Desať súťažných zápasov odohrali počas uplynulého týždňa mládežnícke kolektívy FK Poprad. Tentoraz si bielo-modrí počínali s polovičnou úspešnosťou. Zaznamenali päť víťazstiev, jednu remízu a štyri prehry. Naplno bodovali v dôležitom stretnutí starší dorastenci, ktorí si doma poradili s nebezpečným Vranovom nad Topľou 4:2. Jednoduchú prácu mali hráči U16, ktorí deklasovali Spišské Bystré na jeho ihrisku 10:1. Darilo sa aj mladším žiakom v Stropkove. U13-ka vyhrala 8:1, U12-ka 14:6. Úspešné boli aj ženy, ktoré porazili v domácom súboji suseda zo Spišskej Novej Vsi 3:2. Jedinú remízu zaknihovala kategória U14, ktorá si podelila body doma s Michalovcami (2:2). Nedarilo sa juniorom, ktorí prehrali v Gerlachove 1:2. Zakopli aj mladší dorastenci po domácej prehre s Vranovom 4:5. Gól nestrelili starší žiaci U15, ktorí podľahli doma Michalovciam 0:2. Rovnako pochodili aj žiačky, ktoré prehrali v Bardejove 0:5.

Juniori

Gerlachov – FK Poprad B 2:1 (0:1)

Gól: Ujčík.

Asistent trénera Peter Pitoňák: „Prvý polčas sme odohrali vo veľmi dobrom tempe a škoda len, že sa nám z množstva šancí nepodarilo streliť viac ako len jeden gól. Súper mal taktiež svoju kvalitu a snažil sa hrať jednoducho na dlhé lopty. V prvom polčase sa mu nepodarilo skórovať, keď nás dvakrát podržal náš brankár. Druhý polčas už z našej strany nebol tak kvalitný a domácim sa podarilo v rozpätí piatich minút dvakrát skórovať. Aj v druhom polčase sme mali 5 až 6 vyložených šancí, ale, žiaľ, gól sa nám streliť už nepodarilo a doplatili sme na to krutou prehrou.“

FK Poprad U19
Hráči staršieho dorastu zdolali doma Vranov 4:2

U19

FK Poprad – Vranov n/T 4:2 (2:1)

Góly: Elexa, Abrahamovský, D. Škyrta, D. Maliňák.

Tréner Ján Blaháč: „Súboj dvoch popredných tímov sa odohrával síce v príjemnom počasí, ale priniesol veľa emócií a veľa konfliktných situácií nielen v samotnom zápase, ale aj po ňom. Z našej strany to nebolo predstavenie, na aké sme zvyknutí. Naša kombinačná hra trpela. Bolo to spôsobené nielen našou nepresnosťou a v niektorých prípadoch aj individuálnou indispozíciou, ale aj zaujímavým herným spôsobom zo strany súpera. Vranovčania nám nedovoľovali rozvinúť našu útočnú partiu a práve naopak, oni boli nositeľmi istej hernej útočnej produkcie. Aj keď samotný dej mal zaujímavý scenár. Súper sa ujal vedenia, my sme ale v krátkom časovom úseku kontrovali, keď vyrovnal oslávenec Elexa. Do polčasu sme boli ešte raz gólovo úspešní. Abrahamovský zobral loptu, nikomu ju neprihral, zo súpera si spravil slalomové tyče a po zemi skóroval. Druhý polčas sme začali aktívne, keď na 3:1 zvyšoval Škyrta, aj keď treba dodať, že predtým zahodil to, čo sa zahodiť nedá (ale asi dá). Súper bol stále nebezpečný a opäť sa dotiahol na rozdiel jedného gólu, keď ich najlepší hráč Košuda znížil. Nakoniec po nevinne vyzerajúcej akcii sme vsietili štvrtý, upokojujúci gól Dominikom Maliňákom. Naše víťazstvo je dielom neskutočného nasadenia, bojovnosti, obetavosti a vloženia každého jednotlivca do zaujímavého deja zápasu. Veľkú pochvalu si zaslúži aj hosťujúci tím za predvedenú hru. Naši chlapci si zaslúžia velikánsku pochvalu hlavne za to, ako dokázali zvládnuť tento nie jednoduchý zápas, zvlášť po zaujímavom týždni.“

FK Poprad U17
Mladší dorastenci podľahli doma Vranovu 4:5

U17

FK Poprad – Vranov n/T 4:5 (1:4)

Góly: Krajňák 2, Kubus, Zbell.

Tréner Anton Kočiš: „Súper nás vyškolil z produktivity, keď my sme hrali, mali šance a súper bol päťkrát pri našej bráne a dal päť gólov. Som rád, že aj za nepriaznivého stavu to chlapci nezabalili a hrali do konca. To, že nám to výsledkovo nevyšlo, nevadí a ideme ďalej.“

U16

Sp. Bystré – FK Poprad B 1:10 (0:6)

Góly: Štrbka 4, Škyrta 2, Chlebec, Šperka, Lacko (vl.), Jakubčo (vl.).

Tréner Ján Guziar: „Po sérii zápasov doma sme v oklieštenej zostave cestovali do „Kubách“. Domáci hráči však pre naše mladé družstvo neboli problémom a tak od úvodu po strelení prvého gólu Šperkom sme už len rátali rozdiel gólov a výšku skóre. Keďže sa hralo na menej rovnom a tvrdšom trávnatom povrchu, hra nebola až tak pohľadná, ale prvopolčasových 6:0 v náš prospech odpovedalo našej kvalite a snahe o vysoké víťazstvo. V druhom sme už museli aj zvýšiť hlas a určiť „motivačné“ impulzy, nakoľko hráči si veci zľahčovali a zápas iba „dohrávali“. Záver bol opäť v poriadku. „Kiko“ Štrbka strelil 4 góly, ale takisto ako ostatní hráči tiež hral časť zápasu iba na „pol plynu“. Z hľadiska vlastných ambícií by hráči nemali podliehať výsledkovému uspokojeniu, ale pracovať na sto percent. Ale stále sa učíme, škoda že niekedy na vlastných chybách.“

U15

FK Poprad – Michalovce 0:2 (0:2)

Tréner Jozef Vernarec: „Zápas sme začali bojazlivo, po hrubej individuálnej chybe sme v 6. minúte prehrávali 0:1. Mali sme slabé nasadenie, pohyb a prehrávali sme veľa osobných súbojov. Pred koncom polčasu sme opäť po veľkej chybe ponúkli súperovi penaltu, ktorú premenili po dorážke. Do druhého polčasu sme nastúpili s veľkým odhodlaním zvrátiť nepriaznivý výsledok, herne sme sa zlepšili, mali sme aj pár gólových šancí, no bohužiaľ sme neskórovali.“

U14

FK Poprad – Michalovce 2:2 (2:0)

Góly: Novák 2.

Tréner Tomáš Koterba: „Zápas rozdielnych polčasov sme odohrali v domácom prostredí proti súperovi z Michaloviec. Úvod zápasu nás zastihol nepripravených, chýbal pokoj, správny výber riešenia, dôraz, komunikácia. To sa zmenilo vplyvom väčšej aktivity a pohybu z našej strany doplnením o presnú kombináciu. Naše sebavedomie sa zdvihlo, odvážne sme riešili herné situácie 1 proti 1 a tlačili sme sa do zakončenia. Po jednom z nich náš aktívne hrajúci hráč Rybovič bol faulovaný v pokutovom území a následný pokutový kop premenil Novák. Hra z našej strany aj naďalej bola pre súpera nebezpečná, preto ju častokrát prerušil až za cenu faulu. Po jednom z nich z priameho voľného kopu opäť skóroval utešene Novák. Potešujúca bola opäť naša neutíchajúca snaha o kombináciu zakončenou úspešnou finalizáciou. Najbližšie k nej bol opäť Rybovič, ktorý vo vyloženej príležitosti netrafil odkrytú bránu. Polčas mohol skončiť i väčším gólovým rozdielom ako 2:0. No druhý polčas využil náš súper dokonale, hneď v jeho úvode dosiahol kontaktný gól na 2:1 a hýril aktivitou. U našich hráčov bola viditeľná obava o výsledok a tak hre chýbali atribúty z prvého polčasu. Michalovce nás potrestali strelou, na ktorú nemal nárok náš brankár, skôr skorším vystúpením proti hráčovi naši obrancovia. Rezultát 2:2 sa nám nepodarilo zmeniť ani v samom závere, kedy sme ešte mali na to gólové príležitosti. Aj týmto zápasom, verím, že získame skúsenosť, duel odohrať aktívne a produktívne celých 70 minút.“

U13 FK Poprad
Kategória U13 triumfovala v Stropkove 8:1

U13

Stropkov – FK Poprad 1:8 (0:3)

Góly: Sýkora 2, Bukovinský 2, Odrobina 2, Kuraj, Maličký.

Tréner Boris Rigo: „V dnešnom stretnutí sa stretli dva kvalitné družstvá, ktoré chceli hrať futbal. Od začiatku sa hral dobrý futbal, my sme mali menšie problémy v prechodovej fáze z obrany, keďže obrana nastúpila v novom zložení. Na začiatku sme mali viacero pokazených nahrávok, ale postupne sme túto činnosť zlepšili a vypracovali sme si viaceré šance a tri z nich sme využili na strelenie gólov. V druhom polčase dostali šancu ďalší chlapci, ale kvalitu nášho výkonu to neovplyvnilo. Pridali sme viaceré pekné gólové akcie, súper nám hrozil z rýchlych brejkov, ktoré sa nám až na jednu akciu podarilo s prehľadom vyriešiť. Sme spokojní s dobrým výkonom proti dobrému súperovi.“

U12

Stropkov – FK Poprad 6:14 (2:5)

Góly: Lopušek 3, Kočiš 2, Piešťanský 2, Polakovič 2, Barla 2, Hudák 2, Laufik.

Tréner Radovan Novák: „Do zápasu sme išli s cieľom prekonať súpera svojou hrou a nadviazať na výborný herný výkon proti Michalovciam. Zo začiatku sa nám to veľmi nedarilo. Niektoré situácie sme riešili zdĺhavo a súper stále hrozil. Neskôr sme sa skoncentrovali a zjednodušili našu hru. Zlepšili sme našu prechodovú fázu a tým sme sa častejšie dostávali do gólových príležitostí. V druhom polčase si chlapci začali viac veriť. Mali sme zopár výborných akcií, ktoré sme zakončili krásnymi gólmi a doviedli sme zápas do úspešného konca.“

Ženy

FK Poprad – Sp. Nová Ves 3:2 (3:1)

Góly: Kočišová, Barillová, Dovalová.

Tréner Slavomír Šoltýs: „V dnešnom zápase dostali šancu premiérovo hneď tri hráčky. Do brány sa od začiatku postavila Garbinská, ktorú po polčase striedala Krajňáková a Barillová, ktorá sa zapísala aj do streleckej listiny. Úvod zápasu bol v našej réžii a už v 8. minúte krásnou strelou do šibenice otvorila skóre Kočišová. Aj naďalej sme boli aktívnejší, ale gól dal súper. Dievčatá tento moment vôbec nezaskočil, ba práve naopak a po krásnej prienikovej prihrávke Ordzovenskej sa presadila Barillová. Tretí gól pridala Dovalová, vyviezla loptu pred šestnástku súpera, vypýtala si faul a sama zahrávala priamy kop, ktorý úspešne zrealizovala. V druhom polčase sa naša aktivita vytratila z ihriska a aj preto sme nepridali ďalší gól a skóre uzavrela hosťujúca hráčka na konečných 3:2.“

Žiačky FK Poprad
Žiačky FK Poprad prehrali v Bardejove 0:5

Žiačky

Bardejov – FK Poprad 5:0 (3:0)

Tréner Slavomír Šoltýs: „Vedeli sme, že dnešný zápas bude pre nás ťažký. Nezachytili sme úvod zápasu a už v 13. minúte sme prehrávali 3:0. Nechávali sme až príliš veľa priestoru Bardejovčankám, ktoré sú futbalovo vyspelejšie, dobré na lopte aj v priestore. Počas celého zápasu sme boli horším tímom. Domáci potvrdili úlohu favorita a zaslúžene zvíťazili.“