FK Poprad


Oficiálna stránka

Sériu vonku začíname pod Poľanou

Náročnú šichtu majú pred sebou seniori druholigového FK Poprad. Našich „orlov“ čakajú tri zápasy na ihriskách súperov. V dvoch z nich (Zvolen, Podbrezová B) pôjde o dôležité majstrovské body, v jednom (Vysoká nad Kysucou) o postup do 4. kola Slovnaft Cupu.

V prvom pohárovom zápase sme zdolali súpera z obce Buzitka výsledkom 1:7
V prvom pohárovom zápase sme zdolali súpera z obce Buzitka výsledkom 1:7

Najbližšie sa zverenci trénera Jaroslava Belejčáka predstavia v sobotu 9. septembra o 16.30 hod. pod Poľanou, kde ich preverí nevyspytateľný MFK Lokomotíva Zvolen.

Cieľom je získať čo najviac bodov

„Čaká nás teraz veľa zápasov vonku. Do zimnej prestávky sa pokúsime získať čo najviac bodov. Verím, že dobrými výkonmi i výsledkami prilákame na naše domáce stretnutia čo najviac divákov. Trošku ma mrzí, že v ostatnom súboji proti Spišskej Novej Vsi som mal pocit, že na tribúne NTC bolo viac fanúšikov hostí ako tých našich. Dúfam, že ľudia si nájdu cestu na štadión v ešte hojnejšom počte. V prvom polčase sme im predviedli veľmi peknú hru,“ konštatoval po poslednom majstrovskom dueli hrajúci asistent trénera FK Poprad Stanislav Šesták.

Do zostavy sa vrátil vo veľkom štýle, keď pod triumf 3:1 sa podpísal dvoma presnými zásahmi.„Sme veľmi radi, že tri body v derby ostali doma. Boli to rozličné polčasy. V tom prvom sme svoje šance premenili. Boli sme herne lepší, dominovali sme na lopte, chceli sme vyhrať. Po inkasovanom góle na 3:1 sme v druhom polčase nechali trochu hrať súpera. Hoci druhý polčas nebol už taký pekný ako ten prvý, hostí sme nepustili do žiadnej šance, a naopak, mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom. Máme tri body a ideme ďalej,“ zdôraznil líder modrobielych, ktorý kvôli zraneniu tri zápasy chýbal na súpiske.

Stano Šesták žltá karta_FK Poprad
Stanislav Šesták (FK POPRAD – FK NOVES SP. NOVÁ VES)

Hernú krízu nemali

Stredoslovákom patrí v tabuľke deviate miesto, keď na piaty Poprad majú manko troch bodov. V ostatnom kole sa Zvolenu podarilo vyhrať na pôde rezervy Podbrezovej 3:1, my sme si rovnakým výsledkom poradili doma so Spišiakmi.

„V predchádzajúcich zápasoch sme mali možno výsledkovú, ale určite nie hernú krízu. Nedávali sme góly, chýbal nám kúsok šťastia. Teší ma, že som chlapcom pomohol,“ dodal Šesták.

Vlado Palša - FK POPRAD
Vlado Palša – FK POPRAD

Najlepšia defenzíva v lige

Za zmienku stojí určite fakt, že po úvodných šiestich kolách sa pýšime najlepšou defenzívou v lige. Len tri inkasované góly v šiestich stretnutiach (priemer pol inkasovaného gólu na zápas) sú výbornou vizitkou nielen brankára a obrany, ale hry celého mužstva.

Verme, že to bude platiť aj po nasledujúcich zápasoch na ihriskách našich súperov.