Východisková pozícia v zmysle skóre 4:1 je pre nás mimoriadne priaznivá. Máme kvalitné mužstvo, odhodlanie i motiváciu. Lopta však vždy ostáva guľatá… V tejto súvislosti si spomínam na nedávny duel Ligy Majstrov, kedy Barcelona prehrala v Paríži 4:0, ale nakoniec zdolala v odvete PSG neuveriteľným výsledkom 6:1. Nie, žiadne strašenie – to v žiadnom prípade, len toľko, že obraty sa vo futbale dejú a preto musíme byť veľmi obozretní. Zverenci trénerov Šestáka, Dvorožňáka, Belejčáka a Lipčáka to sami určite veľmi dobre vedia a sú si vedomí veľkých nádejí, ktoré do nich vkladáme. Chlapci, veľmi sa na zápas v Trnave tešíme!

Dnes sme v poobedňajších hodinách sadli do autobusu, ktorý nás odviezol na západné Slovensko. V mužstve vládne pohoda, úsmev a kamarátske vzťahy. Chalani sú pripravení bojovať jeden za druhého, za klub, za zanietené vedenie, za mesto i za región! Prezident klubu sa snaží dopriať hráčom čo najkvalitnejšie podmienky pre zvládnutie náročných úloh a jedna z výhod je práve cestovanie za zápasom deň vopred. FK POPRAD robí všetko preto, aby sme boli súčasťou kvalitnej spoločnosti druholigistov a zajtra to počas 90-tich minút môžeme spečatiť.

Pre informáciu môžeme ešte doplniť barážovú matematiku, aby bolo jasné, aké závery možno robiť z jednotlivých výsledkov.

Vysvetlil nám to manažér Roman Pazúr: „Pri tomto pohárovom zápase platí klasická pohárová matematika. Pri rovnosti bodov a rovnosti skóre postupuje ten, kto strelil viac gólov na ihrisku súpera. V prípade totožného výsledku v prvom aj druhom stretnutí nasleduje predĺženie – 2 x 15 minút. Ak sa aj tak nerozhodne, na rad prichádzajú penalty. Dúfam však, že sa bavíme len v teoretickej rovine a zvládneme aj tento druhý zápas.“

Zdieľame dojmy nášho manažéra Romana Pazúra a rovnako ako on si všetci želáme zdarný  a úspešný priebeh zápasu. Už zajtra budeme múdrejší 🙂