PRÍPRAVA ÁČKA S NÁROČNÝMI SÚPERMI

Letná príprava seniorského tímu vrcholí a od prvého súťažného stretnutia nás delia len necelé dva týždne. Pri pohľade na súperov nášho letného predsezónneho cibrenia formy a stratégie musíme konštatovať, že paleta kvality našich súperov je tento rok relatívne monotónna (v tom najlepšom slovazmysle). V prípave sa stretávame s celkami, ktoré všetky do jedného vzbudzujú rešpekt a o ich vysokej kvalite nemožno pochybovať. Predpremiérou našej prípravy bol priateľský zápas v Demjate, ktorý mal prajnú atmosféru a kamarátskeho futbalového ducha. Rodná dedinka tímovej ikony FK POPRAD, Stana Šestáka, oslavovala ukončenie úspešnej sezóny v piatej lige a tak sa náš reprezentačný kanonier rozhodol spojiť príjemné s užitočným a usporiadaný zápas mal „gulášovú“ dohru :-).

FK DEMJATA – FK POPRAD

Prvú prípravnú previerku sme absolvovali v Podbrezovej, kde už tradične zvádzame s domácim celkom naše predsezónne súboje. Kým posledné dva zápasy prípravy sme ukončili nerozhodne, ten posledný sme dokázali zlomiť na svoju stranu a domov sme si odniesli cenný prípravný skalp prvoligistu v podobe 1:2.

30. 6. 2018 navštívil popradské NTC súper Termalica Bruk-Bet Nieciecza, ktorý strávil uplynulú sezónu na trávnikoch najvyššej poľskej ligy – Ekstraklasy. V zápase sme ukázali to, čo by nás malo zdobiť v súťažných zápasoch druhej ligy. Aj napriek vysokej kvalite súpera sme si dokázali vytvárať nádejné šance a úroveň kombinácie a tímovej chémie pôsobila veľmi kompaktne aj napriek tomu, že do stretnutia zasiahlo niekoľko nováčikov, či hráčov „na skúške“. Duel sme napokon zvládli výsledkom 2:1 a obaja tréneri označili zápas za veľmi prínosný.

FK POPRAD – Termalica Bruk-Bet Nieciecza

V stredu, 4. 7. 2018 sme sa opäť na domácom ihrisku vystavili konfrontácii s atraktívnym súperom, ktorého sme však aj napriek jeho prvoligovej príslušnosti dokázali v nedávnej minulosti v príprave zdolať. Reč je o rešpektovanom východoslovenskom zástupcovi vo Fortuna lige. MFK Zemplín Michalovce je jediným „styčným dôstojníkom“ východniarov medzi slovenskou dvanásťčlennou futbalovou špičkou, za čo tomuto klubu patrí uznanie. Poprad v tomto stretnutí inkasoval už v 19. minúte a najbližších 55 minút bojoval o vyrovnávajúci gól, ktorý v 74. minúte pristál na kopačke nováčika v drese orlov – Kamila Zekuciu. Viac sa skóre nemenilo a rozlúčili sme sa výsledkom 1:1. V tomto zápase sa po operácii kolena vrátil na krídlo Vlado Kukoľ.

FK POPRAD – MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE

7. 7. 2018 sme cestovali do Poľska. Celok Staal Mielec sa v NTC proti nám predviedol pred začiatkom jarnej časti minulej sezóny, no v tomto zápase gól nepadol ani do jednej siete. V Poľsku sme však prvýkrát počas prípravy výsledkovo ťahali za kratší koniec a súperovi z druhej najvyššej poľskej ligy sme podľahli 1:0. Jediný gól stretnutia padol z penalty.

Príprava bude pokračovať ešte dvomi zápasmi. Už pozajtra cestujeme za súperom do severného Maďarska. Diósgyőr VTK Miskolc je účastníkom najvyššej maďarskej ligy. Generálkou pred ligou bude staronová značka FC KOŠICE, ktorá pricestuje pod Tatry v sobotu, 14. 7. 2018.