FK Poprad


Oficiálna stránka

V pohári nás čaká Vysoká nad Kysucou

Anglický týždeň čaká na futbalistov druholigového FK Poprad. V stredu sa zverenci trénera Jaroslava Belejčáka predstavia v 3. kole Slovnaft Cupu. V nedeľu cestujú do Podbrezovej, kde ich čaká dôležitý majstrovský súboj s domácim „béčkom.“

Po sobotňajšej prehre vo Zvolene (2:3) si bielo-modrí chcú vylepšiť náladu v pohárovom dueli. Cestu za očakávaným postupom do 4. kola sa im pokúsia sťažiť hráči TJ Spartak Vysoká nad Kysucou. Účastník piatej ligy je proti našim chlapcom v pozícii jednoznačného papierového outsidera.

FK Poprad - Stano Šesták
Stano Šesták v gólovej šanci vo Zvolene

„Ani v tomto zápase to určite nebude ľahké. Pohár je iná súťaž, musíme na to jednoducho prepnúť a postúpiť do ďalšieho kola. Viem, že súper dáva vo svojej súťaži veľa gólov. To však nič nemení na našich cieľoch,“ povedal pred stredajším pohárovým súbojom hrajúci asistent trénera FK Poprad Stanislav Šesták.

Vysokej nad Kysucou patrí v tabuľke tretie miesto, keď zo šiestich stretnutí tri vyhrala, jeden remizovala a dva prehrala s celkovým skóre 18:9. V prvom kole Slovnaft Cupu postúpili Kysučania cez ŠK Javorník Makov na pokutové kopy, v druhom deklasovali na domácom ihrisku FK Nižná 8:1.

„Prehra so Zvolenom nás veľmi mrzí, no musíme ísť ďalej. Zápasy nasledujú v rýchlom slede, musíme sa dobre pripraviť na to, čo nás čaká,“ poznamenal defenzívny pilier Popradčanov Slavomír Kica.

FK Poprad
V 2. kole Slovnaft Cupu vyhral FK Poprad v Buzitke 7:1

V prvom kole Slovnaft Cupu mali hráči Popradu voľno. V druhom triumfovali na pôde Buzitky 7:1. Po najbližšom treťom kole sa pohárová súťaž vyžrebuje nanovo, kluby z Fortuna ligy budú nasadené, aby sa vo štvrtom kole nemohli stretnúť vo vzájomných zápasoch.

„Nikoho nemožno podceniť. Ako sme videli, v pohári už vypadla Sereď aj Zlaté Moravce. Do Vysokej nad Kysucou ideme, samozrejme, s jediným cieľom vyhrať,“ dodal vo Zvolene dvojgólový strelec FK Poprad Štefan Holiš.