FK Poprad


Oficiálna stránka

Nadstavbovú víťaznú šnúru dnes pretrhla Rimavská Sobota, ktorej sa v poslednom ligovom zápase podarilo zdolať FK POPRAD výsledkom 3:2. Hoci sme mali v zápase hernú prevahu a vypracovali sme si dostatok šancí, nepodarilo sa nám víťazstvo strhnúť na svoju stranu. Súper bol efektívnejší a podarilo sa mu tak triumfovať. Poprad však týždeň pred barážou celkom samozrejme nenastúpil v plnej sile a niektorí hráči si tak šetria sily práve na trnavské béčko.

Kukoľ - FK POPRAD

V nadstavbe sme celkom jednoznačne dokázali, že naša chuť, patriť medzi bojovníkov o Fortunaligu, bola oprávnená. V deviatich dueloch sme osemkrát zvíťazili a jediné zaváhanie sa dostavilo práve dnes. Strelili sme 40 gólov a do našej siete si našlo cestu len 8 presných zásahov súperov. Nadstavbu teda môžeme hodnotiť veľmi pozitívne. Jednoznačne sme si v tabuľke záchrany vyslúžili prvé miesto a to pre nás znamená baráž, ktorá rozhodne o tom, či ostaneme v druhej lige.

Mužstvo je síce v dobrej kondícii i nálade, no triumf nad Trnavou nepríde sám. Hoci sa trnavský futbal aktuálne otriasa v základoch, od západniarov môžeme jednoznačne čakať odhodlanie a kvalitu. Povedať môžeme zase a znova, že nás ČAKÁ (dvoj)ZÁPAS SEZÓNY! Príďte fandiť, už v sobotu, 3. 6. 2017, o 17:00 v NTC POPRAD.

Zároveň si dovoľujeme zablahoželať klubu FC VSS KOŠICE, ktorý dokázal svoje dlhodobé prvé miesto v boji o najvyššiu ligu dotiahnuť do konca a stal sa tak majstrom druhej ligy. Najvyššia súťaž tak môže byť obohatená o ďalší klub z východného Slovenska. Košice, ako druhé najväčšie mesto tejto krajiny, by rozhodne mali figurovať v najvyššej súťaži a tak veríme, že sa im podarí naplniť všetky potrebné náležitosti a tak už na sklonku leta naskočia na prvoligové trávniky.

MŠK Rimavská Sobota – FK POPRAD 3:2 (2:2), Góly: 2x Maťaš

Zostavy:

FK POPRAD: Knurovský, Hric, Peciar, Hatok, Kica, Maťaš, Medak, Bilas, Kukoľ, Lukáč, Šašinka – striedali: Gallovič (Kukoľ), Lipták (Maťaš), Ferenc (Lukáč).

MŠK Rimavská Sobota: Prošovský, Sekulić, Mazur, Morháč, Lačarak, Uličný, Kelemen, Kuridze, Fajčík, Petrán, Vasilko – striedali: J. Balog, Ľupták, Wurczell.