Úspešný uplynulý týždeň majú za sebou družstvá FK Poprad v mládežníckych kategóriách.

Schuti si zastrieľali v IV. lige Sever hráči popradskej rezervy, ktorí deklasovali vo Veľkej Soľ 8:1. „Povinné“ víťazstvá zaknihovali dorastenci vo Svite. Starší triumfovali jasne 4:0, mladší najtesnejšie 1:0. U16 privítala doma Hranovnicu a dala jej sedmičku. Starším žiakom sa darilo striedavo. U15 porazila Bardejov 1:0, U14 s rovnakým súperom prehrala 1:2. Podobne si počínali aj naši mladší žiaci. U13 vyhrala v derby v Spišskej Novej Vsi 5:3, U12 vysoko prehrala na Spiši 14:4. Cenný skalp získali ženy, ktoré vyhrali na košickej Lokomotíve 3:2. Nedarilo sa juniorkám, ktoré nestačili na Nové Zámky, kde prehrali 2:7. Žiačky triumfovali v Snine 4:0.

FK Poprad B - Radvaň
Rezerva Popradu rozbila Soľ 8:1

Juniori

FK Poprad B – Soľ 8:1 (6:1)

Góly: Dubec 3, Ujčík 2, Mičko, M. Tropp, Lukáč.

Asistent trénera Peter Pitoňák: „Do zápasu sme vstúpili aktívne a po veľmi pekných akciách sme súpera úplne rozložili už v prvom polčase, ktorý sme vyhrali 6:1. V druhom polčase sme pokračovali v útočnom futbale a podarilo sa nám dosiahnuť výsledok 8:1.“

U19

Svit – FK Poprad 0:4 (0:3)

Góly: Škyrta, Kočiš, Kožuch, Hudaček.

Tréner Ján Blaháč: „Vo Svite sme odohrali dva rozdielne polčasy. V tom prvom sme boli silní na lopte, mali sme hru pod kontrolou a boli sme aj gólovo efektívni. Prvý, exportný gól strelil ukážkovo nechytateľnou bombou Dávid Škyrta z priameho kopu. Druhý gól sme pridali po ďalšej štandardnej situácii, keď sa premiérovo hlavou presadil Kočiš. Tretí gól pridal do poloprázdnej domácej brány Kožuch. Druhý polčas už nemal z našej strany svoju kvalitu. Boli sme pomalí, nepresní a málo sústredení. Naša hra trpela na nekvalitu herných kombinácií. Tu treba vyzdvihnúť hru súpera, pretože po taktickej stránke bol na nás dobre pripravený a domáci tréner naordinoval správnu taktiku. Teší nás víťazstvo a hra v prvom polčase. Musíme pridať v koncentrácii, v kvalite vzájomnej spolupráce a v hernom nasadení.“

U17 vyhrala vo Svite 1:0

U17

Svit – FK Poprad 0:1 (0:1)

Gól: Kubus.

Tréner Anton Kočiš: „V dnešnom zápase sme utrpeli víťazstvo a to vďaka brankárovi, ktorý chytil penaltu. Z našej strany veľmi slabý výkon na to ako chceme a čo chceme hrať.“

U16

FK Poprad – Hranovnica 7:2 (3:1)

Góly: Maliňák 3, Banáš, Štrbka, Chlebec, Chromý.

Tréner Ján Guziar: „Hral sa atraktívny futbal, k čomu prispel aj rýchly a fyzicky dobre pripravený súper. My sme boli futbalovejší a hlavne stredoví hráči Dávid Maliňák a Patrik Škyrta ukázali veľkú kvalitu v tvorení hry, finálnych prihrávkach a hre 1 na 1 boli dominantní. Smerom dopredu sme boli aktívni a kvalitní, škoda slabšej koncentrácie v obranných činnostiach a hlavne v rozohrávke mal slabší deň brankár Alexa. Za výkon smerom dopredu a ochotu behať majú chlapci palec hore.“

Starší žiaci U15 - FK POPRAD
Starší žiaci U15 – FK Poprad doma vyhrali nad Bardejovom 1:0

U15

FK Poprad – Bardejov 1:0 (1:0)

Góly: Šarišský.

Asistent trénera Peter Rataj: „Od začiatku stretnutia sme súpera napádali vysokým presingom a z toho sme si vypracovali viac šancí. Škoda, že sme premenili len jednu. Súper mal šance len po našich hrubých chybách, avšak ich nepremenil. Celý zápas sme boli lepším družstvom po všetkých stránkach.“

U14

FK Poprad – Bardejov 1:2 (0:1)

Gól: Rybovič.

Tréner Tomáš Koterba: „V kolotoči zápasov najvyššej súťaže sme s obmenou základnej zostavy nastúpili na domáci zápas proti Bardejovu. V zápase sme dominovali, hrali ľúbivú kombinačnú hru, ktorou sa chceme prezentovať. Súpera sme od úvodu zavreli na vlastnej polovici, len čo bolo v konečnom zúčtovaní rozhodujúce, nepremenili sme naše vyložené gólové šance. Dopustili sme sa chýb v defenzíve, ktoré súper nakopnutými loptami za našu obranu patrične využil. Odhliadnuc od konečného výsledku 1:2 pre hostí sme boli my tí, ktorí urobili pokrok v procese zlepšovania sa. Z rezultátu sme smutní, no neodradí nás to v snahe o skĺbenie peknej hry s príslušným výsledkom. Sme trpezliví.“

U13

Sp. Nová Ves – FK Poprad 3:5 (0:3)

Góly: Bukovinský 2, Kuraj 2, Orság.

Tréner Boris Rigo: „V dnešnom zápase hodnotím veľmi pozitívne výkon v prvom polčase. V obrane sme hrali pozorne, mali sme dobrú prechodovú fázu do útoku a šance, ktoré sme si vypracovali sme aj s prehľadom premenili. Hrali sme aktívne v strede s rýchlym protiútokom cez kraje s dobrou finálnou prihrávkou. V druhom polčase sme premiešali zostavu. Stratili sme trochu ľahkosť a presnosť v kombinácii. Bojovnosť nám nechýbala, ale kvalita áno, preto súper bol v istých fázach zápasu lepší. V druhom polčase hodnotím pozitívne dve gólové akcie, ktoré sme urobili. Niektorí hráči však budú musieť pridať. Tiež musím pochváliť súpera, ktorý sa snažil hrať futbal.“

U12

Sp. Nová Ves – FK Poprad 14:4 (8:2)

Góly: Baláž, Bielený, Barla, Polakovič.

Tréner Radovan Novák: „Na zápas v Spišskej Novej Vsi sme sa s chlapcami tešili, keďže sme chceli nadviazať na naše výkony z predchádzajúcich zápasov. Úvod bol veľmi vyrovnaný a tempo z oboch strán bolo vysoké. Už to napovedalo, že Spišská bude výborný súper, čo aj potvrdili. Z oboch strán to bol ofenzívny futbal s množstvom šancí. Domáci nás však prevýšili v dôraze, rýchlosti a zakončení. Aj napriek veľkému rozdielu si myslím, že herne sme nesklamali a domácim sme boli vyrovnaným súperom. Mrzieť nás môžu hlavne nepremenené šance. Tento zápas nám ukázal naše nedostatky a pozitívne veci, na ktorých musíme pracovať v tréningu. Mojich chlapcov chcem pochváliť za bojovnosť a odhodlanie.“

Ženy tím FK Poprad
Ženy FK Poprad vyhrali na Lokomotíve Košice 3:2

Ženy

Lokomotíva Košice – FK Poprad 2:3 (0:2)

Góly: Pajonková, Potengová, Kočišová.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Išli sme do Košíc s tým, že nás čaká náročný zápas, čo sa aj naplnilo. Košičanky posilnené o hráčky z prvej ligy boli náročnou prekážkou. Dievčatá od úvodu zápasu hrali bez rešpektu a držanie lopty bolo na našej strane. Hrali sme útočný futbal, kde sme využívali voľné priestory a prienikovou prihrávkou sme sa dostávali do šancí. Prvý a druhý gól sme zaznamenali z pokutového kopu, kedy po jasných rukách súpera sme úspešne zakončili. V druhom polčase sme odolávali súperovi a pridali sme tretí gól po rohovom kope, kedy Kromková našla dobre postavenú Kočišovú a tá hlavou zvýšila na 0:3. Od polovice druhého polčasu nám akoby dochádzali sily a to využil súper a v rozpätí troch minút po štandardných situáciách dvakrát skórovali hlavou. Dievčatá bojovali až do konca a udržali cenné víťazstvo, za čo im patrí vďaka.“

Juniorky

Nové Zámky – FK Poprad 7:2 (5:0)

Góly: Kromková 2.

Trénerka Frederika Pajonková: „Odohrali sme prvý majstrovský zápas s novou kategóriou junioriek. V prvom polčase naše dievčatá ovládol stres a naša hra nevyzerala podľa našich očakávaní. Lopta nám často odskakovala od nôh a nedarilo sa nám hrať kombinačný futbal. Druhý polčas dievčatá hrali s väčším kľudom. Podarilo sa nám udržať loptu na našich kopačkách a streliť dva pekné góly z kopačky Kromkovej.“

Žiačky

Snina – FK Poprad 0:4 (0:0)

Góly: Luštiková 2, Bukovinská, Labudová.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Na zápas sme išli k nováčikovi do Sniny. Keď si niekto pred zápasom myslel, že to bude jednoduchý zápas, tak sa mýlil. Domáce dievčatá bojovali a polčas skončil bez gólov. V druhom polčase sa prejavili skúsenosti a kvalita na našej strane. Domáce dievčatá podali sympatický výkon, za čo im gratulujem a prajem veľa trpezlivosti a chuť pracovať s družstvom dievčat.“