Šesť víťazstiev, jednu remízu a štyri prehry si na svoje konto pripísali mládežnícke kolektívy FK Poprad počas uplynulého týždňa. Juniori vyhrali jasne 6:2 v Medzilaborciach. Veľmi úspešní boli mladší žiaci kategórie U13, ktorí zvíťazili rozdielom piatich gólov doma so Spišskou Novou Vsou aj v Košiciach.

Juniori

Medzilaborce – FK Poprad B 2:6 (0:1)

Góly: Ujčík 2, Mičko, Maťaš, Gajan, Grešák.

Asistent trénera Peter Pitoňák: „Aj v dnešnom zápase sme sa snažili hrať ofenzívny futbal a výsledkom bolo šesť strelených gólov do siete domácich. Domáci od začiatku zápasu hrali agresívne, ale my sme sa s tým veľmi dobre vyrovnali a boli neustále nebezpeční. Za stavu 4:0 sme si vybrali slabšiu desaťminútovku a domácim sa podarilo dať dva góly. Našťastie sme sa presadili ešte dvakrát a v zápase s prehľadom zvíťazili.“

FK Poprad U19 prehral doma s Trnavou 0:3

U19

FK Poprad – Trnava 0:3 (0:1)

Tréner Ján Blaháč: „Domáce zápasy sa na seba dosť podobajú. Nie sme horším tímom, dokonca v niektorých úsekoch sme lepší, no nedokážeme byť sebavedomejší v zakončení a v obrannej zóne vyprodukujeme veľa chýb. I keď prvý polčas nemal očakávané tempo a oba kolektívy pôsobili nesmelo, až ospalo. Boli sme svedkami otrepanej repliky nedáš-dostaneš. Predviedli sme rýchlu, priamočiaru akciu, no gólovo sme zlyhali, naopak, súper hneď z protiútoku dal gól. Veľmi lacný. Druhý polčas mal väčšie tempo. Dokázali sme viackrát dobre zakombinovať, vytvorili sme si tlak, šance. Konečne sme strieľali na súperovu bránku častejšie, no gólový efekt to neprinieslo. Veľká snaha o vyrovnanie nebola odmenená. Naopak, v poslednej desaťminútovke sme dvakrát, zbytočne, inkasovali.“

U17

Trnava – FK Poprad 1:0 (0:0)

Asistent trénera Anton Kočiš: „Dnes sme sa prezentovali výborným výkonom celého družstva. Na ihrisku nebol slabý výkon ani jedného nášho hráča. Všetci sme chceli podať čo najlepší výkon a pretaviť ho do úspešného výsledku. Prehrať takýto zápas po vymyslenom pokutovom kope je kruté a bolo nám trénerom po zápase ľúto našich chlapcov, pretože podali poctivý výkon a boli sme lepším družstvom. Dnes futbal nebol spravodlivý.“

U16

Tréner Jozef Vernarec: „Ďalší zápas proti lídrovi tabuľky nám opäť ukázal, že na bodovanie v tejto súťaži okrem dobrých výkonov potrebujeme aj kúsok šťastia, ktoré, bohužiaľ, zatiaľ nemáme. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, súpera sme k ničomu nepustili, naopak, postupom času sme boli viac a viac nebezpeční. Najväčšiu šancu mal Slivka, ktorého strela z 30 m opečiatkovala brvno a odrazila sa na bránkovú čiaru a potom von, kde nasledujúcu dorážku poslal Kačmarčík nad bránu. Druhý polčas nás súper postupom času viac a viac pritlačil, mal 2-3 gólové šance, my jednu. V závere, keď už to vyzeralo na remízu, súper to trafil nechytateľne spoza šestnástky a opäť sme ostali bez bodu a sklamaní. Zaslúžili by sme si však bod.“

U15

FK Poprad – Košice 2:2 (0:1)

Góly: Novák, Rodák.

Tréner Tomáš Koterba: „Narazili sme na staronového nováčika prvej ligy a to družstvo FC Košice. Úvod zápasu vôbec nebol opatrný a ustráchaný ako tomu bolo našim zvykom, ale, naopak, dve šance volali po góle hneď od začiatku. Dej hry sa ku koncu prvého polčasu vyrovnal a v jeho samom závere našu menšiu nekoncentráciu a zbytočnú, lacnú stratu lopty súper trestal gólom do šatne. Pokazil nám tak dojem veľmi dobre fungujúcej defenzívy. Druhy polčas sme už tak dobre a aktívne nezačali, preto sme sa rozhodli pre zmenu rozostavenia a impulz prišiel aj so striedaním z lavičky. Hostia skoro zápas uzavreli v 53. minúte, kedy sa presadili po druhýkrát. Našou nezlomnosťou sa nám zápas podarilo vyrovnať. Do remízového konca sme ho priviedli v rozpätí štyroch minút, kedy po Novákovi z pokutového kopu sa presadil aj Rodák a stanovil konečné skóre na 2:2.“

U14

FK Poprad – Košice 1:0 (1:0)

Gól: Orság.

Tréner Pavol Kubus: „Od začiatku zápasu sme súpera dobre dotláčali a presovali. Vypracovali sme si niekoľko šancí, no premenili sme len jednu. Druhý polčas nás súper zatlačil svojim dobrým napádaním, ale do šancí sa nedostával, preto sme vyhrali najtesnejším      rozdielom. Chlapci si za nasadenie, bojovnosť a hlavne za veľmi dobrý výkon v prvom polčase zaslúžia pochvalu.“

U13

FK Poprad – Sp. Nová Ves 7:2 (2:2)

Góly: Žmijovský 4, Kočiš 2, Michlík.

Tréner Radovan Novák: „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Svojou aktivitou sme zaskočili súpera a patril nám úvod zápasu. V tejto časti hry sa nám podarilo streliť dva góly. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a súper dokázal vyrovnať. Do druhého polčasu sme zasa vstúpili veľmi dobre a svojou aktivitou sme prekonali nášho súpera. V ďalšom priebehu sme sa snažili udržať tempo hry. Hostia však hrali za každého stavu a stále hrozili. My sme si však vypracovali veľa šancí, z ktorých sa nám podarili streliť pár krásnych gólov. Bol to výborný mládežnícky zápas, ktorý sa páčil všetkým zúčastnením. Chlapcov za predvedený výkon chválim.“

Košice – FK Poprad 1:6 (0:4)

Góly: Žmijovský 3, Michlík 2, Kočiš.

Tréner Radovan Novák: „V ďalšom kole sme cestovali na pôdu FC Košice. Našou úlohou bolo nadviazať na náš herný prejav z predošlých zápasov, ale hlavne sme sa sústredili na to, aby sme preniesli tréningové veci do zápasu. Úvod stretnutia bol veľmi svižný. Nám sa však podarilo zase výborne vstúpiť do zápasu a ujať sa vedenia. Na výborne pripravenom ihrisku sa nám darila hra 1 na 1 a celkom slušne nám fungovala kombinácia. V prvom polčase sme si vypracovali množstvo šancí, z ktorých sa nám podarilo dať štyri góly. V druhom polčase to bol vyrovnaný priebeh, kde na jeho začiatku boli aktívnejší domáci. V ďalšej fáze hry sa však hra opäť vyrovnala a dokázali sme si vypracovať dostatok príležitostí, no tie sme nedokázali dotiahnuť do finalizácie. Chýbala nám trpezlivosť a väčší pokoj. Veľkým pozitívom zápasu bolo, že na oboch stranách padli krásne góly.“

U12

FK Poprad – Sp. Nová Ves 26:3 (12:1)

Góly: T. Husár 5, Plevák 5, Chalányi 4, Vitko 3, Drevko 3, Dovala 2, M. Husár, Briscolli, Kočiš, Krolák.

Tréner Róbert Ujčík: „V strede týždňa sme dohrávali zápas so Spišskou Novou Vsou. Od prvej minúty sme šli jednoznačne za víťazstvom, výborne sme útočili aj bránili, vytvárali si množstvo šancí, z čoho pramení aj 26 gólov v súperovej sieti. Presadzovali sme sa v súbojoch 1 na 1 a taktiež sme množstvo gólov dali aj po pekných kombinačných akciách.“

Košice – FK Poprad 20:11 (12:2)

Góly: Dovala 2, Drevko 2, Chalányi 2, Plevák 2, M. Husár, Korenko, Kočiš.

Tréner Róbert Ujčík: „Cez víkend sme odohrali stretnutie v Košiciach proti jednému z najlepších družstiev v lige. Nastúpili sme trošku zakríknuto a mali priveľký rešpekt voči súperovi. Všetky činnosti nám trvali hrozne dlho a súper to využíval. Postupom času sme si začali veriť a výsledkom boli strelené góly. Druhý polčas sme dokonca vyhrali. Chlapcov musím pochváliť za prístup a za snahu ísť za víťazstvom do poslednej sekundy aj napriek nepriaznivému skóre. Škoda začiatku zápasu, keď si súper vytvoril náskok, aj keď na výsledky nepozeráme.“

Ženy vyhrali doma nad Michalovcami 3:1

Ženy

FK Poprad – Michalovce 3:1 (2:1)

Góly: Kubošiová, Spielmannová, Barillová.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Dnešný zápas bol veľmi podobný tomu v minulom týždni, s tým istým súperom. Rozdiel bol iba v tom, že sme hrali na domácom ihrisku. Začiatok zápasu bol výborný, dostali sme sa za štvrťhodinu do dvojgólového vedenia, hrali sme dobre do 34. minúty, kým sme nedostali gól a to bolo z našej strany v prvom polčase všetko. Opäť sme nastúpili do druhého polčasu bez nasadenia, bez myšlienky a nevedeli sme sa dostávať do zakončenia. V 70. minúte sme sa opäť nakopli a hneď to bol výkon, aký sme hrali v úvode zápasu. Škoda nepremenených šancí Krajňákovej, Dovalovej. Gólovú poistku zaznamenala Barillová a upravila na konečných 3:1. Z tohto zápasu si musíme zobrať ponaučenie, byť koncentrovaní celých 90 minút.“