Včerajší zápas medzi FK POHRONIE a FK POPRAD mohol pokojne strhnúť na svoju stranu jeden aj druhý mančaft. Poprad mal viac z hry v prvom polčase, no súper zase nastolil skvelý nástup do druhej polovice. Od 70. minúty sa nám podarilo vytvoriť tlak a vypracovať si šance, ktoré mohli končiť gólom. Pootvorené vráta obrany však dali možnosť na brejk pre domácich, ktorý likvidoval pripravený Malec. Súpera je treba jednoznačne pochváliť za dva fantasticky kopnuté priame kopy, za ktorými sa ale bravúrne natiahol Malec a svojimi výkonmi počas celého zápasu pevne držal čisté konto. Obrana nepúšťala súpera do mnohých šancí a tie, ku ktorým sa prepracoval, sme ešte stihli riešiť zblokovaním striel ako to skvelo predviedol v 30. minúte len osemnásťročný Urbanič. O tridsať sekúnd neskôr sa ocitol tesne pred bránou Viktor Maťaš, ktorý mieril svoj volej tesne nad. Zápas mal grády i napätie, ale góly neprišli. Bez reptania tak treba uznať remízu za spravodlivú.

Útočná snaha Dana Dubeca tesne pred bránou.

Nechýbala nám kombinácia ani výpady po krídlach. Jančo priniesol do druhého polčasu skvelú energiu a prinášal do našej ofenzívy nové riešenia pre atak súpera. Medak pristúpil k zápasu rovnako húževnato, ako to ukázal v posledných stretnutiach. Zo stredu poľa, smerom na hrot, či cez krídla Kukoľa a Maťaša, prichádzalo niekoľko veľkých príležitostí. Na hrote pracujú po zranení Stanislava Šestáka bojovní útočníci Holiš a Dubec, no ich snaha zatiaľ nebola korunovaná gólom. Koncovke budeme musieť do ďalších stretnutí pridať viac dravosti a dôrazu.

Viktor Maťaš, tak ako ho poznáme.
Viktor Maťaš tak, ako ho poznáme.

Na lavičke útočníkov čaká na svoju príležitosť aj Marko Lukáč a zároveň veríme, že náš elitný útočník Stanislav Šesták bude už čoskoro pripravený podporiť útočné rady a napomôže prebudiť útočnú silu na kopačkách našich chlapcov.

Do šestnástky posielal skvelé lopty aj krídelník Vlado Kukoľ.

Práve Stanislav Šesták na tlačovke uviedol, že kabína je zo zápasu smutná, pretože chcela v tomto zápase strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no niekoľkonásobný reprezentant zároveň uznal, že súper mal veľké príležitosti na strelenie gólu, vyjadril pochvalu nášmu gólmanovi a výsledok stretnutia považuje za spravodlivý. Tréner domácich, pán Miloš Foltán, rovnako uviedol, že aj FK POHRONIE malo ambíciu plného bodového zisku a jeho mužstvo je rovnako smutné, že sa im nepodarilo premeniť svoje šance.

Dokonalá koncentrácia Jána Maleca je to, čo mimoriande zdobí jeho výkony.

Dovolím si ešte na záver pochváliť mladých chlapcov z FK POHRONIE, ktorí spoločne sedeli na tribúne a vytrvalo povzbudovali svoj klub. Účasť nášho fanklubu na zápase im tak ponúkla súpera vo fandení a veľmi sympaticky tak vznikal pekný fanúšikovský súboj medzi mladými futbalistami z domáceho tábora a našim fanklubom. Uznanie patrí obom stranám a zápas mal tak aj vďaka nim, kultúrny punc.

Mladí futbalisti FK POHRONIE, ktorých bolo počuť počas celého zápasu.

V sobotu nás čaká ostrosledované derby proti Spišskej Novej Vsi, ktorá nám v posledných dueloch nič nedarovala a v oboch súťažných zápasoch uplynulého ročníka sme prehrali výsledkom 2:1. O motivácii na takéto zápasy nie je potrebné veľa hovoriť. Verme, že na domácej pôde sa k nám vráti gólová radosť a obrana bude aj naďalej odvádzať kvalitnú prácu. Zabojujme spolu za Poprad aj na tribúnach a podporme naše mužstvo!

Jakub Hric v útočnej aktivite počas našich štandardiek.