17. 5. 2017 sa naše áčko predstavilo na pôde prvoligových Michaloviec. Vzhľadom na priebeh súťaže o zotrvanie v druhej lige je jasné, že do baráže putuje dvojica FK POPRAD a SPARTAK TRNAVA B. Popri dueloch, ktoré sú na programe v dohrávajúcej sa lige, sa mužstvo Popradu rozhodlo dopriať si prípravu s náročným sústom, aké prvoligisti jednoznačne predstavujú. MFK Zemplín Michalovce sa nám podarilo zdolať nečakaným výsledkom.

Súper v tomto zápase dal možnosť aj potenciálnym nováčikom a nenastúpil tak v plnej sile, no veľká väčšina stabilných hráčov Michaloviec zasiahla do stretnutia. Poprad mal tak skvelú možnosť konfrontovať aktuálnu formu so zaujímavých súperom.

Prvý polčas góly nepriniesol, hoci šance na skórovanie nechýbali. V druhom polčase sme však o výsledku rozhodli za menej ako desať minút a gólovými zápismi Šašinku (Kukoľ), Maťaša (Kukoľ) a Daška sme zaznamenali prekvapivý výsledok 0:3 v náš prospech.

Baráž je na programe v sobotu, 3. 6. 2017, o 17:00 v popradskom NTC. Následne naši muži cestujú na odvetu do Trnavy, ktorá sa odohrá v nasledujúcu sobotu, 10. 6. 2017. Víťaz dvojzápasu si može byť istý svojou účasťou v druhej lige, ktorá od sezóny 2017/2018 opäť ponúkne klubom i fanúšikom športové divadlo s celoštátnym cvengom. Prvé dve najvyššie ligy v tejto krajine tak budú spájať športové kluby zo všetkých kútov Slovenska, čo by malo priniesť viac rivality, kvality i atraktivity v domácom futbalovom dianí. Veríme, že FK POPRAD bude toho súčasťou!