Ani sme sa nenazdali a jesenná časť futbalových súťaží sa končí. V uplynulom týždni odohrali mládežnícke kolektívy FK Poprad osem majstrovských zápasov. Až dvojitú porciu stretnutí absolvovali kategórie mladších žiakov. U13-ka vyhrala doma nad Spišskou Novou Vsou a prehrala v Bardejove. Naprázdno obišla U12-ka, ktorá nestačila ani na jedného z týchto dvoch súperov. Dorastenci privítali doma susednú Spišskú Belú a počínali si striedavo. U19-ka vyhrala 5:0, U17-ka prehrala 0:3. Starší žiaci si zmerali sily doma so Sninou. U15-ka remizovala 1:1, U14-ka vyhrala 4:0.

U19

FK Poprad – Sp. Belá 5:0 (3:0)

Góly: Elexa 2, Hudaček, Kapsdorfer, Škyrta.

Tréner Ján Blaháč: „Odohrali sme posledný majstrovský zápas v jesennej časti. Od začiatku stretnutia chlapci išli na doraz. Bolo sa na čo pozerať. Videli sme pekné kombinácie, výborné hĺbkové prihrávky, zaujímavé krídelné akcie, prienikové lopty, veľa zakončení, jedenástky, ale aj osobné súboje a férovú obojstrannú hru. Samozrejme, góly. S predvedenou hrou sme spokojní a aj s celkovým jesenným účinkovaním. Samozrejme, stále máme na čom pracovať a začíname už zajtra.“

U17

FK Poprad – Sp. Belá 0:3 (0:1)

Tréner Anton Kočiš: „Aj keď výsledok zápasu je taký, aký je, si myslím, že sme hrali veľmi dobre, aj keď sme prehrali. Súper bol trikrát pri našej bráne a po našich hrubých chybách skóroval. Dnes nevyhralo lepšie družstvo, ale šťastnejšie. Ďakujem chlapcom za výkony, akými sa prezentovali počas celej jesene.“

U15

FK Poprad – Snina 1:1 (0:1)

Gól: Šarišský.

Tréner Jozef Vernarec: „Začiatok zápasu sme boli nesústredení, ale aj tak sme mali tri príležitosti na strelenie gólu. Pri zakladaní nášho útoku sme urobili chybu a súper išiel sám na našu bránu a dal nám gól. Do polčasu sme mali ďalšie tri príležitosti, ale sme ich nepremenili. Druhý polčas sme začali aktívne napádať súpera a vypracovali sme si ďalšie príležitosti, premenili sme však len jednu a preto sme len remizovali.“

FK Poprad U14
FK Poprad U14 vyhral doma nad Sninou 4:0

U14

FK Poprad – Snina 4:0 (0:0)

Góly: Rybovič 3, Novák.

Tréner Tomáš Koterba: „Poslednýkrát na jeseň sme sa predstavili pred domácim rodičovským publikom a prajným prostredím na štadióne vo Veľkej v meraní síl proti hosťom zo Sniny. Chlad, vietor a hlavne fyzická dispozícia nášho súpera nám komplikovala náš typický herný prejav. Polčasový rezultát 0:0 by nepotešil žiadneho trénera, fanúšika, či nezainteresovaného diváka. Bol to výsledok činnosti medzišestnástkového futbalu, bez finalizácie. Zato druhý polčas a hlavne naše štyri gólové zakončenia, samozrejme, po menšej trénerskej interpelácii by spĺňali kritériá aj výkonnostne staršieho celku. Zápas zlomila štandardná situácia a nádherný, nechytateľný gól z nej, ktorý hlavne dodal na naše kopačky v tejto kategórii tak potrebné sebavedomie. V takom prípade je radosť a najkrajším “remeslom” byť koučom takéhoto celku, ktorý po nádherných, zautomatizovaných, vžitých kombináciách rozhodne zápas, v hre jednoznačne dominuje a teší sa z každej vydarenej akcie. Chlapcom blahoželáme a vyslovujeme predsavzatie, že takéto výkony budeme vedieť opakovať, či ešte v poslednom jesennom kole 2017, alebo na jar 2018.“

U13

FK Poprad – Sp. Nová Ves 1:0 (0:0)

Gól: Orság.

Tréner Boris Rigo: „Zápas veľmi dobrej úrovne nám priniesol derby zápas so Spišiakmi. V úvode zápasu sme nepremenili penaltu a jednu vyloženú šancu, čo nás mrzelo, lebo súper psychicky pookrial a nám to poškodilo. Napriek tomu sme sa snažili dostať do streleckých pozícií, najmä z krídelných priestorov, ale neúspešne. Súper bol nebezpečný, ale obrana nám fungovala na výbornej úrovni. V druhom polčase sme pokračovali v aktivite a trpezlivo sme pracovali na gólovej šanci, ktorá prišla v 40. minúte a Orság s prehľadom premenil akciu z ľavej strany. Do konca sa hralo vo vysokom tempe, súper mal ešte šancu vyrovnať, nevyužil to a tak sme sa tešili z cenného víťazstva. Myslím, že o jeden gól sme boli lepší. Tieto vydreté víťazstvá tešia celý kolektív.“

Bardejov – FK Poprad 3:1 (1:1)

Gól: Rataj.

Tréner Boris Rigo: „Zápas dobrej úrovne, kde sa stretli dva vyrovnané kolektívy, ktoré sa snažili hrať útočný futbal, takže futbal nás držal v napätí, ktorý kolektív bude mať mierne navrch. Škoda, že do hry zasiahol faktor rozhodca, ktorý zbytočne vstúpil do zápasu a ovplyvnil tempo zápasu častým prerušovaním. Napriek tomu nám chýbala ľahkosť, hlavne v strede poľa, na to nadväzoval slabší prechod do útoku a tým pádom sme sa nedostali do zakončenia. V druhom polčase to bolo o strelení prvého gólu. Podarilo sa to Bardejovu po rýchlom brejku. Z našej strany to nebol ideálny výkon, chýbala nám ľahkosť, presnosť a rýchlosť prevedenia akcií. Musíme sa poučiť na vlastných chybách, vplyvoch okolia a byť pripravení na rôzne zápasové situácie, ktoré musíme zvládnuť lepšie. Aj napriek nepriaznivému výsledku ďakujem chlapcom za vydarenú jesennú časť súťaže.“

FK Poprad U12

U12

FK Poprad – Sp. Nová Ves 4:16 (3:5)

Góly: Gondkovský, Polakovič, Kundis, Kočiš.

Tréner Radovan Novák: „Od začiatku zápasu sa hralo vo vysokom tempe. V prvom polčase to bolo z oboch strán výborné. V zápase bolo množstvo pekných akcií, veľa osobných súbojov a brankárskych zákrokov. Myslím, že zápas sa musel páčiť všetkým zúčastneným. Škoda len, že sme nedokázali tempo zápasu udržať a premeniť viac gólových príležitostí. Za predvedený výkon si chlapci zaslúžia pochvalu.“

Bardejov – FK Poprad 11:7 (6:0)

Góly: Piešťanský 2, Kočiš, Barla, Vodehnal, Lopušek, Polakovič.

Tréner Radovan Novák: „Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Do prvého polčasu sme vstúpili veľmi zle. Hneď v úvode sme dostali dva rýchle góly, ktoré na naše kopačky priniesli nervozitu. Počas prvého polčasu sme boli veľmi nepresní, no napriek tomu sme si dokázali vytvoriť veľa sľubných gólových príležitostí. V koncovke sme boli nemohúci a nedokázali sme sa strelecky presadiť. Po zmene strán sme chceli zápas otočiť v náš prospech. Zlepšili sme pohyb, spresnili sme našu hru, začali sme vyhrávať súboje a hneď sme sa gólovo dotiahli na súpera. Bardejov však hral pozorne a stále odpovedal rýchlymi brejkmi. Spokojní môžeme byť len s druhým polčasom.“