Aj tento týždeň vám ponúkame prehľad zápasov s komentármi trénerov. Aktuálny ligový ročník 2016/2017 sa končí a aj pre naše družstvá to znamená koniec ligových bojov, krátky oddych a letnú prípravu.

FK POPRAD „B“ opúšťa 5. ligu Podtatranskú s veľkou chuťou a o ligu vyššie sa jednoznačne posunulo už pred niekoľkými kolami. Vysokými výsledkami si tak už len zlepšujeme konečný tabuľkový odstup a najmä renomé. Čo je aj napriek istému postupu veľmi pozitívne.

B tím: FK Poprad B – FK 05 Levoča 8:1 (4:1), Góly: 2x Mičko, 2x Diabelko, 2x Lipták, Ujčík, Gajan

Tréner Mikuláš Dvorožňák:  V úvode stretnutia potrestali hostia našu chybu a menšiu koncentráciu rýchlym gólom, no našich hráčov to nerozhodilo a útočnou neustálou hrou sme si vypracovali dosť šancí na otočenie skóre ešte do polčasu v náš prospech 4-1. V druhom polčase sa prevaha zvýraznila a bolo otázkou času a presnosti zakončenia, či a koľko gólov ešte padne. Nakoniec chlapci pridali ďalšie 4 aj v druhom polčase a zaslúžene vyhrali. Do zápasu nastúpili aj 3 hráči z kategórie U19, ktorí si skúsili konfrontáciu s mužským futbalom a veríme, že aj do budúcna to im a ďalším pomôže v napredovaní ich futbalového rastu.

Naše ženy si v II. lige skupiny C vyslúžili definitívne 3. miesto, ako sa dalo predpokladať už niekoľko kôl dozadu. Našim klubovým reprezentantkám ďakujeme za vzornú sezónu 2016/2017, ktorú zavŕšili dvomi cennými víťazstvami. Za zmienku z posledného kola iste stoja aj dva hetriky, ktoré si pripísala Talárová a Potengová!

Ženy: FK Poprad – FK Spišská Nová Ves 2:1 (1:1), Góly: Olekšáková, Dovalová (vlastný gól), FK Poprad – ŠK Novohrad Lučenec 9:0 (2:0), Góly: 4x Talárová, 3x Potengová, 2x Kočišová

Tréner Slavomír Šoltýs:  Každý zápas so Spišskou Novou Vsou je stále náročný tým, že je to derby a dievčatá sa medzi sebou poznajú veľmi dobre. Je to pre nich prestíž, každá z nich chce vyhrať. Tak to aj vyzeralo. Nič si na ihrisku nedarovali a každé družstvo chcelo streliť úvodný gól. Podarilo sa to hosťujúcim dievčatám po zaváhaní domáceho družstva v obrane, kedy sme až príliš veľa priestoru nechali pri zakončení. Dievčatá to nezlomilo, práve naopak, vytvorili sme si v závere prvého polčasu tlak, z ktorého sa presadila Olekšáková a vyrovnala na polčasových 1:1. V druhom polčase sme mali viac z hry, vytvorili sme si viacero gólových príležitostí, ktoré neboli využité. Nakoniec sa priklonilo šťastie na našu stranu a po rohovom kope si dali hostia vlastný gól. V samotnom závere spišiačky vyslali na našu bránu krásnu strelu, ktorú bravúrne zneškodnila Pajonková. Dievčatá dnes išli na dno svojich síl a niektoré dohrávali so sebazaprením. Ukázali, že majú rady futbal a hrajú ho so srdcom. Po piatkovom víťazstve nad Spišskou Novou Vsou sme chceli dosiahnuť v nedeľu dobrý výsledok aj s Lučencom. Vedeli sme, že súper nebude kvalitatívne na úrovni predošlého súpera, ale napriek tomu sme si pred zápasom povedali, že budeme hrať zodpovedne od prvej do poslednej minúty zápasu, čo sme aj dodržali. Dievčatá hrali kombinačný, útočný futbal a pridávali jeden gól za druhým hlavne v druhom polčase, kedy súper odpadol po kondičnej stránke a tak ženy uzavreli sezónu pohodovým výsledkom 9:0.

Naši chlapci z kategórie U17 sa definitívne stávajú víťazmi II. ligy skupiny východ, za čo im chceme v prvom rade poďakovať. Na minuloročné prvé miesto sa nedalo nadviazať lepšie ako obhajobou titulu. Postup do prvej ligy sa však konať nebude, pretože kategórie U17 je dvojičkou svojich starších kolegov, ktorí pracujú rovnako skvelo, no na obhajobu prvenstva z minulého roku to stačiť nebude. S veľkou pravdepodobnosťou však môžu uchmatnúť v závere sezóny druhú priečku, čo bude nepochybne výborný výsledok! Dorastenci predvádzajú na ihrisku pohľadnú a kvalitnú hru, čo sa nepochybne už onedlho pretaví do tých najlepších tabuľkových výsledkov.

FK POPRAD - U17
FK POPRAD – U17

U19: FC Lokomotíva Košice – FK Poprad 2:2 (1:1), Góly: Kačmarčík, Chromčo

Tréner Ján Blaháč:  Po odohranom stretnutí musíme konštatovať, že výsledok 2:2 je pre nás najčastejšie sa opakovaný výsledok v tomto súťažnom ročníku. Sme z neho, ako aj pri predchádzajúcich výsledkoch, smutní. Po otočení výsledku z 1:0 na 1:2, sme verili, že zápas dovedieme do víťazného skóre. Nuž rozhodla posledná minúta, v ktorej sme inkasovali zbytočný gól. Vnímame to a neustále na odstraňovaní chýb a nedostatkov pracujeme. Treba, ale povedať, že samotné stretnutie malo veľmi dobrú kvalitu, k čomu konečne prispel aj náš súper. Výborné v samotnej hre bolo, že oba kolektívy hrali útočne a oba kolektívy chceli aj zvíťaziť. Zostalo ešte nevyužitých veľa gólových situácií, či na jednej, alebo druhej strane. Diváci videli veľmi dobrý zápas.

U17: FC Lokomotíva Košice – FK Poprad 1:4 (0:2), Góly: Kapsdorfer, Kinsky, Lapšanský, Kožuch

Tréner Anton Kočiš:  Odohrali sme dobrý a ťažký zápas so súperom, ktorý chcel hrať futbal na veľmi dobrom ihrisku, ale za úmorného tepla. Počas celého zápasu sme boli lepší, chlapci vydali zo seba maximum, boli ochotní behať, boli sme sebavedomí, dali sme pekne góly a vypracovali si ešte asi sedem šancí. Som spokojný s prístupom hráčov k zápasu.

Boj o postup sa pre našu U16 nekončí posunom o ligu vyššie, no stačilo skutočne len malé zaváhanie Vysokých Tatier, ktoré by nás mohlo držať pri šanci. Každopádne však najbližšie kolo ponúkne zápas prvého s druhým a teda Tatier a Popradu. Hoci už postúpiť nemôžme, poraziť lídra tabuľky môže byť satisfakciou.

U16: Družstevík Dravce – FK Poprad 0:10 (0:8), Góly: 3x Belica, 2x Bidnenko, 2x Zavacký, 2x Škyrta, Weiss

Tréner Juraj Kšenzakovič:  Mali sme problém zložiť mužstvo na tento zápas, no nakoniec sme jednoznačne vyhrali. Keďže domáci absolútne nestačili a mali tak isto problém dať do kopy 10 hráčov. Čaká nás už len posledný zápas sezóny, s prvým mužstvom tabuľky, s Vysokými Tatrami budúci týždeň.

Kategória U15 zvádzala kľúčový zápas so svojimi rovesníkmi z Trebišova. Išlo zrejme o rozhodujúci duel v boji o záchranu I. ligy. Hoci naši chlapci v úvode prehrávali 0:1 a nepremenili penaltu, druhý polčas priniesol dokonalý obrat! Úspešní boli aj chlapci z U14 a U13, no U12-nástka ťahala tento týždeň za kratší koniec, proti rivalovi z Bardejova.

FK POPRAD - U15
FK POPRAD – U15

U15: FK Poprad – Slavoj Trebišov 5:1 (0:1), Góly: 2x Kubus, Strišovský, Horanský, Slivka

Tréner Jozef Vernarec:  Siedme nadstavbové kolo nám pripravilo konfrontáciu mužstiev z chvosta tabuľky bojujúcich o záchranu. Takýto uhol pohľadu, ale v myslení chlapcov, jednoznačne vyvraciame. Sme ich oporou, práve v ťažkých zápasoch, čo nám dnes dokonale oplatili. Zápas priniesol veľmi zaujímavý scenár, vysoko aktívnu, kombinačnú hru nášho celku v úplnej dominancii vo všetkých ukazovateľoch. Napriek aktivite a šanciam sme to práve neboli my, čo sme vsietili gól, podarilo sa to hosťom, najlepšiemu hráčovi hostí. Prvý polčas ešte priniesol náš nepremenený pokutový kop, ale dej druhého polčasu bol z našej strany rozprávkový. Chlapcom sa podarilo skórovať, opadla z nich nervozita, čoho výsledkom boli 5 gólové zakončenia  a zaslúžená radosť z víťazstva 5:1.

FK POPRAD - U15 (Jozef Vernarec - tréner)
FK POPRAD – U15 (Jozef Vernarec – tréner)

U14: FK Poprad – Slavoj Trebišov 2:1 (2:0), Góly: Pavlík, Parížek

Tréner Vladimír Rehák:  Odohrali sme výborný prvý polčas, boli sme aktívnejší, mali viacej z hry, čo sme dokázali pretaviť aj na dva góly. Radosť pozerať. Po polčase akoby sme sa uspokojili s výsledkom a prispôsobili sme sa tempu súpera. Súper sa snažil dostať za našu obranu len nakopávanými loptami. S pribúdajúcim časom a striedaniami bola naša hra rozhádzaná, bez myšlienky a nemala taký spád ako v prvom polčase.

U13: Partizán Bardejov – FK Poprad 5:10 (4:4), Góly: 2x Rybovič, 2x Rodák, Novák, Paulo, Vaľko, Tybor, Biskup, Kučera

Tréner Peter Handzuš: Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme hrali bez pohybu, veľmi zle sme bránili, ale aj napriek tomu sa nám podarilo streliť štyri góly a polčas sme aspoň remizovali. V druhom polčase sme už jasne dominovali, dali sme góly po pekných akciách a zaslúžene sme zvíťazili.

U12: Partizán Bardejov – FK Poprad 11:8 (6:5), Góly: 3x Kuraj, 2x Kučera, Justh, Ščuka, Svisták

Tréner Boris Rigo: Ďalší majstrovský zápas sme odohrali v Bardejove. Na zápasy s týmito súpermi sa vždy tešíme, keďže v týchto súbojoch môžeme vidieť kvalitný futbal z oboch strán. Tak to bolo aj tentoraz, v horúcom počasí sa akcie striedali na oboch stranách. Začiatok prvého polčasu bola naša hra trochu rozháraná, niektorí hráči nastúpili na nových postoch, keďže chceme, aby si vyskúšali  viaceré pozície na ihrisku. V druhej polovici polčasu sme hru vyrovnali a po pekných akciách sme sa výsledkovo priblížili k súperovi. Aj v druhom polčase pokračoval dobrý futbal. Súper bol o niečo lepší, hlavne v stredovej formácii, kde nám chýbali traja kvalitní hráči a preto ku koncu zápasu mali viac šťastia pri premenených šanciach a zaslúžene tesne zvíťazili. Z takýchto výsledkov nerobíme žiadnu tragédiu, v tomto veku je to o fáze prípravy na veľký futbal a myslím si, že sme na dobrej ceste vyrovnať sa v budúcnosti najlepším tímom v regióne. V utorok hráme proti ďalšiemu kvalitnému súperovi z Košíc, takže sa tešíme.