FK Poprad


Oficiálna stránka

Dnes o 15:00 vycestovali naši futbalisti na západné Slovensko. Počas nedeľňajšieho popoludnia sa predstavia vo svojom prvom dueli sezóny na ihrisku húževnatej Serede, ktorá je považovaná za favorita tohto stretnutia. Realizačný tím a hráči, nominovaní na úvodny zápas druhej ligy, odcestovali za vzdialenejším súperom o deň skôr, ako je to zvykom už z uplynulej sezóny. Cesta za súperom v tomto prípade trvá približne štyri hodiny a tak je hráčom dopriané zotaviť sa z cestovania a na zápas nastúpiť za čo najkomfortnejších podmienok. Keďže nás aktuálne netrápia žiadne zranenia, trénerská štvorica má k dispozícii plnú silu mužstva a môže tak vyskladať želanú zostavu.

Vzájomné zápasy

So Sereďou sme sa naposledy stretli v sezóne 2014/2015 v nadstavbovej časti druhej ligy, do ktorej sme sa prebojovali vďaka šiestemu miestu v konkurencii druholigového východu. 25. 4. 2015 sme Seredi podľahli na domácom ihrisku výsledkom 2:3, no prehru sme im o mesiac neskôr vrátili pred ich publikom. Podarilo sa nám zvíťaziť 0:2. Posledný vzájomný zápas teda dopadol v náš prospech, no po dvoch rokoch je „zloženie rieky“ v oboch táboroch opäť o niečo iné a ambície bodovať v každom zápase má Sereď i Poprad. Vyhliadka na tento zápas je teda fanúšikovsky veľmi lákavá.

Uplynulá sezóna súpera

Základnú časť sezóny 16/17 odohrala Sereď takmer na výbornú. V 22 dueloch víťazila štrnásťkrát a pripísala si tri remízy a päť prehier.  Z druhého miesta s prehľadom vstúpila do boja o najvyššiu ligu. Medzi najlepšou dvanástkou však patrila k remízovým mužstvám a napokon zakotvila v strede tabuľky.

Rudolf Bilas v drese Serede

Zápas bude mať zvláštnu príchuť pre nášho bývalého stredopoliara Rudolfa Bilasa, ktorý vo farbách Popradu odohral dve sezóny. Jeho prestup spečatila matrika SFZ k 27. 7. 2017 a proti Popradu tak zrejme posilní stredovú líniu súpera. V FK POPRAD má však mnoho kamarátov z kabíny a tak bude zápas zaujímavý nielen pre nich, ale aj pre popradskú lavičku. Rudolf obdržal zo strany FK POPRAD ponuku na predlženie spolupráce, no po letnej skúške v Poľsku sa napokon rozhodol pokračovať práve v Seredi…

FK POPRAD pri chuti

Leto privialo do FK POPRAD niekoľko veľmi kvalitných hráčov. Za všetko nepochybne hovorí fakt, že na ihrisku budeme vídať už dvoch úspešných bývalých reprezentačných kolegov Stanislava Šestáka a Kamila Kopúnka. Reprezentačná a legionárska skúsenosť by sa mala prejaviť v ofenzíve i defenzíve a kým Šesták predstavuje veľké nebezpečenstvo pre obranu súperov, Kopúnek má byť zásadným pilierom tej našej. Kolektív sa ďalej rozrástol o niekoľkých mladých hráčov a budovanie kvalitného kádra je dôkazom toho, že Poprad má chuť bodovať. O to zaujímavejšie bude sledovať vstup do sezóny, ktorý sa udeje už zajtra (nedeľa) o 17:00 v Seredi. FK POPRAD do toho! 🙂