FK Poprad


Oficiálna stránka

Novou oporou FK DEMJATA, ktorého ústrednou postavou je Stano Šesták, sa stal bývalý reprezentant, účastník olympiády v Sydney – Martin Lipčák. Martin je skúsený brankár z najvyššieho fóra, ktoré okúsil doma i v blízkom zahraničí a svoje nemalé skúsenosti odovzdáva ako tréner brankárov vo Futbalovom klube Poprad. Bývalý reprezentanti si teda rozumejú nielen po stránke profesionálnej, ale vedia si k sebe nájsť cestu aj ako priatelia, čoho dôkazom je Martinovo pôsobenie v Demjate, ktorá bola prvou futbalovou zastávkou „Šestyho“.

Stanislav Šesták - FK POPRAD
Stanislav Šesták – FK POPRAD

Stanislav Šesták: „Je to moja rodná obec, kde poznám všetkých a kde som vyrastal. Som patriot, takže sme si tu postavili aj dom a máme všetkých blízkych pri sebe a cítime sa tu doma, spokojne, šťastne a bezpečne. Čo sa týka mojej angažovanosti v Demjate, tak veľmi rád chodím na zápasy, či doma alebo vonku, pretože sa rád pozriem na chlapcov, kamarátov a fandím im. V klube sú viacerí ľudia, ktorí sa snažia, aby futbal fungoval, nejde len o A-mužstvo, ale aj o mládež a deti a ten pocit, keď príde na tréning viac ako 30 detí, je na nezaplatenie. Ja som jeden z nich, pomáham ako sa dá, ale nie som radšej písaný v žiadnej funkcii, hoci neoficiálne ma berú ako prezidenta :-). V klube je ešte môj synovec ako hráč a brat Rudo, ktorý je ako tréner a keď treba, tak nastúpi aj na ihrisko.

Stano, ako sa však stalo, že „Lipo“ zavítal do Demjaty? 

„Lipa poznám ešte z ligy, keď som mu strieľal góly :-), ale aj z repre, z ligových výberov. Keďže Lipa vidím na tréningu, čo ešte dokáže, aký je to stále vynikajúci brankár, tak som ho len zo srandy oslovil, či nechce niekedy prísť pomôcť nášmu klubu. Neveril som, že na to pristane, ale som veľmi rád, že súhlasil, že nám náš prezident FK Poprad dovolil tento prestup a Maťa máme v Demjate. Je to pán brankár, na ktorého sa ľudia chodia pozerať a tie debaty v hľadisku by som mu doprial počuť, pretože o ňom hovoria len ódy :-). Chlapci v kabíne sa tešia, že majú takého známeho brankára pri sebe a na ihrisku im veľmi pomáha aj dirigovaním v defenzíve, rozohrávkou, istotou a skvelými brankárskymi zákrokmi.

Na pôsobenie v FK DEMJATA sme sa samozrejme opýtali aj samotného Martina „Lipa“ Lipčáka: 

Martin Lipčák: „V posledných zápasoch som nastúpil v drese Demjaty, aj keď nie vo všetkých, ktoré sa odohrali, lebo mám povinnosti v FK Poprad, ktoré sú mojou prioritou. Samozrejme, že spojitosť so Šestym nie je náhodná. Stano sa ma v lete opýtal, či by som išiel pomôcť. Lámal ma asi mesiac :-). Nakoniec som súhlasil, keďže to odobril aj prezident FK Poprad. Moja úloha v tíme je dostať čo najmenej gólov 🙂 Ale samozrejme aj organizovať a pomôcť k výhram. Myslím, že spoluhráči to vnímajú pozitívne, ale opýtať sa musíte ich. Myslím, že aj diváci ma prijali celkom v pohode. Zatiaľ mi nikto nenadával. 🙂 Ale na ohlasy by skôr vedel odpovedať Stano. Dohodli sme sa na pol roka a potom sa uvidí, či spoluprácu predĺžime alebo nie. Záleží či budú spokojní s mojou výkonnosťou :-).

Martin Lipčák – FK POPRAD

Aká atmosféra vládne futbalu v Demjate?

Zápasy v Demjate sú taký sviatok pre ľudí. Chodia na zápasy, fandia. Ľudia, ktorí sa hýbu okolo futbalu, sú zanietení, tak ako aj hráči. Stano je rodák z Demjaty, ľudia si ho tam vážia pre to, čo dokázal a že ostal taký, aký bol. Určite je najznámejší občan Demjaty :-).