FK Poprad


Oficiálna stránka

V Trebišove nám ruže nekvitli

Slzy na krajíčku mali futbalisti druholigového Popradu po nedeľňajšej prehre 2:3 v Trebišove. Na Zemplíne veľmi chceli vyhrať, o to väčšie sklamanie zavládlo v ich radoch po nulovom bodovom zisku.

Opäť raz sa ukázalo, že novovytvorená celoštátna druhá liga je nielen divácky atraktívna, ale aj nesmierne vyrovnaná a nevyspytateľná. Veď prakticky v každom jednom kole sa zrodí minimálne jeden prekvapujúci výsledok. V tom uplynulom ich bolo hneď niekoľko. Žiaľ, jeden aj na úkor FK Poprad.

„Sme nahnevaní a sklamaní zároveň. Vedeli sme čo nás čaká – mužstvo, ktoré bude nakopávať lopty a bude silné zo štandardných situácií. Na ihrisku bolo strašne veľa súbojov. Mal som pocit, akoby sme hrali basketbal. Pán rozhodca pískal 75 percent súbojov v prospech domácich,“ smutne konštatoval bezprostredne po skončení duelu útočník FK Poprad Vladimír Kukoľ, ktorý bol v 55. minúte blízko vyrovnania, keď z priameho kopu trafil brvno domácej svätyne.

Štefan Holiš - FK Poprad
Radosť Popradčanov po vedúcom góle Štefana Holiša

Vyhoreli koncom prvého polčasu

Smutným hrdinom súboja sa stal Štefan Holiš. Rovnako ako v stretnutí vo Zvolene, aj v Trebišove trafil do čierneho hneď dvakrát, no nestačilo to ani na zisk bodu. „Boli sme pripravení na to, že to tu bude tvrdší futbal. Vyhoreli sme koncom prvého polčasu. Domáci zahrávali množstvo štandardných situácií a dokázali to využiť na otočenie výsledku,“ ťažko hľadal slová po prehratom zápase dvojgólový strelec Popradu, ktorý stretnutie dohrával s tržnou ranou na hlave.

Zápas sme pritom začali dobre. V 22. minúte po dlhom autovom vhadzovaní Medaka predĺžil loptu hlavou Hric a Holiš v ekvilibristickej pozícii rozvlnil sieť. Od 38. minúty sa ale všetko začalo rúcať ako domček z karát. Po rohovom kope domácich nešťastne hlavičkoval do vlastnej siete Medak. V 45. minúte inkasovali bielo-modrí gól do šatne, keď zle reagovali na priamy kop Slavoja. V 77. minúte zvýšili Zemplínčania na 3:1 a Holišov gól v samom závere už iba skorigoval konečný rezultát.

Viktor Maťaš - FK Poprad
Viktor Maťaš z FK Poprad sa v Trebišove gólovo nepresadil

Mali to zvládnuť lepšie

„Hoci sme v šatni boli upozornení na štandardné situácie, inkasovali sme po nich. Domáci bojovali, nemožno im uprieť snahu. Z minima vyťažili maximum, dali tri góly. Možno nebyť toho množstva faulov a štandardných situácií, bolo by to inak. Na keby sa ale nehrá,“ povzdychol si záložník FK Poprad Viktor Maťaš. V hľadisku mal veľa známych i priateľov, pred ktorými sa chcel ukázať v čo najlepšom svetle. „Chcel som dať gól a podať lepší výkon. Kalich horkosti som si vypil až do dna. Strašne som chcel vyhrať, neviem, či mi práve to zväzovalo nohy. Podmienky mali obaja súperi rovnaké, mali sme to zvládnuť lepšie,“ nesnažil sa hľadať výhovorky Maťaš.

Trebišov - FK Poprad
V Trebišove sa nehralo v rukavičkách

Nebol to futbal, ale boj

V 76. minúte za stavu 2:1 šance hostí na zvrat v dueli výrazne klesli, keď bol vylúčený Kica, ktorý povedal rozhodcovi pár „teplých slov“. Domáci využili chvíľkovú stratu koncentrácie súpera a ihneď po rozohraní akcie strelili tretí gól. „Toto nebol futbal, toto bol boj. Viem, prečo domáci pred zápasom nepovalcovali ihrisko. Bolo hrboľaté, ale na to sa nevyhovárame. Rozhodlo to, že sme inkasovali v závere prvého polčasu dva góly po štandardných situáciách. Urobili sme chyby v obrane, nepokryli sme domácich hráčov. Dva góly nám nestačili na víťazstvo, domáci to ubojovali,“ povedal tréner FK Poprad Jaroslav Belejčák.

Omnoho spokojnejší bol lodivod Trebišovčanov Vladimír Rusnák. „Chlapcom chcem poďakovať za oduševnený a bojovný výkon. Vedeli sme, že súper má dobré mužstvo a tieto chýry aj potvrdil. Hnala nás tribúna, diváci chodia v hojnom počte, za čo sa im chcem poďakovať. Nebol to ľahký zápas, som rád, že sa nám ho podarilo otočiť.“