Ani počas veľkonočného týždňa naša mládež nelenila. Z plánovaných stretnutí sa kvôli nespôsobilému terénu neodohral iba ten vo Veľkom Šariši, kde sa mali predstaviť naši juniori. Bez straty kvetinky si počínali dorastenci. Starší deklasovali Spišské Podhradie 9:0, mladší ho zdolali 1:0. Žiaci mali za súpera veľmi kvalitný tím z Prešova. Kategória U15 dokázala uhrať bezgólovú remízu, čím si zabezpečila postup do nadstavby o titul. Jej mladšia dvojička prehrala 0:3. Podobne sa darilo aj našim mladším žiakom. U13-ka prehrala v Prešove 0:5, U12-ka remizovala 11:11. V akcii boli aj naše ženy, ktoré vyhrali v Liptovskom Mikuláši suverénne 6:0.

FK Poprad U19
Starší dorastenci FK Poprad deklasovali Spišské Podhradie 9:0

U19

FK Poprad – Sp. Podhradie 9:0 (3:0)

Góly: Kačmarčík 2, Boleš, Lapšanský, D. Škyrta, Kuzár, P. Škyrta, Kapsdorfer, Elexa.

Tréner Ján Blaháč: „V druhom jarnom stretnutí sme nadviazali na prvý zápas a pokračovali v dobrom hernom prevedení a v streleckej aktivite. Mohli sme vidieť pekné útočné akcie, zaujímavé prepojenie jednotlivých formácií a ich vzájomné prelínanie. Chlapci si zápas užili.“

U17

FK Poprad – Sp. Podhradie 1:0 (0:0)

Gól: Š. Kollár.

Tréner Anton Kočiš: „Odohrali sme veľmi dobrý zápas, aj keď výsledok nebol rozhodujúci. Počas celého zápasu sme jasne dominovali, chlapci sa bavili futbalom, mrzieť nás môžu iba nepremenené šance. Také príležitosti, aké sme mali, musíme premieňať, lebo sa nám to môže vypomstiť.“

U15

FK Poprad – Prešov 0:0

Tréner Jozef Vernarec: „Hrali sme proti súperovi, ktorý v tejto sezóne ešte nestratil body, no chceli sme hrať odvážne a nebojácne. Prvých desať minút bolo oťukávacích, no postupne súper prebral iniciatívu, zatlačil nás pred naše pokutové územie a mali sme problémy s rozohrávkou. Posledných desať minút prvého polčasu sme trošku ožili. Do druhého dejstva sme nastúpili ešte viac odhodlaní uspieť v tomto zápase, postupne sme stále viac a viac ohrozovali súperovu bránku. V pomere gólových šancí bolo 3:4 pre súpera. Prešov bol futbalovejší, no umnou hrou, hlavne v druhom polčase, sme získali cennú remízu. V takýchto zápasoch chlapci výkonnostne rastú, škoda však, že ich nie je viac. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon.“

U14

FK Poprad – Prešov 0:3 (0:2)

Tréner Tomáš Koterba: „Predposledný zápas pred zlúčením súťaže sme predohrali v stredu 28. marca. Pricestoval k nám súper z Prešova, ktorý si dlhodobo drží vysokú výkonnosť, ale hlavne vzbudzuje rešpekt. Tento fakt je tiež nezanedbateľný pri nastavení hráčov. Zápas bol od začiatku v réžií hostí. V držaní lopty, trpezlivom otváraní hry s následnou premyslenou medzihrou a neustálym pohybom všetkých hráčov k ponukovej činnosti, zvlášť rotáciou stredových hráčov. Tieto atribúty, ktoré zdobili Prešovčanov, plus naviac individuálna kvalita hostí, nám nedala veľa priestoru, či príležitosti k ofenzíve. Napriek tomu sme sa snažili neustále hrať futbal kombinačne a dostať sa do zakončení. Veľmi mrzí jedno z nich, Rodákove, ktoré za stavu 0:1 skončilo na brvne brány. Pri troche šťastia, verím, že gól by vlial mojím hráčom viac sebavedomia, ktoré tak veľmi tento zápas potrebovali. Snahu im uprieť nemôžem, ale pri meraní síl s takýmito súpermi budú potrebné výkony na alebo za hranicami ich možností. Dnes tomu tak nebolo. Súper zvíťazil zaslúžene 0:3, preukázal svoju kvalitu ako na úrovni jednotlivca, skupiny hráčov, či celého družstva. My budeme pracovať svedomito ďalej.“

U13

Prešov – FK Poprad 5:0 (1:0)

Tréner Boris Rigo: „Po kvalitných výkonoch v prvých troch jarných kolách sme cestovali do Prešova s cieľom pokračovať v úspešných výkonoch. Prvý polčas sa niesol v miernej prevahe domácich Prešovčanov, ale pozornou hrou v obrane sme odolávali tlaku domácich. Súper sa dostával do nebezpečných brejkových situácií cez pravú stranu aktívnym útočníkom Mašlejom, ktorý mal viaceré nebezpečné zakončenia. V ofenzívnej činnosti sme chceli hrať na rýchle brejky, ale súper bol lepší najmä v záložnej formácii, kde sme prehrávali osobné súboje, takže preťaženie našej obrannej formácie sa stupňovalo. Keď sa už zdalo, že prvopolčasový tlak domácich zvládneme, minútu pred koncom polčasu sme po chybe v strede poľa inkasovali gól do šatne. Do druhého polčasu sme išli s cieľom byť aktívnejší na súperovej polovici a verili sme, že s výsledkom ešte môžeme niečo urobiť. Žiaľ, po prvom rohovom kope sme inkasovali druhý gól a to otupilo naše herné sebavedomie. Domáci hrali uvoľnene a predviedli ďalšie pekné gólové akcie. V závere sme sa aj my dostali k nebezpečným akciám, chceli sme streliť gól, avšak naše šance ostali nevyužité. Súper bol tentokrát vo viacerých činnostiach lepší. Musíme si z tohto zápasu zobrať ponaučenie, proti tak kvalitným súperom nestačia len individuálne zručnosti jednotlivcov. Chýbala nám kolektívna bojovnosť a snaha viacerých pobiť sa o úspešnejší výsledok. Chlapci, aj my tréneri, sme určite sklamaní, ale len do utorka, kedy začneme opäť tvrdo pracovať.“

U12

Prešov – FK Poprad 11:11 (7:5)

Góly: Lopušek 5, Michlík 3, Kočiš, Laufik, Barla.

Tréner Radovan Novák: „Na Zelený štvrtok sme cestovali na pôdu Tatrana podať čo najlepší výkon a predviesť svoju hru. Musím povedať, že zápas bol veľmi vyrovnaný, o čom svedčí aj celkové skóre. Na začiatku zápasu sme sa ujali vedenia, no neskôr začali byť aktívnejší domáci a dokázali otočiť skóre. Do druhého polčasu sme však vstúpili oveľa sebavedomejšie, zvýšili sme aktivitu, spresnili sme svoju hru. A snažili sme sa otočiť zápas vo svoj prospech. Na celkový priebeh zápasu je remíza spravodlivá. Veľmi sa teším z výkonu našich hráčov, je na nich badať výkonnostný progres, ale stále máme priestor na zlepšenie.“

Ženy

L. Mikuláš – FK Poprad 0:6 (0:2)

Góly: Kubošiová, Dovalová, Kočišová, Prachniarová, Barillová, Malá.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Prvý zápas jarnej časti sme nastúpili na ihrisku v Liptovskom Trnovci, kde hrávajú domáce zápasy dievčatá z Liptovského Mikuláša. Na náročnom teréne sme sa snažili od úvodu zatlačiť súpera, čo sa nám aj podarilo a už v 7. minúte sme prvýkrát skórovali. Pokračovali sme v tlaku, aj sme si vytvárali ďalšie gólové príležitosti, ale aj kvôli krivému ihrisku nám to v rozhodujúcich chvíľach odskakovalo. Prakticky počas celého zápasu sa hralo na polovici súpera a bolo len otázkou, akým rozdielom vyhráme. Nakoniec sme nastrieľali šesť gólov a za každým to bola iná hráčka. Chcem pogratulovať Sabine Prachniarovej, ktorá strelila svoj premiérový gól v majstrovskom zápase. Na záver musím pochváliť dievčatá za prístup pred zápasom, ale aj počas neho a tešíme sa na najbližší zápas 7. apríla o 15:00 doma s Lokomotívou Košice.“