FK Poprad


Oficiálna stránka

Doposiaľ idú ako píla. Starší dorastenci FK Poprad majú po ôsmich odohraných kolách na svojom konte plný počet 24 bodov a fantastické skóre 31:3. Napriek tomu ostávajú oboma nohami pevne na zemi, lebo vedia, že k vytúženému postupu do prvej ligy ich čaká ešte dlhá cesta.

V uplynulom kole druhej ligy skupiny Východ si v Tatranskej Lomnici zmerali sily so Stropkovom. MŠK Tesla na umelej tráve pod Vysokými Tatrami potvrdil, že nie náhodou mu v tabuľke patrí tretie miesto. Bielo-modrých poriadne preveril a naši chlapci sa na víťazstvo 2:0 museli poriadne nadrieť.

„Na tohto súpera sme sa zvlášť pripravovali, lebo sme vedeli o jeho kvalitách. V Stropkove ostali skoro všetci hráči z minulého roka a vlani sme s nimi prehrali obidva zápasy. Vnútorne sme cítili, že im toho chceme veľa vrátiť. Oproti vlaňajšku sme sa herne posunuli úplne niekde inde. Aj tento zápas však naznačil, že máme rezervy a musíme stále pracovať vo vytýčenej línii, v ktorej trénujeme. Dennodenne musí prichádzať zlepšovanie. Celkovo mal zápas veľmi vysokú kvalitu. V prvom polčase sme do 35. minúty boli dominantní. Šance tam boli, mohlo byť pokojne aj 4:0. Úvodných 20 minút druhého polčasu súper pritlačil, hral veľmi dobre. Mal tam brejkové, aj štandardné situácie, po ktorých hrozil. Ustáli sme to a potom sme znovu prevzali iniciatívu,“ uviedol tréner FK Poprad Ján Blaháč.

Ján Blaháč - FK Poprad
Tréner staršieho dorastu FK Poprad Ján Blaháč

Na ceste do vytúženej prvej ligy musia Popradčania zdolať ešte veľa náročných prekážok. „Cesta je dlhá, zvlášť, keď rozdelili skupiny na východe na dve časti, sever a juh. Najprv sa musíme prebojovať do nadstavbovej časti medzi prvých päť tímov, kde sa budú odrátavať body. Celkovo ten systém nie je spravodlivý. Urobíme ale všetko preto, aby sme takýchto dobrých zápasov odohrali čo najviac. Aj v nadstavbovej časti sa chceme pobiť o prvé miesto. Ak to celé zvládneme, pôjdeme do barážových stretnutí s víťazmi z iných regiónov. To je ale ešte ďaleko pred nami. Teraz sa sústredíme na našu skupinu. Cieľ máme daný, chceme ho naplniť, verím, že sa nám to podarí,“ zdôraznil Blaháč.

U19 FK Poprad - Stropkov
Alex Kapsdorfer strelil proti Stropkovu víťazný gól

Víťazný gól narodeninového Kapsdorfera

Výborný výkon podal útočník Alex Kapsdorfer, ktorý v 11. minúte strelil víťazný gól. Podarilo sa mu to presne v deň svojich narodenín.

„Bol to ťažký zápas, doteraz sme mali tie ľahšie. Museli sme potvrdiť to, že sa nám darí. Ukázali sme, že futbal hrať vieme a zvládli sme ho. Chlapcom som už deň pred zápasom zaplatil spoločnú večeru, ale po tomto góle to asi bude ešte drahšie. Jakub Lapšanský mi dal spätnú loptu, som rád, že som to premenil. V druhom polčase sme sa snažili neutralizovať nakopávané lopty súpera,“ povedal šťastný strelec. Už túto sobotu čaká Popradčanov ďalší kvalitný súper z Vranova nad Topľou, ktorý je v tabuľke hneď za nimi. „Určite by sme sa chceli dostať do prvej ligy. Ideme od zápasu k zápasu, vieme, že nás čaká ešte dlhá cesta,“ dodal Kapsdorfer.

U19 FK Poprad - Stropkov
Stropkov pod Tatrami poriadne hrýzol

Zápas im dal veľa

Hostia potvrdili svoje kvality a predovšetkým v prvej polovici druhého polčasu ukázali Popradčanom svoju silu.

„Výkon oboch tímov ďaleko prekročil kvalitou druhú dorasteneckú ligu. Hoci sme neboli v plnej zostave, boli sme rovnocenným partnerom domácim. V druhom polčase sme 30 minút súpera zatlačili. Bolo tam brvno, chýbalo nám šťastie v koncovke. Chlapci si zaslúžia absolutórium. Ak by sme v sezóne odohrali aspoň štyri takéto zápasy, dalo by to chlapcom ďaleko viac ako keď vyhráme 8:0 a súper nás nedonúti šliapať naplno. To, čo spravili s druhou dorasteneckou ligou nemá obdoby. Ide o to, aby chlapci rástli a tento zápas im dal strašne veľa,“ konštatoval tréner MŠK Tesla Stropkov Alojz Lehocký.