Počas uplynulého víkendu boli v akcii aj niektoré naše mládežnícke kolektívy. Na parádne víťazstvo nášho A-tímu doma proti Lipanom (7:0) však nenadviazali. Juniori cestovali do Spišského Podhradia, kde v kvalitnom zápase prehrali najtesnejšie 0:1. Starší dorastenci absolvovali prvoligovú premiéru v Žiline. Po statočnom výkone podľahli majstrovi 0:3. Ženy sa predstavili v zápase 1. kola Slovenského pohára v Oravskom Podzámku, kde im ale ruže nekvitli a po najtesnejšej prehre 2:3 vypadli.

Juniori

Sp. Podhradie – FK Poprad B 1:0 (0:0)

Asistent trénera Peter Pitoňák: „Zápas v Spišskom Podhradí sme, žiaľ, nezvládli. V prvom polčase sme kazili veľa prihrávok, neskoro dostupovali súpera a nedostávali sa vôbec do zakončenia. V druhom polčase sme už boli smerom dopredu nebezpečnejší, ale aj tak to z našej strany nebol dnes vôbec dobrý výkon. V 93. minúte sme dostali gól z prísne nariadeného pokutového kopu.“

FK Poprad U19
FK Poprad U19 sa predstavil v Žiline

U19

Žilina – FK Poprad 3:0 (1:0)

Tréner Ján Blaháč: „Sme radi, že sme absolvovali tento prvý ligový zápas, na ktorý sme sa všetci tešili. Bolo to ohromné hneď od začiatku ako sme sem išli. Chlapci sa tešili počas celého týždňa a išli s radosťou do tohto stretnutia. A ja som veľmi rád, že tak ako sme sa prezentovali, tak sme chceli aj hrať. Myslím si, že tá naša hra mala parametre toho, čo chceme v lige dokazovať a toho ako sa chceme prezentovať. Aj keď, samozrejme, tento zápas sme prehrali. Žili sme však do tej 77. minúty a škoda dvoch čistých šancí, ktoré sme nepremenili. Ak by sme ten gól na 1:1 dali, ten zápas by bol iný a možno by sme sa pokúsili dať ešte jeden gól. Zlomila nás individuálna chyba v strede poľa a gól na 2:0. Výkonom sme si však nespravili hanbu a dúfam, že s takouto prezentáciou budeme pokračovať aj ďalej.“

Ženy

Slovenský pohár – 1. kolo

Oravský Podzámok – FK Poprad 3:2 (2:2)

Góly: Spielmannová, Dovalová.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Slovenský pohár žien na Orave nepriniesol pre naše družstvo žien priaznivý výsledok. Zápas začali lepšie domáce dievčatá, ktoré sa ujali vedenia v 14. minúte. Poctivou hrou naše dievčatá otočili výsledok, kedy najprv v 22. minúte po peknej individuálnej akcii Dovalovej vyrovnala Spielmannová a následne v 36. minúte dostala do vedenia naše baby z pokutového kopu Dovalová po úmyselnej ruke na bránkovej čiare najlepšej domácej hráčky Brunikovej, ktorá dostala za tento priestupok iba žltú kartu. V závere prvého polčasu, kedy sme vyzerali na ihrisku lepšie, urobila naša obrana chybu, za čo nás Oravčanky potrestali. V prvom, ale aj druhom polčase sme si vytvárali gólové príležitosti, ktoré sme trestuhodne zahadzovali. Po jednej z nich bola faulovaná v šestnástke naša Dovalová, ale bolo to bez povšimnutia hlavného rozhodcu. Tento zápas nevyhral lepší ani šťastnejší.“