Vzácne vyrovnanú bilanciu úspešných a neúspešných výsledkov zaknihovala mládež FK Poprad v uplynulom týždni. Naše futbalové nádeje päť zápasov vyhrali, jeden remizovali a päť prehrali. Juniori si v dôležitom stretnutí poradili doma s Gerlachovom 4:0. Cennú remízu 1:1 vybojovali na Lokomotíve Košice starší dorastenci. Ich mladší kolegovia prehrali najtesnejšie 0:1. U16-ka bodovala znova naplno, keď vyhrala v Hôrke aj doma so Spišským Bystrým. Starší žiaci sa predstavili v Ružomberku. U15-ka prehrala 0:1, U14-ka 0:4. Mladší žiaci privítali doma lídra z Michaloviec. U13-ka prehrala tesne 0:1, U12-ka triumfovala 11:8. V akcii bolo aj nežnejšie pohlavie. Ženy vyhrali na Spiši 3:1, žiačky prehrali na košickej Lokomotíve 1:2.

FK Poprad B
Juniori FK Poprad B vyhrali nad Gerlachovom 4:0

Juniori

FK Poprad B – Gerlachov 4:0 (0:0)

Góly: Ujčík 2, Gajan, Mičko.

Asistent trénera Peter Pitoňák: „K dnešnému zápasu sme pristúpili úplne iným spôsobom ako pred týždňom. Na chalanoch bolo vidieť veľké chcenie a chuť po víťazstve. Hralo sa o druhú priečku a bol to obojstranne tvrdý zápas. V prvom polčase sa nám gól streliť nepodarilo, ale v druhom polčase sme jasne dominovali a nenechali nič na náhodu. Konečné skóre 4:0 mohlo byť ešte vyššie. Ešte raz chcem poďakovať chalanom za prístup a tým chalanom, pre ktorých to bol dnes posledný zápas za náš klub, popriať všetko dobré v športovom aj osobnom živote.“

FK Poprad U19
Starší dorastenci remizovali na košickej Lokomotíve 1:1

U19

Lokomotíva Košice – FK Poprad 1:1 (1:0)

Gól: Dominik Maliňák.

Tréner Ján Blaháč: „Mohli by sme konštatovať, že prvý polčas bol z našej strany výborný, no nemôžeme. Prečo? Prehrali sme ho 1:0. Herná kvalita bola jednoznačne na našej strane, predviedli sme pekné, kombinačné akcie, boli sme dominantní a pôsobili sme ucelene, kompaktne a tímovo. Len tá koncovka. Keď budeme neskromní, tak stav po polčase mal byť 0:3. No nebol, práve naopak, súper po rýchlej, brejkovej akcii vsietil gól. Druhý polčas bol obojstranne veľmi bojovný, taktický a nervóznejší. Na začiatku polčasu sme vyrovnali a chceli sme pochopiteľne viac. Nakoniec to nevyšlo podľa predstáv, no remízu berieme, zvlášť preto, lebo v Košiciach sa nám doteraz moc nedarilo. Chlapci podali oduševnený, kolektívny výkon a išli na dno svojich síl.“

U17

Lokomotíva Košice – FK Poprad 1:0 (0:0)

Tréner Anton Kočiš: „Zápas o prvé miesto sme chceli vyhrať, ale myslím, že chlapci neurobili pre to maximum. Hlavne v útočnej fáze sme kazili ľahké lopty a chlapci týmto strácali sily, nedokázali sme sa presadiť po krajoch ihriska. Od niektorých hráčov som očakával viac, veril som, že sa presadia a potiahnu družstvo. Zase sme dostali lacný gól po chybe obrany. Po inkasovanom góle sme verili do poslednej minúty, tlačili sme sa na súperovu polovicu, čo vyústilo do obrovskej šance nášho družstva, ktorú sme nepremenili. Sme smutní, ale pripravení odovzdať maximum v nadchádzajúcich zápasoch.“

U16

Hôrka – FK Poprad B 1:4 (1:1)

Góly: Štrbka 2, Antal, Šingliar.

Tréner Ján Guziar: „V dohrávke proti druhému družstvu tabuľky, Hôrke, sme vyhrali dvoma gólmi „Kika“ Štrbku, po jednom Šingliar (priamy kop) a jeden dal peknou strelou do šibenice z 20 m Dávid Antal. Domáci hrali dobre defenzívne, ale až za hranicou prípustnej „tvrdosti“. Majú fyzicky silné družstvo oproti našim, samozrejme, aj starších chlapcov. A tak zápas v prvom polčase síce bol v našej réžii, ale po 2-3 našich šanciach išli do vedenia domáci (1:0). Druhý polčas za stavu 1:1 po upresnení si úloh v zápase sme boli jasne lepší a aj strelecky efektívnejší. Našťastie sme zápas dohrali bez zranení, nakoľko bolo pár „nefutbalových“ zákrokov od „bojovného“ súpera. „Kiko“ dal 40. gól sezóny (hral 9 zápasov), v predstihu sme víťazi skupiny „A“ a po odohraní ešte troch kôl nás čaká baráž o postup s Novou Ľubovňou. Hráčom patrí vďaka a pochvala, že sa nezľakli v tomto zápase a počas celej sezóny hrajú s chuťou a snahou o čo najlepšie výkony.“

FK Poprad B – Sp. Bystré 7:1 (3:0)

Góly: Alexa 2, Kubis 2, Šingliar, Boleš, Fris (vl.).

Tréner Ján Guziar: „Radosť z ďalšieho víťazstva nám strpčujú ďalšie zranenia hráčov Šingliara a Štrbku. Do už aj tak okliešteného kádra pribudli ďalšie straty zranených hráčov a záver sezóny bude o mobilizácii všetkých síl, hlavne po zdravotnej stránke.“

U15

Ružomberok – FK Poprad 1:0 (0:0)

Tréner Jozef Vernarec: „Prvý polčas sme hrali veľmi dobre, výborný sme mali najmä vstup do zápasu. Do 15. minúty sme mali tri gólové šance, ktoré sme, žiaľ, nepremenili. Postupne sa hra vyrovnávala, no kombinačne sme boli o čosi lepší než súper. Druhý polčas na nás súper vybehol, aj našimi chybami sme sa dostali pod tlak a súper bol 20 minút dominantný. Keď sme sa kúsok dostali do hry a už to vyzeralo, že zápas skončí remízou, tak tri minúty pred koncom sme dostali gól. Škoda, no súper si zaslúžil vyhrať.“

U14

Ružomberok – FK Poprad 4:0 (1:0)

Tréner Tomáš Koterba: „Do cesty sa nám postavil súper, ktorý nám mal po prvom zápase čo vracať. Ružomberok o osude stretnutia rozhodol v úvode prvého a druhého polčasu, kedy sa presadil hlavne po silných štandardných situáciách. Úvody týchto polčasov sme nezvládli napriek tomu, že všetky riešenia štandardných situácií súpera sme mali zmapované. Domáci mali výškovú, ale aj hernú prevahu v poli, no aj ďalší gól dali po štandardnej situácii a to po pokutovom kope. Nakoľko nám sa nepodarilo výraznejšie presadiť sa smerom dopredu, súper dominoval a zaznamenal gól aj zo samotnej hry. Určite v tomto meraní síl boli domáci lepším tímom a nám sa nepodarilo naplniť herne – taktický plán, ktorý zlyhával na individuálnej kvalite hráčov. V tomto smere prísnejšie kritériá spĺňali len Filip Ďateľ a Filip Novák.“

U13

FK Poprad – Michalovce 0:1 (0:1)

Tréner Boris Rigo: „V sobotňajšom kole sme privítali vedúci celok súťaže z Michaloviec, ktorý ešte nestratil ani bod, takže sme mali veľkú motiváciu. Súper potvrdil svoju kvalitu už v úvode, keď po našej zbytočnej strate lopty pri súperovej šestnástke založili rýchly útok, ich útočník Kračunik prešprintoval s loptou celé Ihrisko a s prehľadom premenil svoju šancu. Potom sa hra vyrovnala, chceli sme hrať svoju hru, ale proti nám hral kvalitný celok, ktorý za celý zápas v defenzíve neurobil jedinú chybu. Mali sme ešte šancu vyrovnať z pokutového kopu, ale Patrik Kendra trafil len žrď. V druhom polčase sme so snahou vyrovnať otvorili hru, snažili sme sa aj zmenou rozostavenia podporiť útok, avšak neúspešne. Veľkú šancu mal Dano Ďurčo, ktorú nevyužil, ale taktiež súper mal v našej otvorenej obrane ešte dve tutovky. Chlapci bojovali až do konca, ale súper bol o ten jeden gól lepší.“

U12

FK Poprad – Michalovce 11:8 (7:6)

Góly: Laufik 2, Kočiš 2, Polakovič, Žmijovský, Gondkovský, Barla, Bielený, Kundis, Hromják.

Tréner Radovan Novák: „Po chorvátskom dobrodružstve sme na domácej pôjde privítali lídra našej súťaže, Michalovce. Hneď od úvodu sme začali veľmi aktívne a ujali sme sa vedenia. Tempo zápasu bolo veľmi vysoké. V ďalšom priebehu sa prebrali aj hostia a začal vynikajúci zápas. Akcie sa striedali na oboch stranách. Veľmi dobre sme zvládali súboje 1 na 1 a mali sme rýchlu prechodovú fázu, vďaka tomu sme boli stále nebezpeční. Do druhého dejstva sme vstúpili zase veľmi dobre. Hneď v úvode sa nám zase podarilo streliť gól a to nás ešte viac naštartovalo. Chlapci na oboch stranách nešetrili krokom a každý chcel zápas zvrátiť na svoju stranu. Nám sa však podarilo si urobiť mierny náskok a aj vďaka výborne chytajúcim brankárom sme si vedenie postrážili. Musím však povedať, že tento zápas sa musel páčiť všetkým. Chlapcov chválim za výkon, nasadenie a disciplínu.“

FK Poprad ženy
Ženy FK Poprad vyhrali v Spišskej Novej Vsi 3:1

Ženy

Sp. Nová Ves – FK Poprad 1:3 (0:2)

Góly: Barillová 2, Kočišová.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Posledný zápas sezóny sme odohrali vo veľkom štýle. Aj keď v zápase o nič nešlo, baby ukázali v stretnutí svoju kvalitu. Od prvej do poslednej minúty sme hrali uvoľnene. Prvý gól sme strelili po krásnej kombinácii z ľavej strany, kde na konci bola úspešná Barillová. Dievčatá naďalej produkovali kombinačnú hru, vytvárali si gólové príležitosti a jednu z nich do prestávky premenila peknou strelou Kočišová. V druhom polčase sa hra oproti prvému nezmenila a naďalej sme boli lepším tímom a po ďalšej peknej akcii zvýšila na rozdiel troch gólov druhým presným zásahom Barillová. Po jedinej chybe nášho družstva sme inkasovali v poslednej minúte zápasu na konečných 1:3. Musím pochváliť dievčatá hlavne za jarnú časť, kedy sme z deviatich zápasov prehrali jediný a do poslednej chvíle sme bojovali o baráž a postup do prvej ligy.“

Žiačky

Lokomotíva Košice – FK Poprad 2:1 (0:1)

Gól: Osipčáková.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Zápas v Košiciach sme prehrali nie preto, že sme boli horším tímom, ale preto, že sme opäť nevyužili príležitosti, ktoré sme si vypracovali. S tým ako nečisto hrali domáce hráčky som sa v dievčenskom futbale ešte nestretol a bolo to bez povšimnutia arbitra. Boli sme počas celého zápasu lepší. Nezaslúžená výhra domácich a sklamanie nielen našich dievčat.“