FK Poprad


Oficiálna stránka

Brankár Matúš Kravčák z kategórie U15 a stredopoliar Adam Kromka (U17), sa len nedávno vrátili z fantastického výletu v Miláne. Samozrejme išlo o futbal!

7. 5. 2017 bol na programe jeden zo šlágrov kola talianskej Serie A, keď na seba narazili dva celky prvej šestky najvyššej ligy Talianska. Rímske AS vyzvalo z druhej priečky slávne AC Miláno (6. miesto v aktuálnej tabuľke), za ktoré nastupuje aj známy slovenský reprezentant Juraj Kucka. Naši hráči zažili neopakovateľné dni a chvíle vďaka projektu INTEGRÁCIA, ktorý spája detský svet so svetom dospelých na základe tolerancie, porozumenia a priateľskému prístupu ku všetkým deťom bez rozdielu.

Oficiálny web Integrácie uvádza: „Dúfame, že projektom INTEGRÁCIA sa nám podarí vniesť slnečné lúče do každého detského srdiečka, lebo pre nás je práve toto najväčším zadosťučinením a motiváciou. Pevne veríme, že pojem integrácia nezostane iba slovom, ale jeho obsah sa prenesie do každodenného života. Pomáhajme všetkým deťom, aby si mohli splniť svoje sny.“ FK POPRAD je presvedčený, že sen Adama a Matúša, o nakuknutí do veľkého sveta futbalu, sa podarilo vďaka Integrácii skvelo zrealizovať!

Nepochybne išlo o fantastický zážitok z návštevy mesta, z futbalového stretnutia i z večere so samotným Jurajom Kuckom. Na dojmy sme sa opýtali priamo Adama aj Matúša.

Adam Kromka: Moje pocity z výletu sú veľmi dobré. Veľmi som sa tešil na tento výlet. Spoznal som super nových ľudí,  ktorí mali rovnaké záujmy ako ja. Prvý mimoriadny zážitok bolo stretnutie s reprezentantom Jurajom Kuckom, z ktorého vyžarovala dobrá nálada. Bol veľmi sympatický, podelil sa s nami o svoje futbalové zážitky. Bol veľmi ochotný sa s nami odfotiť a pozval nás na večeru. Po tomto výbornom dni sme sa presunuli na hotel. Nasledujúci deň bol zameraný na prehliadku mesta, ktoré bolo očarujúce. Prešli sme námestie aj blízke pamiatky, večer sme pozerali a povzbudzovali našich hokejových reprezentantov. Ďalší deň bol takisto zaujímavý. Ráno sme sa boli pozrieť na podmorský svet, neskôr sme opäť boli v centre mesta, tam sme sa najedli a opäť odišli na hotel. Po oddychu nasledoval presun na štadión San Siro. Vo chvíli, keď som vystúpil z metra a v diaľke uvidel štadión, vyrazilo mi to dych. Už pred štadiónom bolo kopec ľudí s úsmevom. Atmosféra bola neuveriteľná. Keď sme prišli na svoje miesta na štadióne, bol to nezabudnuteľný zážitok. Bolo takmer vypredané – 60 000 ľudí, neskutočný počet! Zápas bol vynikajúci, videli sme veľa pekných akcií a gólov. Po skončení zápasu sme sa opäť vrátili spokojní. Posledný deň sme boli v najväčšom zábavnom parku v Taliansku. Bolo tam veľa atrakcií, bol to skvelý zážitok a skvelé zakončenie výletu. Som veľmi spokojný a určite by som si to zopakoval. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí organizovali tento zájazd. Veľmi odporúčam zájazdy s INTERGRÁCIOU. Ďakujem veľmi pekne za skvelé zážitky.

Matúš Kravčák: Moje pocity a dojmy z tohto výletu sú vynikajúce. Bol to výlet s úžasnými ľuďmi a úžasnými zážitkami. Začalo to stretnutím s Jurajom Kuckom, ktorý pôsobil sympaticky a hlavne milo. Bol láskavý a dobrosrdečný, neodmietol „autogramiádu“,  taktiež neodmietol ani fotenie a večera, na ktorú nás pozval – úžasné! Super jedlo, dobrá atmosféra, niet čo dodať. Ďalší deň sme sa naraňajkovali, presunuli sme sa do centra mesta, obišli sme všelijaké pamiatky, dali sme si vynikajúci obed, presunuli sme sa do „krčmy“, kde sme pozerali hokej a potom sa šlo na hotel,  kúpila sa pizza a išlo sa spať. Pre mňa jeden s najlepších dní bol ten, keď sme šli ráno do centra pozrieť akvárium, potom sme sa rozdelili na dve skupiny. Jedna šla do kostola a druhá sa kochala krásami mesta. Opäť sme šli na obed a presunuli sa na hotel. O 18:00 sme vyrazili z hotela na legendárny štadión San Siro.  Išli sme tam metrom priamo ku štadiónu. Bol to pre mňa nezabudnuteľný zážitok! Tá atmosféra, 60 tisíc ľudí – niečo neopísateľné. Posledný deň sme museli byť už 8:45 pobalení a vyrazili sme do najväčšieho zábavného parku v Taliansku. Prišli sme tam a opäť sme sa rozdelili na dve skupiny. V jednej boli tí odvážnejší a v druhej tí menej odvážni. Ja som bol v prvej. Chodili sme len na adrenalínové atrakcie. Bol to pre mňa nezabudnuteľný zážitok, proste super. ĎAKUJEM!