Talentovaný futbalista FK Poprad Filip Novák sa v uplynulých dňoch zúčastnil turnaja regionálnych výberov U14 (nar. 1.1.2004 a mladší). Organizátormi podujatia boli Oddelenie mládeže a koncepcie rozvoja futbalu SFZ a Bratislavský futbalový zväz.

28. a 29. apríla sa v Senci uskutočnil prípravný zraz výberov v rámci RFZ. Účastníkmi turnaja boli regionálne výbery BFZ, ZsFZ, SsFZ a VsFZ. Turnaj sa odohral v troch hracích dňoch (30.4. – 2.5.). Hrací čas zápasov bol 2 x 30 minút. Cieľom turnaja regionálnych výberov hráčov U14/2004 je výber najtalentovanejších hráčov pre budúcu reprezentáciu Slovenska U15.

Stretnutia sa hrali v Ivanke pri Dunaji, Pustých Uľanoch a vo Viničnom. Filip Novák z FK Poprad odohral veľmi dobrý turnaj, patril medzi najvyťaženejších hráčov výberu VsFZ.

Filip Novák FK Poprad U14
Filip Novák z FK Poprad U14 v reprezentačnom drese

Výsledky

Pondelok 30.4. – Ivanka pri Dunaji

BFZ – VsFZ 0:2

Filip Novák hral celý zápas na pozícii pravý obranca.

SsFZ – ZsFZ 1:1

Utorok 1.5. – Pusté Uľany

SsFZ – BFZ 1:0

VsFZ – ZsFZ 0:0

V základnej zostave VsFZ nastúpilo 9 nových hráčov, Filip Novák nastúpil od začiatku 2. polčasu na pozícii pravého obrancu.