvom polčase sme veľmi dobre napádali súpera. Tento zápas sme sa zamerali na prepínanie po strate lopty, čo sa nám z časti darilo. Druhý polčas súper začal hrať oveľa aktívnejšie, čo nás dostalo mierne pod tlak. Na jednom ihrisku sme nedokázali založiť útok od brankára, súper nás vysoko napádal a tým sa dostal výsledkovo do zápasu. Pozitívne je, že sme sa z toho dokázali dostať individuálne. Zápas a súpera hodnotím veľmi pozitívne, bol to obojstranne ofenzívny futbal.“

Žiačky

Naše najmladšie zástupkyne futbalu žien si zatiaľ vedú na výbornú. V troch zápasoch nastrieľali 15 gólov a vždy vyťažili zo zápasu plný bodový zisk.

MFK Vranov nad Topľou – FK Poprad 1:10 (0:4)

Góly: 4x Luštiková, 2x Hazyová, 2x Labudová, Pitoňáková, Obertanová

Tréner Slavomír Šoltýs: „Dievčatá nastúpili do zápasu s malými zmenami v tíme. Keďže niektoré dovŕšili 15 rokov veku a prešli k juniorkám, museli sme doplniť káder mladšími dievčatami a hneď v prvom majstrovskom zápase sa do listiny strelcov zapísala dvakrát Annamaria Labudová. Začali sme trochu bojazlivo, ale netrvalo dlho a postupne sme diktovali tempo hry. S pribúdajúcimi minútami pribúdali aj šance z našej strany. Do polčasu sme skórovali 4-krát, no šancí bolo minimálne dvakrát toľko. Po zmene strán už dievčatá boli lepšie na lopte aj v zakončení a hoci súperky dokázali znížiť po individuálnej chybe našej hráčky pred bránkou, nevzali nám chuť do hry a pridali sme ďalšie góly. V druhom polčase vynikla naša brankárka Janka Králiková, ktorá chytila niekoľko čistých šancí Vranova. Musím oceniť tiež výkon našej stopérky Sašky Pitoňákovej, ktorá maximálne a zodpovedne plnila svoje hráčske povinnosti.“

FK Poprad – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:0), Góly: Hazyová, Labudová

Tréner Slavomír Šoltýs: „Dohrávka prvého kola sa skončila troma bodmi pre domáce družstvo. Začiatok zápasu bol podľa našich predstáv a už v tretej minúte sme prvýkrát skórovali po rohovom kope Hazyovej, ktorá našla Labudovú a tá dala v druhom zápase už tretí gól. Týmto momentom sme zaskočili súpera a naďalej sme ich dostávali pod tlak. V druhom polčase sme pokračovali v aktivite kedy sme pridali ďalší gól, po individuálnej akcii Luštikovej a nádhernej prihrávke na Hazyovú, ktorá nekompromisne zakončila. Prešov po ojedinelej šanci a zaváhaní našej obrany znížil na konečný stav 2:1. Po predvedenom výkone našich dievčat sme zaslúžene zvíťazili.“

FK Poprad – MFK Zemplín Michalovce 3:0 (2:0), Góly: Hazyová, Labudová, Osipčáková

Tréner Slavomír Šoltýs: „Dievčatá dnes nastúpili oslabené o štyri hráčky základnej zostavy, vrátane našej kvalitnej brankárky. V úvode zápasu to bolo aj cítiť, ale napriek tomu sa s tým nakoniec dievčatá vysporiadali. Michalovčanky mali viac z hry a ohrozovali našu bránu, kde stála pozorná Luštiková. Domáce dievčatá sa pomaly dostávali do hry, začali lepšie brániť a presadzovali sa čím ďalej tým viac pred bránou súpera až dali úvodný gól. O druhý gól sa postarala Hazyová, ktorá priamo z rohu trafila presne súperovu bránu a tak skončil aj prvý polčas. V druhom polčase sa nič výraznejšie nezmenilo, akurát stav dnešného stretnutia, kedy na konečných 3:0 upravila posila zo Spišského Podhradia Osipčáková.“