FK Poprad


Oficiálna stránka

 

Hráčska kariéra: Partizán Bardejov, Legia Warszawa, ŽP Šport Podbrezová, Baník Ružiná, Lokomotíva Zvolen
Obľúbený klub: Arsenal Londýn
Obľúbený hráč: Thierry Henry, Robert Lewandowski
Obľúbená hudba: rád si vypočujem všetko
Obľúbený film: Focus, Gól 1,2,3

Marko, tvojím prvotným klubom bol Partizán Bardejov, proti ktorému nastúpime práve 1. 10. 2016, kedy bude tento magazín aktuálne v predaji. Chcem sa opýtať na samotný klub. Každé mužstvo, každé mesto a každý kolektív má niečo svoje. Prezraď nám, ako si ty poznal Bardejov?

Áno, narodil som sa v Bardejove a tak ma rodičia od malička vodili na tréningy do miestneho klubu Partizán Bardejov. Samotný klub je na veľmi dobrej úrovni, čo ukazujú aj výsledky v posledných rokoch. Zažil som tam veľa hráčov a trénerov a každý mi niečo dal. Čo sa týka mesta, je veľmi krásne. S priateľkou Evkou tam chodievame často. Rád sa tam vraciam, pretože tam mám rodinu. Dúfam, že budem zdravý a nastúpim teraz proti Bardejovu lebo som bol zranený, ale malo by to už byť v poriadku. Zápas to bude určite špecifický hlavne pre mňa, no nebude prvý. Už som v drese Popradu nastúpil proti Bardejovu v minulej sezóne, keď sme doma remizoval 1:1 a dokonca sa mi podarilo skórovať.

Marko Lukáč - FK Poprad

Partizán ti otvoril dvere do Legie Varšava. Pre mladého futbalistu to musí znieť ako sen. Ako dlho si pobudol v Poľsku a čomu vďačíš za svoju stáž v tomto klube? Pokúšal si sa aj udržať v samotnej Legii?

V šestnástich rokoch, keď som hrával za starší dorast v Bardejove sa chodili na mňa pozerať skauti z akadémie Legie a po jednom zápase ma kontaktovali, že chcú, aby som prišiel na týždňovú skúšku, v ktorej som uspel a tak som podpísal dvojročnú zmluvu. Prežil som tam krásne dva roky, nabral som nové skúsenosti, spoznal som nových ľudí. V tom období tam pôsobil Ján Mucha a potom neskôr aj Dušan Kuciak. Do „A“ mužstva som sa nedostal. Nebolo to ľahké, pretože konkurencia bola silná. Akadémia Legie Varšava bola v tých časoch najlepšou v strednej Európe. Napokon mi skončila zmluva, tak moje kroky smerovali späť na Slovensko.

Kúpila ťa Podbrezová, z ktorej si však viac-menej vyrážal na hosťovania… Prečo si sa rozhodol pre Podbrezovú, v ktorej si nakoniec nedostával dostatok príležitostí?

Spolu s agentom sme museli riešiť moje ďalšie pôsobenie. Ako devätnásťročného ma oslovila Podbrezová, ktorá vtedy bojovala o postup do Fortuna ligy. Po pol roku som sa rozhodol odísť na hosťovanie lebo som nedostával v „A“ tíme veľa príležitostí a tak som šiel do Zvolena, kde som sa rozohral počas dvojročného pôsobenia pod Pustým Hradom.

Marko Lukáč - FK Poprad

Patríš medzi najmladších hráčov v drese Popradu, určite máš mnoho futbalových ambícii. Prezraď nám, čo by si chcel kariérne vo futbale dokázať? Na aké méty, by si si chcel vo svojom futbalovom živote siahnuť?

Ako každý profesionálny futbalista by som sa chcel dostať čo najďalej – živiť sa futbalom, zabezpečiť svoju budúcu rodinu a hrávať kvalitnú ligu. Možno sa mi to podarí s FK Poprad a postúpime do Fortuna ligy. Tým by som si splnil určite jeden zo svojich snov. Pravdou je, že som mladý ale cítim sa v Poprade výborne. Tak ako v kabíne, na ihrisku, aj mimo neho, čo je pre mňa veľmi dôležité. Patriť medzi najmladších hráčov v „A“ tíme má svoje plusy aj mínusy. Je fajn byť mladý, lebo všetko mám ešte pred sebou, ale zasa na druhej strane sa nevyhnem povinnostiam, ako sú nosenie vôd, dresov, fúkania lôpt na tréning a podobne. Tak to funguje v každom klube.

Aktuálne sú v klube traja hrotoví hráči: Robo Ujčík, Alekou Alekos a ty. Aká je konkurencia medzi útočníkmi? Je nám samozrejme jasné, že by si najradšej hrával v základe… Ako vnímaš svoju úlohu v klube?

Konkurencia v klube je vysoká. Nielen na poste útočníkov, ale na každom poste. Je to dôležité pre výkonnosť každého hráča. Čo sa týka mojej osoby, každým tréningom sa snažím trénerovi ukázať, že do základu patrím. Minula sezóna mi vyšla herne aj strelecky, tak isto aj letná príprava a preto verím, že sa vrátim do základu. Ale všetko záleží na trénerovi, koho postaví. Tiež záleží s akou taktikou nastupujeme do zápasu. Minulý rok sme pár zápasov hrali na dvoch útočníkov a s Robom Ujčíkom sa mi hralo veľmi dobre. Určite cítim, že sa zlepšujem – pri takej konkurencii ako je Robo a Alekos. Svoju úlohu v FK POPRAD vnímam tak, že chcem pomôcť klubu v napredovaní, lebo ľudia ktorí v klube pracujú si zaslúžia úspechy.

Marko Lukáč - FK Poprad

V Poprade si zatiaľ len o niečo dlhšie ako rok. Stihol si si tu vybudovať nejaké zázemie? Čomu sa venuješ vo voľnom čase? Život futbalistu niekedy môže pripadať veľmi idylicky. Tréningy, zápasy a kopec voľného času… Je tomu tak?

Pravdou je, že nikde som sa tak dobre necítil ako v Poprade. Som tu šťastný. Futbalovo rastiem, našiel som si tu priateľku, s ktorou bývam, páči sa mi mesto, ľudia v ňom a mám tu veľa kamarátov. Voľný čas mám zaplnený, nikdy sa nenudím. Trikrát do týždňa mám tréningy s deťmi, som asistent trénera v kategórii U9 pri trénerovi Jarabinskom. Takže aj to mi spríjemňuje voľný čas. Chodievam si zahrať tenis alebo si zajazdiť na korčuliach. Priznám sa, že som trošku závislý na sledovaní Premier Leauge a Ligy majstrov čo si myslím, že nie je až také hrozné. Tak isto si rád zájdem na kávičku kde sa trošku odreagujem.