FK Poprad


Oficiálna stránka

Obec Buzitka, ktorá sa nechádza neďaleko Lučenca sa na príchod chlapcov z FK POPRAD očividne tešila, pretože šporotvý areál v tejto sympatickej dedinke, pôsobil veľmi živo a vládla tu priateľská atmosféra. Stánky s občerstvením, slnečníky, či dokonca dvojeurové vstupné prezrádzali, že Buzitka si prítomnosť FK POPRAD chcela vychutnať čo najviac.

Michal Horodník - FK POPRAD
Michal Horodník – FK POPRAD

V dedinke žije okolo 500 obyvateľov a futbal, samozrejme nesmie v žiadnej poctivej obci chýbať. Len minulú sezónu nastupoval tamojší futbalový klub do zápasov šiestej ligy, kde sa mu drvivú väčšinu podarilo vyhrať a postúpil tak do piatej ligy, riadenej Stredoslovenským futbalovým zväzom.

Rovnako ako Poprad, aj Buzitka odohrala cez víkend majstrovské stretnutie a následne sa mohli oba celky tešiť na stredajšie pohárové meranie síl. Dalo sa očakávať, že Poprad si bude chcieť zaistiť zápasovú pohodu značným náskokom, čo sa nám podarilo v úvodnej desaťminútovke, počas ktorej sme viedli 0:4. Polčas sme dotiahli dokonca ešte jedným gólom a po prvej polovici bolo rozhodnuté. Súper však nehádzal flintu do žita a poctivo čakal na príležitosť vyraziť dopredu. Takáto trpezlivosť sa mu napokon oplatila a čestný gól ból na svete. Viktor Maťaš a Erik Šuľa si neporozumeli v defenzívnom manévri a súper to hneď trestal prienikom do šestnástky. Adrián Knurovský musel riešiť situáciu radikálne a vďaka faulu si 1. FK BUZITKA mohol postaviť loptu na pokutový kop. Súper pred domácim publikom strelil gól a znížil na 1:5. Poprad do konca zápasu efektne kombinoval a pridal ešte dva pekné góly.

Buzitka pripravila veľmi pohodovú atmosféru a na pár zlostných reakcií na účet rozhodcu sa domáci hráči i publikum správali skutočne priateľsky a futbalovo. Z hľadiska športovej „klímy“ a kultúry by sa mohli prísť poučiť mnohé horkokrvné fanúšikovské povahy. Namiesto nadávok a opovrhovania som zo strany publika cítil rešpekt a obdiv voči súperovi. To sa dnes už častokrát nenosí a preto si Buzitka zaslúži uznanie, pretože, mnohí si z tohto zápasu namiesto výsledku, odnášame pocit z toho, ako sme sa v tejto dedinke cítili.

Denis Jančo - FK POPRAD
Denis Jančo – FK POPRAD

Po zápase sa konal veľmi chutný guláš, ktorým miestni potešili našich hráčov i realizačný tím… Pozdravujeme Buzitku a ďakujeme za mimoriadne sympatické (nielen futbalové) stretnutie!

Najbližšie pohárové stretnutie:

13.  9. 2017 o 16:00:  TJ SPARTAK VYSOKÁ NAD KYSUCOU – FK POPRAD