FK Poprad


Oficiálna stránka

Vo Zvolene sme zapli neskoro

Po hodoch často býva bolenie brucha. Na vlastnej koži to pocítili naši chlapci, ktorí po domácom triumfe nad Spišiakmi spred týždňa zakopli vo Zvolene, kde prehrali 2:3.

Popradčanom nevyšiel úvod, keď už v 4. minúte inkasovali po parádnej hlavičke Makelu. Hostia sa postupne otriasli a ich držanie lopty bolo dominantné. Vyloženú gólovú šancu v prvom polčase si však vytvorili iba jednu. Na konci ukážkovej akcie bola strela Šestáka, ktorú bravúrne zneškodnil domáci gólman Jenčo. Zvolen po druhýkrát udrel v 39. minúte, keď individuálnu chybu hostí potrestal Mikinič.

Zvolen - FK Poprad
Domáci vsadili na pozornú obranu

Preflákali si to sami

„V prvom polčase sme si to preflákali sami. Nepokryli sme si hráčov a inkasovali sme zbytočné góly. Začiatok bol zlý z našej strany, takto sme si to nepredstavovali. Mali sme síce loptu pod kontrolou a hrali na ich polovici, no súper z dvoch brejkov dal dva góly,“ uviedol obranca FK Poprad Slavomír Kica. „Prvý polčas sme zaspali. Súper bol dvakrát pri bráne a dal nám dva góly. Do druhého sme šli s jasným cieľom to otočiť, no inkasovali sme na 3:0. Nezlomili sme sa, zabojovali sme, no nestačilo to,“ povzdychol si popradský stredopoliar Štefan Holiš.

FK Poprad vo Zvolene_Števo Holiš
Druhý gól Štefana Holiša vo Zvolene bol z kategórie exportných

Dva góly Holiša nestačili

Do druhého polčasu vybehli hostia na ihrisko bez Medaka, ktorého nahradil práve Holiš. Boli to však znova Zvolenčania, ktorí zásluhou Kmeťa zvýšili už na hrozivých 3:0. Až v 76. minúte zdvihol bojovú zástavu hostí Holiš, ktorý konečne rozvlnil sieť. Prevaha Popradu bola drvivá a o päť minút na to bolo už 3:2, keď Holišova exportná strela spoza šestnástky skončila v šibenici. „Je ťažké, keď súper bráni piatimi obrancami. My sme mužstvo, ktoré tvorí hru a niekedy to môže skončiť aj takto. Za prehru môžeme všetci, nielen obrana,“ zdôraznil smutný dvojgólový hrdina duelu.

Snaha bielo-modrých aspoň o vyrovnanie bola evidentná, no domáci si už cenný skalp ustrážili. „Za stavu 3:0 je už ťažko niečo dobiehať. Snažili sme sa až do konca, no už nám to nevyšlo,“ doplnil Kica, ktorý sa do zostavy Popradu vrátil po trojzápasovom treste.

Zvolen - FK Poprad
Stano Šesták – FK Poprad

Chceli tvoriť, nie to zatvoriť

„Dá sa povedať, že to bol pre nás deň blbec. V prvom polčase sme mali držanie lopty, boli sme stále na polovici súpera, no domácim sme doslova asistovali na góly. Strácali sme v strede ihriska ľahké lopty, mali zlé prihrávky. V druhom polčase sme chceli niečo zmeniť, aby sme hrali aj po stranách a dostávali lopty do šestnástky. Ani po treťom inkasovanom góle sme to nevzdali, zdramatizovali sme to, no nebolo nám súdené to otočiť. Chceli sme tu vyhrať, hrať futbal, tvoriť, čo je vždy ťažšie a nie to zatvoriť ako to urobili domáci a nakoniec im to prinieslo úspech. Táto prehra nás veľmi bolí,“ konštatoval hrajúci asistent trénera FK Poprad Stanislav Šesták.

„Poprad má veľkú kvalitu. Hrať s ním otvorenú hru je harakiri, vedeli sme o individuálnych schopnostiach jeho hráčov. Vsadili sme na srdiečko, na zorganizovanú defenzívu. Herná dominancia súpera bola jasná, vyšli nám brejky, dali sme tri góly. Toto naše víťazstvo zhodnotí až čas,“ dodal tréner MFK Lokomotíva Zvolen Marián Süttö.